Погляньте, як виглядають міжнародні кордони з космосу!

Міжнародні кордони часто позначені далеко не тільки лініями на карті. У самих крайніх випадках відмінності між країнами або самого кордону настільки явні, що це видно з космосу.

Від відмінностей у рівні життя до зведення стін — багато держави розділені не просто заставою на кордоні.

Ми пропонуємо вам подивитися галерею виразних знімків, зроблених з Міжнародної космічної станції (МКС), на яких чітко видно кордони між країнами.

Північна Корея.

NASA

На цьому нічному знімку Корейського півострова, зробленого командою МКС-38 в лютому 2014 року, Північна Корея виглядає чорною плямою. У центрі видно столицю Пхеньян, але контури країни настільки темні, що практично зливаються з Жовтим і Японським морями по обох берегах.

Ізраїль / Єгипет

NASA

На цьому знімку, зробленому екіпажем МКС-29 в листопаді 2011 року, 48-кілометровий кордон між Єгиптом і Ізраїлем позначений чіткою лінією. Ці країни розділені дорогою.

На півночі видно геометричні форми — це сільськогосподарські угіддя Ізраїлю. Єгипетський грунт на півдні виглядає світліше — це результат випасу худоби, з-за чого пошкоджується темна грунтова кірка.

Східна Німеччина / Західна Німеччина.

NASA

Через 25 років після падіння Берлінської стіни відмінність між східною і західною частинами Німеччини все ще помітна в нічному Берліні. На сході світ виглядає жовтим, а на заході має зеленуватий відтінок.

Це результат використання екологічних ламп в західній частині міста. Цей феномен був зафіксований Андре Кейперсом з МКС у 2012 році.

Гаїті / Домініканська Республіка.

NASA

Кордон між Гаїті і Домініканською Республікою пропустити неможливо. На цьому супутниковому знімку 2002 року Домініканська Республіка знаходиться праворуч. Вона помітно зеленіша — це результат вирубки лісів на Гаїті.

Індія / Пакистан.

NASA

Екіпаж МКС з 45 чоловік зняв цю нічну панораму у вересні 2015 року, дивлячись на північ через долину Інду в Пакистані.

Індійсько-пакистанський кордон — один з небагатьох міжнародних кордонів, ясно видимих вночі, завдяки яскравому світлу сторожових прожекторів.

НАСА повідомляє:

«Більше двох тисячоліть тому, в 327 році до нашої ери Олександр Македонський увійшов в долину Інду з північно-заходу. Йому треба було багато місяців, щоб разом зі своїм військом і флотом пройти вздовж всю долину, видну на цьому знімку.

З околиць Карачі він попрямував через пустелю до Месопотамії (нинішній Ірак). Космічна станція долає цю відстань за три хвилини».

США / Мексика.

NASA

Цей знімок, зроблений з МКС в жовтні 2014 року, показує США і Мексику, розділених річкою Ріо-Гранде і огорожею.

Ель-Пасо на американській стороні примикає до Сьюдад-Хуаресу на мексиканській.

Обидва міста щільно забудовані, не рахуючи заповідника Френклін-Маунтін вгорі зліва і земель близько Пуерто-де-Анапра внизу праворуч.

Ірак / Іран.

NASA

Команда МКС-41, зробила цей знімок в листопаді 2014 року, спершу прийняла смужки вздовж 19-кілометрової ірано-іракського кордону за нафтові вишки.

Потім вони зрозуміли, що це військові укріплення. У 1980-ті роки обидві країни заявляли права на цей район, особливо під час оборони міста Басра на півдні Іраку.

Фото заголовку NASA
За матеріалами lifter.com.ua

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close