10 красивих українських слів, якими ви здивуєте своїх друзів

Ми продовжуємо знайомити вас з особливими українськими словами, які замінять надокучливий суржик у щоденному спілкуванні. Здивуйте рідних своєю багатою мовою!

Поповнюйте свій словниковий запас неповторними українськими словами, вживайте їх вдома і на роботі, і ви вразите людей своєю начитаністю. Гайда!

Рум’я́нець – рожевий колір щік, обличчя; рожево-червоне або багряне забарвлення чогось від променів сонця під час його сходу чи заходу. Зашарілися?

Ладна́ти – багатозначне слово на всі випадки життя, що означає – жити в мирі, злагоді; те саме, що лагодити; припасовувати, прикріплювати до чого-небудь.

Пустотли́вий– який любить пустувати, бешкетувати; грайливий. Ну ви зрозуміли: коли, як не весною, можна пустувати? 😉

Витребе́ньки– так можна сказати про всі ваші примхи та забаганки, логічне пояснення яким важко знайти.

Тре́пет – те саме, що тремтіння; слабке мерехтіння/коливання. У переносному значенні так описують почуття страху чи боязні, а також сильне хвилювання. Ви не подумайте, йдеться не лише про негативні емоції, адже трепет – це ще й складний комплекс почуттів, які супроводжують і кохання, і дружбу.

Допи́тливий – який прагне про все дізнатися, все зрозуміти. Не втрачайте допитливості. Народна мудрість каже “вік живи – вік учися”, а вона поганого не порадить.

Відчайду́х – про дуже хоробру, сміливу людину. Пишаємося нашими відчайдушними хлопцями, які захищають Батьківщину. Низький вам уклін!

Непере́ливки – важко, скрутно. Сподіваємося, що всі труднощі вас оминають, тому це слово доводиться використовувати якомога рідше.

По́хапцем – гарний синонім до слів швидко, поспішаючи. Похапцем пакуйте наплічники та вирушайте в мандри. Україна в травні просто чарівна!

Тру́нок– напій, здебільшого – алкогольний; трав’яний відвар; і навіть отрута. Будьте обачні з трунком, він до добра не доведе.

І це ще не все. Ловіть слово-бонус:
Запа́морочливий – який викликає запаморочення. Та нас цікавить переносне значення цього слова, яким можна описати когось чи щось, які справили на вас сильне враження. Запаморочливих вам весняних вечорів.

Фото заголовку foto.te.ua
За матеріалами maximum.fm

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close