7 кулінарних помилок, які псують ваші страви

Під час приготування страв багато людей серед нас роблять помилки. І це зовсім нічого страшного, але часто вони вбивають цінні речовини продуктів та їх особливий смак. Розповідаємо про них докладніше.

Практично всі ми не замислюючись, за звичкою здійснюємо одні і ті ж кулінарні помилки під час приготування їжі. І все б нічого, але ось тільки ці, здавалося б, незначні прогріхи здатні вбити всю користь страв, та й на додачу до всього практично повністю зіпсувати їх смакові якості.

Ми в Тутка зібрали як мінімум 7 таких кулінарних помилок, які, якщо ви хочете завжди готувати смачну і корисну їжу, ні в якому разі не варто повторювати у себе вдома.

1. Використовувати для приготування страв майонез

Майонез вважається одним з найпопулярніших інгредієнтів, який багато хто звик використовувати як соус до овочів і м’яса, а також для заправки салатів. Крім того, більшість господинь запікають з майонезом м’ясо і навіть додають його до випічки. Однак при цьому багато хто забуває, що сам по собі майонез – це холодний соус, який просто не можна нагрівати. Додавати майонез допустимо тільки до теплих продуктів, температура яких не вище 60 ˚С.

Чому? Вся річ у тому, що майонез відноситься до нестабільних субстанцій, які при нагріванні здатні змінювати свою структуру і просто розшаровуватися. Тому майонез не підходить в якості маринаду для м’яса і риби. Під дією вогню такий маринад почне згортатися, та й м’ясу, всупереч очікуванням, він не додасть бажаної м’якості.

2. Неправильна нарізка продуктів

При виборі способу нарізки будь-якого продукту орієнтуватися потрібно в першу чергу на його товщину. Нехтування цим правилом може привести до двох неприємних моментів. По-перше, якщо овочі і м’ясо будуть нарізані занадто дрібно, то після запікання з великою ймовірністю страва вийде сухою і твердою. По-друге, якщо продукти будуть нарізані по-різному, страва може вийти не до кінця приготованою.

Тому, коли готуєте їжу в одному посуді, намагайтеся вибирати один тип нарізки для всіх продуктів, але при цьому враховуйте час приготування кожного інгредієнта. Ну, а якщо рецепт не дозволяє приготувати продукти одночасно, то готуйте його інгредієнти за декілька заходів. Тобто на останньому етапі приготування вибирайте ті продукти, час приготування яких менше.

3. Не замочувати цільнозернові крупи і горіхи перед приготуванням

Цільнозернові крупи і горіхи – це найцінніші для нашого організму продукти. Горіхи можуть стати прекрасним і корисним перекусом, який збагатить організм вітамінами групи В і залізом. Цільнозернові крупи подарують організму повільні вуглеводи і корисні мікроелементи. Але разом з цими корисними речовинами в цих двох продуктах містяться і ферментативні інгібітори. Вони сприяють уповільненню наявних в організмі реакцій і значно знижують біодоступність корисних речовин.

Тому, якщо ви хочете отримати максимум користі, обов’язково замочуйте сирі горіхи і цільнозернові крупи. Така маніпуляція дозволить знизити концентрацію ферментативних інгібіторів, а відповідно отримати більше користі для організму.

4. Остуджувати їжу перед тим, як покласти до холодильника

Якщо ви досі вірили в те, що гарячий суп або другу страву ні в якому разі не можна ставити в холодильник, то ви сильно помилялися. Виявляється, що після приготування страви в ній протягом 1-2 годин починаються розмножуватися бактерії. Особливо стрімко це відбувається, якщо в квартирі тепло.

Тому, якщо ви хочете насолоджуватися смачною і корисною стравою, не чекайте повного охолодження, а відразу несіть її до холодильника. Ну, а щоб при цьому не постраждав холодильник, просто поставте під каструлю з продуктом підставку.

5. Не додавати в овочеві салати жирні заправки

Багато прихильників правильного харчування навперебій радять відмовлятися від жирних заправок до салатів. Якщо ви до цього часу в це вірили, то настав час переглянути свої погляди і звички. Річ в тому, що овочі без жирів у складі салатів втрачають не лише в калорійності, а й в плані користі для організму.

Наприклад, той же лікопін в томатах, лютеїн в зелені, шпинаті та селері, а також β-каротин у моркві засвоюються організмом тільки при додаванні жирів. Те ж саме відноситься і до антиоксидантів, які містяться в більшості фруктів.

Отож, при приготуванні наступного разу овочевих або фруктових салатів обов’язково додавайте, наприклад, жирний йогурт. Він хоч і додасть небагато калорій страві, але при цьому зробить її максимально корисною.

6. Їсти цільне насіння льону

Насіння льону вважаються найціннішим джерелом жирних кислот, клітковини і антиоксидантів. Але звичне використання насіння інгредієнта як добавки до смузі і салатів не можна назвати правильним, адже жорстка оболонка насіння льону абсолютно не перетравлюється організмом, і для отримання максимуму користі розумно перед додаванням до страви їх перемелювати.

7. Використовувати вологі та дуже холодні продукти

Перед приготуванням вологих продуктів необхідно їх ретельно протирати паперовим або ганчірковим рушником. Навіщо це робити? Для того, щоб відправлені на сковороду продукти не стали млявим і м’яким місивом, а то і зовсім супом.

Крім того, не можна також смажити на сковороді занадто холодні інгредієнти. Давайте охолодженому м’ясу та іншим продуктам перед початком приготування охолонути до кімнатної температури. Тоді при їх приготуванні точно не виникне проблем.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close