«Вхід для жінок безкоштовний, для леді – один пенс». Психолог пояснила, чому так важливо платити за себе

В чому різниця між справжньою леді та звичайною жінкою або між істинним джентльменом і просто чоловіком? Виявляється, вся відмінність в маленькій монеті, за якою криється глибокий сенс, вважає психолог Ганна Кір’янова.

Нас в Тутка вразив цей текст, оскільки він дає просту і зрозумілу відповідь на питання, чому краще заплатити за себе, ніж прагнути отримати щось безкоштовно.

Є жінки і чоловіки. А є леді та джентльмени. Спочатку так аристократів називали, у Вікторіанську епоху. А потім так стали називати вихованих, освічених людей, які мають почуття власної гідності та визнають його в інших. Поважають себе і поважають інших. А різниця між чоловіком і джентльменом та між леді й жінкою – всього один пенс. Дрібна монета. Хоча не в монеті справа, звичайно.

Одна письменниця дуже давно приїхала в Лондон. І побачила, вибачте, громадський туалет – будівля, що стоїть окремо з двома входами. Над кожними дверима був напис: «Вхід для жінок безкоштовний. Для леді – один пенс», «Вхід для чоловіків безкоштовний. Для джентльменів – один пенс». Доки здивована письменниця роздумувала про відмінність леді від жінок, до неї підійшов поліцейський і делікатно запитав, чи не дати їй пенс. Може, у неї проблема з дрібними, тоді він готовий зробити послугу леді, як істинний джентльмен.

Ось вже дійсно, дивні вони, ці манірні англійці. Але в цій історії є глибокий сенс: леді та джентльмени завжди платять за себе. Не біжать, штовхаючи інших ліктями, щоб схопити щось задарма, навіть якщо можна це зробити. Не користуються безкоштовним, якщо в змозі заплатити. І завжди дякують за послугу, нехай навіть ніхто не вимагає вдячності. Вони не звикли користуватися “халявою”, істинні леді та джентльмени. Не тому, що їх змушують платити. А тому, що плата за послугу або за річ дозволяє зберегти почуття власної гідності. Самоповага. Іноді всього лише пенс треба віддати. Але одні не платять навіть дрібну монетку. А інші вважають своїм обов’язком заплатити за себе. Віддячити, розрахуватися, дотриматися негласних правил, навіть якщо це ніхто не побачить і не оцінить. Та ще делікатно допоможуть тому, хто опинився в скрутному становищі.

Бути чоловіком або жінкою можуть всі. Ніяких зусиль зазвичай докладати не потрібно. А ось бути леді або джентльменом не всі можуть. Хоча різниця іноді в дрібній монеті, яку можна віддати. А можна зберегти чи просто забути заплатити. Але з цієї копійки розпочинається наша самооцінка. Самоповага і повага до інших людей…

Є один простий спосіб підняти самооцінку – заплатити, якщо можеш заплатити. Віддячити, якщо можеш віддячити. Навіть якщо плати і вдячності не вимагають і не чекають. Леді та джентльмени завжди платять за себе.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker