Ох вже цей майонез: факти і міфи про найпопулярніший соус

28 травня в 1756 році у французькому місті Маон вперше змішали майонез. А діло було так… У ході Семирічної війни (1756-1763), коли англійці окупували французькі землі, у військах герцога Рішельє виникла проблема з продовольством. З усіх продуктів залишилися тільки рослинне масло, яйця і лимони. Кухар вирішив змішати ці інгредієнти, в результаті чого вийшов на рідкість смачний соус, який назвали «mayonnaise», тобто «маонським», так як французьке написання назви міста Маон, де все це відбувалося, — «Mahon».

Сьогодні Тутка пропонує вам познайомитися з фактами і міфами про цей легендарний продукт.

1. Прихильники здорового способу життя обходять його стороною, а любителі поїсти додають його практично в будь-яку страву. Майонез — це холодний калорійний соус, для приготування якого використовують рослинне масло, яєчні жовтки, оцет (лимонний сік), цукор, сіль, гірчицю і приправи.

2. Поширена думка, що майонез шкідливий для організму. Це невірно! На 60% він складається з рослинного масла. Для поліпшення травлення необхідно вживати по столовій ложці олії в день. Ви можете випити цю ложку? А майонез забезпечить вас необхідною дозою масла.

3. Чим більше жовтків містить домашній майонез, тим він смачніший. Однак термін придатності такого соусу скорочується в рази, також він швидше втрачає свої смакові якості.

4. У майонезу є вельми позитивна властивість: він сприяє засвоєнню їжі, що вкрай важливо для здоров’я і гарного самопочуття. Однак це стосується тільки домашнього майонезу. Магазинні соуси все-таки можуть бути шкідливими, так як в процесі їх приготування використовуються ароматизатори, загусники, стабілізатори, синтетичні консерванти, підсилювачі смаку. Тому краще готувати домашній соус на своїй кухні.

5. Сьогодні білий соус поширений і любимий в усьому світі. Наприклад, у Бельгії його додають практично в кожне блюдо, починаючи від овочевих салатів і закінчуючи м’ясними делікатесами. В Австралії прийнято подавати салат з яблук, солодкого перцю і кореня селери, який в обов’язковому порядку приправляється майонезом. Італійці люблять нарізані помідори, змішані з майонезом. Також вони готують з ним м’ясні, овочеві салати і спагеті. Французи приправляють холодним соусом равлики — це блюдо вважається особливим делікатесом. А голландці, у свою чергу, використовують як соус для картоплі фрі тільки майонез.

6. Оригінальний майонез, приготований за класичним рецептом, містить тільки жовтки і рослинне масло. Тому справжній майонез не підходить для запікання продуктів, так як при нагріванні він розпадеться на свої складові.

7. Багато покупців, вибираючи майонез, в першу чергу звертають увагу на наявність у складі порошку яєчного жовтка. Цей інгредієнт може вплинути на здоров’я, тому що містить досить багато холестерину. Тим не менш, зараз існує безліч видів майонезу, в яких порошок яєчного жовтка або повністю відсутній, або замінений безпечним для здоров’я аналогом.

8. Майонез, виготовлений промисловим способом, часто сильно відрізняється від домашнього за складом і смаком. Тут головні цілі — зменшити собівартість, збільшити прибутковість та термін зберігання. Тому часто використовуються найдешевші інгредієнти, ще додаються консерванти і застосовуються різні маркетингові прийоми на зразок додавання оливкової олії без згадки про її кількість і якість.

9. Історія любові радянських людей до майонезу сягає корінням в 30-ті роки, коли товариш Мікоян з’їздив в Штати для обміну досвідом і разом з консервованим горошком привіз звідти лінії для промислового виробництва фабричного майонезу — вкрай дешевого і калорійного продукту.

10. Майонез — просто один з багатьох у світі соусів, придуманий для того, щоб заправляти деякі салати і супроводжувати холодні страви. Але сучасне його поширення і доступність, помножені на не завжди високий рівень кулінарних знань, призвели до того, що майонез став своєрідним мемом в інтернеті і символом недбалого домашнього готування, коли не важливо поєднання продуктів, їх якість, свіжість і технологія приготування: будь-які недоліки заливаються майонезом і викладаються в мережу для обміну досвідом.

11. Поряд з звичкою заливати майонезом (або тим, що так називається, згідно напису на упаковці) все підряд, є й інша крайність — неприйняття майонезу взагалі в якому б то не було вигляді. Такі люди відчувають відторгнення вже при одному згадуванні цього соусу. Це, звичайно, перебільшення, тому що є страви, де майонез цілком доречний.

12. Крім вживання всередину, майонез можна вживати зовнішньо… В майонезі напрочуд вдале для впливу на шкіру поєднання речовин: жири пом’якшують шкіру, розчин солі сприяє її гідратації, лецитин яєчного жовтка — відмінний активатор і «омоложувач», оцет злегка розпушує шкіру і сприяє проникненню в неї препарату, повідомляючи шкірі про кислу реакцію, чим знезаражує її; невелика кількість гірчиці викликає посилений приплив крові до шкіри і місцеве прискорення обміну речовин.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close