Вісім страв, які не можна розігрівати повторно

Якою б смачною і корисною не була тільки що приготовлена їжа, вона може втратити свої властивості і навіть стати причиною харчового отруєння, якщо її розігріти.

Селера

© novynyplus.blogspot.ru

Селера — чудовий інгредієнт для супу, але тільки до моменту, коли тарілка з ним виявиться в мікрохвильовці. У селері містяться відносно безпечні нітрати, але при повторному нагріванні вони перетворюються в токсичні нітрити і канцерогенні нітрозаміни.

Яйця

© novynyplus.blogspot.ru

Навряд чи ви часто розігріваєте яєчню або омлет, але на всяк випадок попереджаємо: при повторному нагріванні яйця теж можуть стати токсичними.

Краще додайте їх в салати або сендвічі, тоді і підігрівати не потрібно.

Шпинат

© novynyplus.blogspot.ru

Шпинат люблять багато з тих, хто стежить за харчуванням, — в ньому міститься багато вітамінів і мінералів. Але так само, як і в селері, нітрати в ньому при повторному нагріванні перетворюються в нітрити і нітрозаміни.

Додайте шпинат в смузі, сендвічі і салати — і отримаєте максимальну користь без будь-якої шкоди.

Гриби

© novynyplus.blogspot.ru

З грибами і так все непросто — незважаючи на високий вміст білка, вітамінів і амінокислот, часто вони погано засвоюються організмом. А якщо ще й підігрівати вчорашнє різотто, проблема ускладнюється: білок в грибах змінює свою структуру, і це може привести до болів в шлунку і здуття живота.

Якщо вам шкода викидати залишки страви з грибів, поставте їх у холодильник і з’їжте на наступний день, розігрівши не більше ніж до 70 °С. А краще використовувати гриби в холодному вигляді у вигляді соусу для спагетті або як інгредієнт для салату.

Картопля

© novynyplus.blogspot.ru

Несподівано, але вона теж у чорному списку. Підігріта картопля втрачає і по смаку, і в корисності, і навіть може стати причиною ботулізму, якщо зберігати її у фользі при кімнатній температурі.

Пюре, запіканки і смажену картоплю з’їдайте відразу. Якщо у вас залишилася відварена картопля, покладіть її в салат в холодному вигляді.

Курка

© novynyplus.blogspot.ru

При розігріванні страв з курки порушується структура білка, якими так багате куряче м’ясо, і це може привести до проблем з травленням.

Тому холодне куряче філе краще покласти в салат, а з котлетами зробити сендвічі.

Буряк

© novynyplus.blogspot.ru

Буряк зберігає багато корисних властивостей, навіть потрапивши в борщ. Але розігрівати його не рекомендується — він теж багатий нітратами.

Корисніше всього свіжий буряк — його можна додавати в смузі та салати.

Рис

© novynyplus.blogspot.ru

Рис містить вітаміни, мікроелементи, амінокислоти, а також спори бактерій, які можуть зберігатися навіть після варіння. Якщо після приготування залишити рис при кімнатній температурі, бактерії почнуть розмножуватися, і це може викликати харчове отруєння. Повторне нагрівання не вирішить проблему, тому рис краще з’їсти відразу або поставити в холодильник за годину після приготування і зберігати максимум до наступного дня.

Фото заголовку novynyplus.blogspot.ru
За матеріалами novynyplus.blogspot.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close