10 фільмів, які створювалися найдовше

«Чужий проти Хижака» (2004, 14 років)

10 фільмів, які створювалися найдовше

© film.ru

Творіння сценарію «Чужого проти Хижака» почалося в 1990 році, незабаром після виходу «Хижака 2» і під час роботи над «Чужим 3». Студія Fox офіційно схвалила проект в 1991 році, але багато разів переносила виділення стрічці суттєвого фінансування. Повноцінна робота над картиною запустилася лише в 2002 році, після чого в 2004-му Пол Андерсон і Fox нарешті випустили довгоочікувану і багатьох розчарувавшу стрічку про протистояння людей і двох різних видів космічних монстрів.

«Люди Ікс» (2000, 16 років)

10 фільмів, які створювалися найдовше

© film.ru
Студія Orion захопилася ідеєю створення фільму за мотивами коміксів «Люди Ікс» у 1984 році. Тоді ж була написана перша версія сценарію. Однак проект не відбувся із-за фінансових проблем компанії. У другій половині 1980-х можливість екранізації «Людей Ікс» вивчалася на студії Carolco, але і в неї сталися грошові труднощі. Нарешті, в 1994 році до проекту долучилася студія Fox, але минуло ще шість років, перш ніж фільм Брайана Сінгера «Люди Ікс» вийшов на екрани.

«Божевільний Макс: Дорога люті» (2015, 18 років)

10 фільмів, які створювалися найдовше

© film.ru

«Божевільний Макс 3» був досить успішним у прокаті, і творець циклу Джордж Міллер хотів якомога більше заробити на четвертій картині. Тому він за допомогою складної закулісної комбінації повернув собі права на «Божевільного Макса», які у свій час належали студії Warner. Роботу над новим фільмом Міллер почав у 1997 році, але проекту весь час щось заважало. Так, теракти 11 вересня 2001 року призвели до зростання курсу австралійського долара по відношенню до американського долара, що зробило нерентабельними намічені було зйомки в Австралії. Зрештою фільм був знятий в Намібії. Через багаторічні зволікання Міллеру довелося відмовитися від послуг постарілого Мела Гібсона і передати роль Макса Тому Харді.

«Зоряний шлях» (2009, 18 років)

10 фільмів, які створювалися найдовше

© film.ru

Після того, як в 1980-х студія Paramount спершу реанімувала культовий фантастичний серіал «Зоряний шлях» у вигляді кінофільмів, а потім почала випускати телесеріали, які розповідають нові історії про світле майбутнє, продюсер Харв Беннетт в 1991 році запропонував зняти фільм про молодість Керка, Спока та інших членів команди «Ентерпрайза». З цієї ідеї був написаний сценарій, але тоді Paramount зосередилася на телесеріалах і кінофільмах з персонажами телешоу. Задум Беннетта був реанімований лише в середині 2000-х, коли студія визнала, що потрібно повернутися до витоків циклу. Знятий за цим задумом фільм вийшов в 2009 році.

«Долина» (1954, 20 років)

10 фільмів, які створювалися найдовше

© film.ru

Німецька актриса і постановниця Лені Ріфеншталь прославилася як пропагандист Третього рейху, однак вона знімала не тільки картини на кшталт «Тріумфу волі» та «Олімпії». У 1934 році, незабаром після приходу Гітлера до влади, Ріфеншталь почала працювати над мелодрамою «Долина», заснованої на однойменній опері німецького композитора Ежена д’Альбера. Пізніше критики намагалися знайти в картині нацистські обертони, але Ріфеншталь наполягала, що «Долина» була її «внутрішньою еміграцією» і що вона займалася фільмом саме тому, що в ньому не було ніякої політики, тільки любов і пристрасть. Постановниця приступила до зйомок у 1940-му, і до часу закінчення війни стрічка була знята, але не змонтована. Завершити роботу над «Долиною» Ріфеншталь змогла лише до 1954 році, після того як їй повернули конфісковані новою владою коробки з плівкою.

«Далласський клуб покупців» (2013, 21 рік)

10 фільмів, які створювалися найдовше © film.ru

Драматург Крейг Бортен почав працювати над сценарієм байопіка про ВІЛ-активіста Рона Вудруфе в 1992 році. Він ще встиг поспілкуватися з Вудруфом, який в тому ж 1992-му помер від Сніду. Оскільки знайти на фільм гроші тоді не вдалося, проект був відкладений до початку 2000-х. У 2001 році сценарій був придбаний продюсерами і студією Universal, проте всі фінансові, юридичні та художні нюанси вдалося узгодити лише в 2011 році, після чого стрічка вийшла два роки тому. Бортен отримав за неї номінацію на сценарний «Оскар».

«Знедолені» (2012, 24 роки)

10 фільмів, які створювалися найдовше

© film.ru

Класичний роман Віктора Гюго «Знедолені» не раз переносився на екран, однак ідея зняти на його основі кіномюзикл з’явилася лише в 1988 році – після того, як мюзикл «Знедолені» став хітом спершу в Парижі, а потім в Лондоні і на Бродвеї. Тоді проектом займався Алан Паркер, творець знаменитої музичної стрічки «Pink Floyd: Стіна». Успіх MTV, однак, зробив неактуальними мюзикли в старомодному дусі, і проект застопорився до 2000-х, коли він знову почав набирати обертів. У підсумку «Знедолених» в 2012 році екранізував Том Хупер.

«Злодій і швець» (1993, 29 років)

10 фільмів, які створювалися найдовше

© film.ru

Канадський аніматор Річард Вільямс зацікавився арабськими казками на початку 1960-х, коли створив ілюстрації для книги про Ходжу Насреддіна. У 1964 році Вільямс взявся працювати над мультфільмом про Насреддіна, і з часом його задум переріс у казкову стрічку, натхненну східними казками і не пов’язану з Ходжою. Так як проект фінансувався з незалежних джерел і фінансування не було стабільним, робота затягнулася на багато років. Коли в 1980-х Вільямс погодився стати режисером-аніматором «Хто підставив кролика Роджера», він зробив це на тих умовах, що Стівен Спілберг і Walt Disney допоможуть йому завершити «Злодія і шевця». Цього не сталося. Замість діснеївців фільмом зайнялася студія Warner, але вона не довела стрічку до кінця, так як втратила до неї інтерес. Після припинення фінансування проект став власністю компанії, яка застрахувала стрічку від грошових проблем, і «Злодій і швець» був наспіх завершений і випущений в 1993 році без участі відстороненого від картини Вільямса. Зараз також існує кілька фанатських монтажних версій «Злодія і шевця», які намагаються в точності відтворити бачення режисера.

«Важко бути богом» (2013, 45 років)

10 фільмів, які створювалися найдовше

© film.ru

Олексій Герман загорівся ідеєю екранізувати роман братів Стругацьких «Важко бути богом» в 1968 році, коли був початківцем кінорежисером і ще не зняв свої найвідоміші картини. Тоді ж він разом з Борисом Стругацьким написав першу версію сценарію. Однак «празька весна» 1968 року та її подальше придушення поставили хрест на планах екранізації. Коли проект був реанімований у 1980-х, студія «Совинфильм» довірила його німецькому режисерові Пітеру Фляйшману, хоча Стругацькі хотіли, щоб картиною займався Герман. В результаті стрічка Фляйшмана вийшла в 1989-му, а версія Германа з’явилася лише в 2013-м. Вона була випущена незабаром після смерті режисера, який витратив близько 15 років на твір сценарію і зйомки.

«Джон Картер» (2012, 81 рік)

10 фільмів, які створювалися найдовше

© film.ru

Коли Голлівуд в 1931 році вперше всерйоз зацікавився можливістю екранізувати фантастичний роман Едгара Райса Берроуза «Принцеса Марса», письменник був ще живий (книга була опублікована в 1912 році). Тоді мова йшла про повнометражний мультфільм, який міг вийти ще до диснеївського «Білосніжки і семи гномів». Протягом наступних десятиліть права на екранізацію багато разів переходили з рук у руки, але нічого з цього так і не вийшло. Поки нарешті не з’явилися сучасні комп’ютерні ефекти, що дозволили задуматися про відтворення фантазій Берроуза в ігровому кіно. Зрештою «Принцеса Марса» екранізували Ендрю Стентон і студія Walt Disney під назвою «Джон Картер». Стрічка виявилася однією з найбільш великих фінансових невдач у всій диснеївській історії.

Фото заголовку topclub.ua
За матеріалами adme.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close