Хитра посадка моркви: насіння, пляшка – і коренеплоди навіть проріджувати не потрібно

Весна вже на носі, тобто прийшов час запасатися якісним насінням, діставати із затишного місця лопати, граблі, лійки й інший інвентар. Зимовий відпочинок залишився позаду, а дух “посівочної лихоманки” просто витає в повітрі.

І сьогодні редакція Тутка поділиться секретом, як збільшити урожай моркви за рахунок хитрого способу посадки. Напевно, багато хто зустрічався з необхідністю постійно проріджувати ці коренеплоди. Тому посадка насіння моркви без зайвої метушні нашим методом стане справжнім порятунком. Обов’язково випробуйте, адже навесні й так багато турбот.

Посадка моркви

Густо посаджені коренеплоди заважають один одному, тому заради хорошого урожаю їх доводиться проріджувати. Найчастіше моркву спочатку рясно поливають, щоб було легше висмикувати, і проріджують пінцетом. Проте розв’язати проблему можна ще раніше – до моменту посадки.

Для нашого способу знадобиться каструля (на 3 літри), лійка, 2-літрова пластикова пляшка, 3 столові ложки крохмалю (або муки) і приблизно 2 столові ложки насіння моркви.

Насамперед необхідно приготувати клейстер. Краще брати все ж крохмаль, адже в такому разі рідина вийде напівпрозорою, що допоможе правильно посадити моркву. З борошном це зробити складніше.

Приготування

1. Воду вилийте в каструлю і поставте на вогонь. Крохмаль розведіть в чашці водою кімнатної температури.

2. Коли вода в каструлі закипить, додайте туди розведений крохмаль і трохи прокип’ятіть на повільному вогні. При цьому помішуйте, щоб клейстер вийшов однорідним.

3. Маса має бути досить густою, але при цьому легко крапати з ложки. Якщо вийшла занадто густою – розведіть водою. Клейстер готовий!

Остудіть рідину і заповніть нею пляшку. Розмір пляшки пропорційний об’єму насіння моркви. Так,  для 1 ст. л. насіння досить літрової пляшки. У нас же 2 ст. л. насіння, тому й ємність використовуємо дволітрову. Причому пляшку треба не доливати на 150-200 мл, щоб помістилося насіння і можна було збовтати вміст.

Тепер всипте насіння в заздалегідь заповнену клейстером пляшку. Зробити це можна за допомогою лійки. Не забудь лійку просушити, інакше насіння прилипатиме. Закрийте пляшку пробкою і збовтайте, щоб насіння рівномірно розподілилося всередині. Повинно вийти приблизно так.

Тепер можна приступати до посадки. Спочатку випробуйте пляшку на маленькій ділянці, щоб зрозуміти, з якою швидкістю потрібно вести пляшку, розподіляючи насіння з ідеальними проміжками. Головне, не зробити густіше, ніж треба. Також відмітимо, що перед посадкою грядки необхідно рясно полити, а відстань між борозенками має бути не менше 20 сантиметрів.

Посадка моркви весною за цією технологією позбавить від зайвої метушні на грядці – коренеплоди не доведеться проріджувати. Ще одно перевага в тому, що клейстер довго не вбирається, залишаючи для насіння необхідну вологу. Це дозволяє розраховувати на ранні сходи моркви та швидкий урожай.

А щоб круглий рік тішити себе багатим урожаєм не лише моркви, але й інших культур, дотримуйся місячного посівного календаря. При цьому не забувайте користуватись цікавими ідеями від досвідчених городників.

Пам’ятайте, що навіть на найгіршій ділянці при належній завзятості та правильному підході можна отримати щедрий урожай. Просто запровадьте ідею “розумного городу”, де сільськогосподарські культури вирощуються у високих грядках.

А які секрети посадки моркви знаєте ви?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close