Цікаво: найнезвичніші гроші у світі

Фактично у кожної держави є своя валюта, яка відрізняється власними особливостями. Однак деякі банкноти вражають нестандартним дизайном і унікальністю.

Канада

У Канаді протягом 2011-2013 років були випущені надміцні гроші з високотехнологічного пластику, який значно підвищив термін служби грошей країни і ускладнив їх підробку. Кожна банкнота пофарбована яскравою фарбою і всі купюри розповідають про значущі події в історії країни.

© anews.com

Німеччина

У всі часи в Німеччині дуже часто траплялися кризи, а країна терпіла розвали, тому в кожних її частинах з’являлися свої гроші. Однак банкноти завжди були створені з художнім підходом і зараз цінуються колекціонерами.

© anews.com
© anews.com
© anews.com

Демократична Республіка Конго

У Конго в 1997 році був зміщений диктаторський режим Мобуту Джозефа, портрет якого був поміщений на купюрі в 20 тисяч Заїр. Щоб не витрачати велику кількість грошей і часу на розробку і впровадження нових купюр, уряд Конго прийняв рішення занадто не морочитися з цього приводу і просто вирізати особа Мобуту з цих грошей акуратним колом.

© anews.com

Південна Корея

Південнокорейські гроші мають власну підсвітку, яка з’являється в темний час доби або в темному приміщенні. При денному світлі купюри нічим не відрізняються від звичайних, а під час світіння кожна з них має свій колір згідно її номіналу. Таким чином пошук грошей в темну пору набагато полегшується.

© anews.com

Угорщина

Найбільший номінал має купюра з Угорщини в один секстильйонів або ж мільярд трильйонів пенге. Вона була випущена урядом країни в 1946 році.

© anews.com

Норвегія

У Норвегії досвідчені дизайнери вирішили оновити національну валюту і розробити новий вид купюр, а тематикою для цього було вибрано море. На кожній банкноті, на якій зображена риба, корабель або просто хвилі, об’єднано два стилю — класичні малюнки і піксельні зображення. Нові гроші в Норвегії з’являться уже в цьому році.

© anews.com

Казахстан

Національні купюри Казахстану є одними з найкрасивіших і оригінальних у світі. На всіх банкнотах зображуються елементи місцевої культури, а пам’ятні гроші, випущені в 2008, 2011 і 2013 роках мають горизонтальну і вертикальну орієнтацію.

© anews.com
© anews.com
© anews.com

Таїланд

Найбільшою купюрою в світі прийнято вважати бат з Таїланду квадратної форми з розміром однієї сторони в 16 сантиметрів. Сама купюра побачила світ в 1987 році і нині дуже популярна в середовищі колекціонерів.

© anews.com

Фото заголовку anews.com
За матеріалами anews.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close