7 корисних звичок, які з’являються завдяки читанню книг

Кожен з нас проживає тільки одне життя, але книги дозволяють знайти мудрість тисячі людей. Коли автор пише, переписує і редагує, він перетворює свої слова в кращу версію себе. Читаючи, ви як би проводите час з розумною людиною в медитативному стані.

Як і будь-яка інша технологія, книги, прочитані без мети, не дають нічого. Але, якщо навчитися правильно оцінювати, вибирати і купувати літературу, то читання може розвинути безцінні звички.

1. Ви станете розумнішими без всяких чарівних таблеток

Книги – найкраща заміна ноотропам – лікам, призначених стимулювати розумову діяльність, покращувати пам’ять і збільшувати здатність до навчання. Якщо ноотропи з часом перестають мати якийсь ефект, то читання постійно покращує ваш розум. До того ж всі побічні ефекти читання давним-давно відомі, чого про таблетки точно не скажеш.

2. Ви будете постійно оновлювати свої знання

Більшість книг пишеться тоді, коли автор перебуває в стані потоку. Письменник передає свою мудрість майже без домішок его. Коли читач пробирається крізь ці слова і входить в власний стан потоку, то відбувається магія.

Почитавши достатню кількість часу, ви відчуєте, ніби ваш розум став модернізований. Після такого оновлення вам буде простіше проявити себе в розмові, а ще ви пройдете навички письма.

3. Ви навчитеся перебувати на самоті

Читаючи книги, роблячи паузи для роздумів і постійно себе покращуючи, ми здатні розвинути звичку спокійно сидіти в кімнаті наодинці. Так, можна побороти одну з головних проблем людства, про яку говорив французький математик Блез Паскаль: «Всі нещастя людей відбуваються тільки від того, що вони не вміють спокійно сидіти в своїй кімнаті».

4. Ви звикнете переймати досвід безпосередньо

Жага мудрості – єдине бажання, яке можна без проблем задовольнити, не ризикуючи надмірно захопитися. Прочитавши достатньо, ми заряджаємося хорошими ідеями і хоробрістю, тому готові досліджувати світ.

Коли ми підживлюємося чиєюсь мудрістю, то раді відправитися в подорож разом з героями книги. Це означає, що ми гарантовано отримуємо безпосередній досвід в реальному світі.

5. Ви навчитеся медитувати

Чим більше ми читаємо і проводимо часу з книгами, тим більше накопичуємо концентрації і тим більше хочемо практикувати усвідомленість і медитацію. Завдяки читанню, ми стаємо спокійнішими і терплячішими, вчимося зосереджуватися на одній-єдиній речі на довгий проміжок часу.

6. Ви зрозумієте переваги стратегічної ізоляції

«Нам потрібно відчуження, щоб не зійти з розуму в цій культурі», – сказав американський письменник Теренс Кемп Маккенна. Читання – одна з найновіших прийнятних для суспільства причин перебувати на самоті.

Якщо ви хочете, щоб ті, які вас оточують ще й поважали, то немає кращого варіанта стратегічної ізоляції, ніж книги. Вони рятують від натовпу.

7. Ви звикнете говорити правду

Я спокійний, звичайно, що своє письменницьке завдання я виконаю при будь-яких обставинах, а з могили – ще успішніше і незаперечніше, ніж живий. Нікому не перегородити шляхів правди, і за її рух я готовий прийняти і смерть. Але, можливо, багато уроків навчать нас нарешті не зупиняти перо письменника за життя? Це ще ні разу не прикрасило нашої історії.

Олександр Солженіцин, письменник

Є безліч людей, які ненавидять думати. Коли вони чують щось розумне, то реагують як звірі. Багато терпіти не можуть, коли хтось намагається докопатися до правди і зрозуміти, як влаштований наш світ. А найголовніші секрети, як зазначив американський філософ Лео Штраус, часто приховані саме в книгах.

Більшість творчих людей знає це і впевнені, що єдиний спосіб донести істину – це книга або притча. Протягом всієї історії ті, хто змушував думати інших, зазвичай були козлами відпущення, виганяли з товариства або навіть представлялися породженнями пекла. Книги дають можливість все це перенести і, незважаючи ні на що, поширити свої ідеї.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close