10 загадок великих творів мистецтва, про які не знають 90% людей

Існують твори мистецтва і шедеври архітектури, які чудово знайомі кожному з дитинства. Але якщо вивчити кожне з цих творінь детальніше, відкривається безліч загадкових і маловідомих деталей.

Квартира на верхніх поверхах Ейфелевої вежі

© wikipedia   © realclear

Густав Ейфель, творець вежі, побудував і обладнав квартиру для себе на її верхніх поверхах. Він частіше використовував її для відпочинку або прийому гостей. Одного разу він довго розмовляв там з Томасом Едісоном.

В апартаментах є кухня, санвузол, дві спальні, вітальня і, звичайно ж, звідти відкривається чудовий вид. Нині там розташований музей з восковими фігурами Ейфеля і Едісона.

Порваний ланцюг біля ніг Статуї Свободи

© publicdomainpictures

Статуя Свободи була подарована Америці французькими громадянами в честь сторіччя революції. Вона символізує свободу, демократію і скасування рабства. Саме тому біля ніг статуї лежить порваний ланцюг, яка зазвичай не видно туристам.

Айзелуортська Мона Ліза

© wikimedia   © wikimedia

Загальновідомий факт, що багато художники малювали копії і версії «Мони Лізи», але, виявляється, існує ще один портрет Джоконди, написаний, на думку вчених, самим да Вінчі. При цьому полотно не є копією того, що розміщено в Луврі.

Цікаво, що друга картина має дещо іншу перспективу, яка може створити 3D-ефект. Можливо, одяг і пейзаж були написані іншим художником, або навіть кількома. На думку вчених, це більш рання версія Джоконди.

Капсула часу в горі Рашмор

© youtube   © wikimedia

Під час будівництва пам’ятника архітектор Гутзон Борглум хотів створити всередині скелі Зал Хронік — таємну кімнату, де майбутні покоління зможуть знайти основні документи і дані про історію США. Для цього він вирізав у скелі за головою Авраама Лінкольна печеру. Але незабаром Борглум помер і робота не була закінчена.

У 1998 році, більш ніж через 50 років після його смерті, копії важливих документів і мемуари президентів були запечатані всередині незавершеного залу, який тепер грає роль капсули часу.

Початковий вигляд великого Сфінкса

© pius99/   © depositphotos   © cheops

Великий сфінкс — найбільш стародавня статуя в світі. Спочатку він був вкритий яскравою фарбою, яка збереглася до наших днів лише фрагментарно, за вухом. Також спочатку у сфінкса був ніс і накладна церемоніальна борода. Її фрагменти можна побачити в Британському і Каїрському музеї.

Існують припущення, що спочатку сфінкс мав голову лева, а людська голова замість неї була висічена набагато пізніше, що пояснює порушення пропорцій між велетенським тілом і маленькою головою.

Створення Пізанської вежі

© caasco

Знаменита падаюча вежа зберігає багато таємниць. В основному, всі знають про нахил вежі. При цьому нікому точно не відомо, хто саме побудував цю дзвіницю для собору міста Піза. Однією з причин стало те, що вежа будувалася майже 200 років. Історики звикли вважати, що будова було розроблено Бонанно Пізано, але більш імовірним архітектором може бути Діотісальві, який проектував баптистерій, розташований поруч з вежею і виконаний в одному з нею стилі.

Обличчя «Данаї» Рембрандта

© personajesyleyendas.wordpress.com

Картину «Даная» Рембрандта почав писати через 2 роки після одруження на Саскії ван Ейленбюрх. Художник зображував дружину на багатьох своїх картинах, і довгий час залишалося загадкою, чому схожість з Саскією не так очевидно, як на інших його картинах 1630-х років, а використаний ним стиль більш схожа на творіння більш пізнього періоду його творчості.

Лише порівняно недавно вдалося знайти відповідь на цю загадку. На рентгенівських знімках схожість з дружиною Рембрандта більш очивидна. Виявляється, картина була перероблена після смерті дружини художника, в той час, коли він захопився Гертьє Діркс. Риси обличчя Данаї на картині були змінені таким чином, що поєднали в собі обох улюблених жінок художника.

Назва найвідомішої пам’ятки Великобританії

© prima

Строго кажучи, назва «Біг Бен» відноситься не до всієї вежі, а лише до масивного дзвону всередині неї. Офіційним найменуванням дзвіниці до вересня 2012 року було «Годинникова башта Вестмінстерського палацу». Зараз дзвіниця офіційно називається «Башта Єлизавети».

До цих пір достовірно невідомо, на честь кого названий дзвін Біг Бен. Одна теорія говорить, що в честь керівника відливання дзвону — великого чоловіка, який носив прізвисько «Великий Бен». Друга теорія відсилає до чемпіона з боксу у суперважкій вазі Бенджаміну Каунту.

Колір мосту «Золоті Ворота»

© flickriver

Міст «Золоті Ворота» — один з найбільш фотографованих об’єктів у світі. Його будівництво довго узгоджувалося з ВМС США. Коли згоду нарешті було отримано, то ВМС хотіли, щоб міст був пофарбований у чорно-жовту смужку, щоб його було видно в тумані. У підсумку архітектор моста Ірвінг Морроу переконав військових пофарбувати міст в темно-оранжевий. Це зробило міст не тільки помітним при будь-яких умовах, але і красивим.

Небо на картині «Крик»

© wikimedia

Початкова назва легендарної картини Едварда Мунка «Крик» звучало як «Крик природи». У своєму щоденнику художник пише:

«… несподівано небо стало криваво-червоним, я зупинився, відчуваючи знемогу, і сперся до паркану — я дивився на кров і язики полум’я над синювато-чорним фьордом і містом…»

У 2003 році група астрономів висунула припущення, що яскраво-червоний колір неба, що так вразив художника, був викликаний виверженням вулкана Кракатау в 1883 році. В атмосферу було викинуто величезну кількість вулканічного попелу, з-за якого протягом наступних декількох років по всьому світу спостерігалися особливо барвисті, вогняні заходи.

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close