«Люди, які хваляться своїм IQ — лузери». 20 цитат Стівена Гокінга, які надихають

tsn.ua

Сьогодні, 14 березня, на 77-му році життя помер відомий британський фізик Стівен Гокінг. Він був не тільки автором декількох вкрай важливих для фізики теорій, а й чи не найбільш значущим популяризатором науки в світі. І назавжди залишиться науковою іконою – як людина, яка не тільки розібралася в тому, що таке час, але й у тому, як перемагати здавалося б неминучу смерть.

Стівен Гокінг зробив колосальний внесок у розуміння чорних дір і теорію про виникнення світу після Великого вибуху. Він також став одним з головних голосів, що застерігають нас від занадто поспішного розвитку штучного інтелекту і надто активних пошуків інопланетян.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

І, звичайно ж, чи не найважливішим досягненням Гокінга стала популяризація науки як такої.

Незважаючи на те, що вчений останні десятиліття пересувався лише на візку і спілкувався зі світом за допомогою синтезованого голосу, він все ж читав лекції, відвідував ток-шоу і навіть з’являвся в популярних серіалах.

Його ім’я стало символом сучасної науки.

Тутка пропонує згадати, яким був Стівен Гокінг: 20 яскравих цитат людини, яка ніколи не здавалася.

♦ «Все визначено. Але можна вважати, що і ні, так як ми не знаємо, що ж саме визначено».

♦ «Перспектива рано померти змусила мене зрозуміти, що життя варте того, щоб його прожити».

© md-eksperiment.org

♦ «Моя мета дуже проста: я хочу розуміти Всесвіт, чому він так влаштований, як влаштований, і навіщо ми тут».

♦ «Краще прагнути до повного розуміння, ніж зневіритися, засумнівавшись у людському розумі».

♦ «Якщо ви відчуваєте, що потрапили в чорну діру, не здавайтеся. Вихід є».

♦ «Там, де є життя, є надія».

♦ «Все своє життя я дивувався тим головним питанням, з якими нам доводиться зустрічатися, і намагався знайти для них наукову відповідь. Можливо, тому я продав більше книг про фізику, ніж Мадонна про секс.

♦ «Моя порада іншим людям з особливими потребами: зосередьтеся на тому, що ваша інвалідність не заважає вам робити добре, і не жалкуйте про ті речі, яким вона заважає. Не обмежуйте свою душу, якщо ви обмежені фізично».

♦ «У тихих людей – найгучніші думки».

♦ «Відповідь на вислів Ейнштейна «Бог не грає в кості зі Всесвітом»: Господь не тільки грає в кості, але до того ж закидає їх іноді туди, де ми їх не можемо не побачити».

♦ «Моя справжня мрія — написати таку книгу, яка буде продаватися в кіосках і в аеропортах. Але для цього, схоже, видавцеві потрібно буде помістити на обкладинку голу жінку».

♦ «Мені здається, комп’ютерні віруси варто розглядати як форму життя. Це багато що говорить про природу людини: єдина форма життя, яку ми створили до теперішнього моменту, несе лише руйнування. Ми створюємо життя за образом і подобою».

♦ «Тому наступного разу, коли хтось буде скаржитися, що ви допустили помилку, скажіть йому, що це може бути добре. Тому що без недосконалості ні вас, ні мене не існувало б».

♦ «Я помітив, що навіть ті люди, які стверджують, що все вирішено і що з цим нічого не можна вдіяти, дивляться по боках, перш ніж переходити дорогу».

♦ «Я не впевнений, що людська раса проживе ще хоча б тисячу років, якщо не знайде можливості вирватися в космос. Існує безліч сценаріїв того, як може загинути все живе на маленькій планеті. Але я оптиміст. Ми точно досягнемо зірок».

♦ «Життя було б дуже трагічним, якби не було таким цікавим.

Фото заголовку
За матеріалами more.club , nv.ua , nv.ua

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close