Рекламні ролики 2017 року, що найбільше спонукають до роздумів.

Деякі з кращих рекламних роликів є такими, які змусять Вас подивитися їх кілька раз і почати думати про світ в цілому.

Багато спонукаючих до роздумів роликів було зроблено в цьому році – починаючи з рекламної компанії Nike за участю арабських спортсменок і закінчуючи  рекламою Audi – “Донька”, про рівність в оплаті праці. Політика, імміграція та гендерні питання – це лише деякі з тем, яких торкнулися бренди в своїх рекламних компаніях.

Тутка вибрав самі вдумливі реклами 2017 року.

1. Apple – “Земля – знято на iPhone”

Зміна клімату є гарячою темою наразі і компанії докладають великих зусиль по підвищенню рівня інформованості з цього питання.

У червні, Apple випустила новий ролик під назвою «Земля – знято на iPhone», який підкреслює красу і важливість природи і планети. Відео показує живописні зображення ландшафту Землі за участю покійного Карла Сагана, що читає уривки зі своєї книги 1994  року “Бліда блакитна точка: Погляд на космічне майбутнє людства”.

«Подобається Вам чи ні, на даний момент, земля це там, де ми всі перебуваєм. Це підкреслює нашу відповідальність бути добрішими один до одного, зберігати і плекати єдиний дім, який ми коли-небудь знали,» говорить Саган під час ролика.

2. Майкрософт “#MakeWhatsNext: Change the Odds

https://youtu.be/yjahbGqZu6U

Кілька талановитих дівчаток прагнуть змінити світ. Одна мріє знайти спосіб лікування раку грудей, друга – кардинально очистити навколишнє середовище, третя – забезпечити все людство чистою питною водою …

У них для цього є основне: бажання і талант. Ось тільки чи достатньо цього? Адже вони – дівчатка …

Статистика свідчить: в технічних коллеждах дівчата становлять 16%  в середньому по світу від усіх студентів. У США ця цифра ще нижча – 6,7%.

Microsoft, схоже, всерйоз стурбована цією проблемою і готова робити реальні кроки щодо її вирішення. Одним з цих кроків є кампанія #MakeWhatsNext, розрахована на цей рік. Відеофільм, створений агентством McCann, є частиною цієї кампанії.

Ролик спонукає дівчат не здаватися і продовжувати наступати на наукові позиції, традиційно окуповані чоловіками. Загалом слоган ролика можна перевести як: “Не здавайся, в STEM залишайся! (STEM – спеціальна науково-освітня програма для обдарованих жінок, підтримувана рядом університетів, коледжів, громадських організацій і відомих фірм).

За допомогою віртуальної реальності дівчаткам демонструють, як вони можуть здійснити свої мрії і реалізувати амбіції. Головне – нічого не боятися і твердо йти до назначеної мети.

3. Реклама Nike з арабськими жінками – атлетами

Традиційні гендерні ролі продовжують грати важливу роль в арабських країнах. Цим роликом, Nike намагається змінити стереотипи. У рекламному ролику компанія – виробник спортивного одягу відзначає п’ять успішних жінок – професійних спортсменів з арабських країн.

Це не тільки подвиг для арабських жінок, щоб бути успішними, як спортсмени, а й у багатьох випадках це ігнорування гендерних норм своїх країн. В одному кліпі, ви бачите Захру Ларі, першу Еміратська фігуристка, яка розповла CNN:Люди думали, що це танець. У присутності чоловіків, це не прийнятно.”

Також серед спортсменів що брали участь у рекламі були туніський фехтувальник і олімпійський медалісті Інес Бубакрі, еміратський тренер з паркуру – Амаль Мурад, саудівська співачка Балкіс Фатхі і йорданський боксер Аріфа Бзайсо.

4. Audi – “Донька”

https://www.youtube.com/watch?v=G6u10YPk_34

Audi представили новий рекламний ролик, в якому компанія виступає за рівні права для всіх, незалежно від гендеру.

У невеличкому ролику розповідається історія дівчинки, яка бере участь в змаганнях з картингу нарівні з хлопчиками. Поки вона намагається обігнати суперників, її батько міркує, як саме він повинен виховати свою дочку. “Чи повинен я сказати їй, що її дідусь важливіше, ніж її бабуся? Що, не дивлячись на свою освіту, свої навички, вона завжди буде програвати будь-якому чоловіку, якого вона зустріне в своєму житті? Чи я зможу сказати їй щось зовсім інше?” – розмірковує герой.

Цим роликом Audi America виступили за рівну оплату праці незалежно від статі. “Прогрес полягає в кожному рішенні, яке ми приймаємо, кожній технології, яку ми розробляємо, кожному автомобілі, який ми збираємо. Це наше минуле, наше майбутнє, сенс нашого існування“, – написано в офіційному зверненні Audi.

5. 84 Lumber – “Подорож”

У ролику “Подорож” компанії 84 Lumber матір і донька прощаються з їхньою родиною в Мексиці і йдуть шляхом, що веде до Америки. В той час, як вони йдуть до кордону між Мексикою і США, група будівельників будує стіну на кордоні.

Коли вони дістаються кордону, то бачуть новозбудовану стіну і їх мрії про свободу розбиті. Але тільки до тих пір, поки вони не помічають великі дерев’яні двері по середині стіни – їх ворота до свободи. Вони штовхають щоб відкрити двері, попадають до Америки і продовжують свій шлях до кращого життя.

Реклама закінчується рядком: “Прагненню до успіху, – завжди тут раді”

6. Cadillac – “Carry

https://www.youtube.com/watch?v=2SB4CbFB7OU

Напередодні церемонії вручення “Оскара” офіційний спонсор премії, американський виробник автомобілів класу “люкс” Cadillac випустив новий відеоролик, який увійшов в серію Dear Greatly. 

Ролик починається сценою  з протестів за громадянські права в 1960-х, після чого  показують полеглих солдатів, стихійні лиха, політичний дискурс та багато іншого. Він присвячений найбільш відомим людям, подіям і феноменам американської культури. Відеоролик, який отримав назву Carry, розповідає про людяність і підтримку, яку люди, зокрема американці, проявляють і проявляли  одне до одного, не дивлячись на різні протести, військові конфлікти та інші події.

У ролику також використовуються фотографії таких знаменитостей, як Мерілін Монро і Мухаммеда Алі , що стали символами боротьби за мир своєї епохи. Слоган відео говорить: “Не дивлячись на те, що всі ми різні – ми можемо бути одним цілим“. “Для нас було важливо за допомогою відео донести до людей ідею про те, що якщо ми єдині – ми можемо багато чого. При цьому, нам хотілося обійтися без політики “, – зазначила бренд-директор автокомпанії Мелоді Лі. Вона також зазначила, що церемонія вручення премії Американської академії кіномистецтв є своєрідним Super Bowl для кіноіндустрії.

7. General Electric – “Що було б, якби з Міллі Дрессельхауз, жінкою – вченим, поводились як із знаменитістю?”

https://www.youtube.com/watch?v=sQ6_fOX7ITQ

Кім Кардашян, Бейонсе, Леді Гага – ми постійно бачимо акторів, музикантів та інших знаменитостей на обкладинках таблоїдів і в центрі загальної уваги. Але як щодо вчених, винахідників і лікарів?

Уявіть світ, в якому жінки-вчені – справжні знаменитості: квитки на їхні лекції моментально розпродаються, а за їх новими відкриттями слідкує весь світ. Відео знято компанією General Electric в підтримку програми по збільшенню частки жінок у STEM. У головній ролі – Міллі Дрессельхауз, перша жінка, що виграла Національну медаль в інженерних науках.

Компанія має на меті розміщення 20000 жінок на технічних посадах до 2020 року.

8. The New York Times – “The Truth is Hard”

Півхвилинне відео під назвою The Truth is Hard, випущене виданням The New York Times, зібрало більше п’яти мільйонів переглядів всього за пару днів після публікації. У ролику по черзі показуються різні ствердження, що починаються з однієї і тієї ж фрази: “Правда в тому, що…

Правда в тому, що жінки повинні вдягатися як жінки. Правда в тому, що права жінок — це права людини. Правда в тому, що медіа брешуть. Правда в тому, що ми повинні захищати наші кордони“, — йдеться у відео поряд з іншими — часом суперечливими — висловлюваннями, популярними в сучасному американському суспільстві.

Відео, в фіналі якого звучать слова “Правду важко відшукати” було показано в рамках трансляції церемонії вручення “Оскара”. На ролик звернув увагу і президент США Дональд Трамп, який регулярно звинувачує американські медіа у брехні. У своєму повідомленні в твітері він назвав рекламу The New York Times спробою видання відновити свою зіпсовану репутацію.

9. Audible – #AudibleVoices

https://www.youtube.com/watch?v=WexyX0IZPBY

Audible від Amazon проклав собі шлях в центр уваги під час церемонії Оскар своїми соціально-направленими роликами за участю акторів, таких як Клер Дейнс і Закарі Куінто.

В одному ролику, Дейнс читає уривок з роману 19 – го століття “Знедолені”, який бере за основу часи Французької революції і несе в собі численні соціальні теми і політичні конфлікти. В іншому рекламному ролику, Квінто  з Star Trek  читає уривок з роману антиутопії 1984 Джорджа Оруелла.

Ця політично натхненна реклама має чітке послання глядачам, але на відміну від більшості рекламних роликів, які ми бачили сьогодні, в ній уникають використовувати імена або посилатись на будь-які конкретні сучасні події.

Фото заголовку Microsoft | Youtube
За матеріалами www.entrepreneur.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close