15 цитат Роксолани

© gazeta.ru

Її робили героїнею романів, оспівували у віршах і дивувалися її чудовому сходженню до вершин влади. П’ятнадцятирічна українка, яка потрапила в турецький полон та увійшла в історію як Роксолана. Вона зуміла заволодіти серцем і розумом одного з наймогутніших султанів Туреччини і довгі роки правила Османською імперією.

Тутка підібрав для вас 15 кращих цитат цієї сильної жінки:

1. Жінка без кокетства — квітка без запаху.

2. Жінки можуть пробачати все, та тільки не рабство й приниження.

3. Коли людина сама копає собі могилу, що зостається? Підштовхнути її туди, от і все!

4. Любов, молитва і війна починаються завжди прекрасно. А закінчуються?

5. Може, коли вже немає не тільки власної сорочки на тілі, а й надії, то тоді ти сама безтурботна людина на світі.

6. Любов, мудрість і птахи не знають вітчизни. Вони перелітні і всюдисущі, як туга й відчай.

7. Ми існуємо до тих пір, поки ми, об’єднуючись невпинно з усім, що нас оточує водночас відокремлені від нього оболонкою свого тіла, духом своїм і неповторністю.

8. Мабуть, час має здатність ущільнюватися в найнапруженіші періоди твого життя, коли ж настає розслаблення, тоді невидима пружина, яка з розумною жорстокістю стискувала все — і час, і події, і все життя, — теж розслаблюється, і вже не дмуть вітри, не кваплять події, вгамовуються навіть дияволи неспокою, настає тиша, лінива разніженість, нікчемність, мало не згасання. А тому для справжньої людини порятунок тільки в напруженні, у вічному невдоволенні досягнутим і зробленим.

9. Мабуть, деякі душі потребують найжорстокіших ударів долі, щоб виказати свою велич.

10. Немає на світі небезпечнішої справи, ніж часта зміна керівництва.

11. Вирушаючи в походи, Сулейман ніколи не брав на себе командування військом, кожен раз призначав сераскером великого візира. Це було доволі зручно, бо всі невдачі падали на сераскера, успіхи належали султанові.

12. Трьох речей прагне людина найперше .

♦ Перше: жити. Завжди бодай на день чи годину більше за іншого, але жити, жити!
Друге: бути щасливою. Щастя можна знайти навіть у стражданні, коли це страждання від любові або ненависті; можна бути щасливим і вмираючи, але коли вмираєш борючись, переборюючи, перемагаючи. Любов може стати найбільшим щастям, але ж як багато треба для цього, бо не однієї лише любов’ю живе людина.
Тому неминуче випливає третя передумова людського існування: знання. Навіть дитина не хоче жити в незнанні. Жити — щоб шукати істину, і в цьому щастя.

13. Розумного завжди легше застерегти, а то й налякати, ніж дурного.

14. Людина, наділена владою, відрізняється від звичайної людини так само, як збройний від беззбройного.

15. Людина, ставши на ноги і піднісшись над світом тварин, одразу як би роздвоїлася на частину верхню, де дух і думка, і нижню, яку тілесність тягне до землі, штовхає до безчесного, до первісного бруду. Верхній слугують мудреці і боги, нижній — підлабузники. Вони з людських покидьків найдавніші. Покінчити з ними неможливо. Єдиний спосіб — знову встати на карачки?

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close