Як виглядають 8 унікальних дерев’яних церков Карпат: віртуальний тур

1
© svitua.org

Google у партнерстві з Міністерством культури оцифрували 8 дерев’яних церков Карпат і створили віртуальний тур цими пам’ятками, внесеними до переліку світової спадщини ЮНЕСКО.

На сайті “Дерев’яні церкви Карпатського регіону” можна дізнатися більше про кожну з церков, а також прокласти до них маршрути на Google Картах.

© life.pravda.com.ua
реклама

Щоб перейти до віртуального туру, натисніть на зображення

3D-тури всіх цих церков доступні також у режимі Street View на Картах Google.

Всього до списку дерев’яних церков Карпатського регіону ЮНЕСКО включено 16 церков – 8 з яких розташовані в Україні і 8 в Польщі.

Їх можна розділити на 4 типи архітектури: гуцульський (Україна), галицький (чотири в Україні та дві на території Польщі), бойківський (дві в Україні і одна в Польщі) і лемківський (всі п’ять на території Польщі).

Віртуальну екскурсію можна пройти вісьмома автентичними дерев’яними церквами українських Карпат.

Серед них: Церква Вознесіння Господнього, Ясіня, Рахівський район, Закарпатська область; Церква Зішестя Святого Духа, Потелич, Жовківський район, Львівська область; Церква Зішестя Святого Духа, Рогатин, Івано-Франківська область.

Також можна побачити Церкву Пресвятої Трійці, Жовква, Львівська область; Церкву Різдва Пресвятої Богородиці, Нижній Вербіж, Коломийський район, Івано-Франківська область; Церквау Святого Архангела Михаїла, Ужок, Великоберезнянський район, Закарпатська область.

До вісімки церков віртуального туру належать також Церква Святого Юра, Дрогобич, Львівська область та Церква Собору Пресвятої Богородиці (Святого Дмитра), Матків, Турківський район, Львівська область.

Фото заголовку life.pravda.com.ua
За матеріалами life.pravda.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама