Що вам потрібно знати про інтровертів: 11 яскравих рис

«Звичайно, інтровертом бути нелегко. Іноді думки про те, що я збудований якось по-іншому, відвідують мене по кілька разів на день», – розповідає блогер Томас Кюглер. Але з його опису врешті-решт виходить дуже симпатичний образ.

Я не можу сказати вам, скільки разів мою інтроверсію приймали за щось ще. Наприклад, за холодність, грубість, невігластво. Або нелюдськість.

Я можу сказати чому. Інтроверти не відразу помітні. Більшість моїх друзів, як ви, напевно, вже здогадалися, екстраверти. Всі вони неймовірно живі й активні люди. Коли я перебуваю поруч з ними, мені важко просто сидіти і слухати – я заражаюся їх енергією і стаю схожим на них. Але в інший час, побачивши мене, ви відразу зрозумієте, що перед вами інтроверт.

1. Ми постійно спостерігаємо

Ми спокійні, це правда, але це не означає, що в наших головах нічого не відбувається. Екстраверти залишають все тут – вони думають про щось, а потім одразу кажуть про це. А ми – ми думаємо, а потім не говоримо. Принаймні поки що.

Поки ви дивитеся, як ми тихо сидимо, наші думки можуть блукати за тисячі миль звідси. Ми встигаємо спланувати наш робочий тиждень наперед, посміхнутися від спогаду про те, як колись вкрали гарячі кекси з бабусиної пательні, і відзначити про себе, що ця людина навпроти нас вже хвилину нас розглядає.

2. У нас нелюдська інтуїція

І це і добре, і погано одночасно. Майже кожен інтроверт здатний миттєво відчути зміни, якщо щось пішло не так. Ледь увійшовши до кімнати, ми розуміємо загальний настрій і розташування сил. Це хороша частина. Погана частина – якщо навіть ми помиляємося, ми продовжуємо вважати, що маємо рацію, тому що наша інтуїція рідко нас підводила.

Якщо вже ми вирішили заговорити і сказати щось, це обдумані слова і вони мають вагу.
У будь-якій ситуації інтроверт бачить те, що приховане. Тому що спостережливість підводить нас ще рідше, ніж наша інтуїція.

3. Ми ненавидимо маленькі світські бесіди ні про що

Це дуже нудно. Я хочу розмовляти на суттєві теми. Я хочу говорити з вами про цілий світ, про те, що вас надихає, і про те, як ви пережили важкі часи в своєму житті.

Якщо я вже зовсім відверто засумував, дайте мені запитання, в якому є сенс. Ви помітите, як інтроверт стрепенеться, і навіть по кінчиках його вух буде видно, що він вас уважно слухає. Чесно кажучи, через хвилину навколо вас зберуться всі присутні інтроверти.

4. Ми аналізуємо і обдумуємо буквально все

І я маю на увазі – дійсно все. Неможливо, щоб щось відбувалося просто так, само по собі, і не мало сенсу. Нам потрібно проаналізувати це 500 різними способами, тому що наш мозок постійно працює і інтуїція підказує нам, що в цьому світі має бути щось ще, крім того, що ми бачимо. Тому якщо ви бачите людину з нерухомим поглядом, яка втупилася в простір, цілком ймовірно це інтроверт, який обмірковує щось вкрай незначне.

5. Ми як Супермен, але нас легко схвилювати

Найпростіше визначення інтроверта – той, хто заряджає свої батареї, коли залишається на самоті. А отже, кожна вечірка і кожні збори людей, на яких ми опиняємося, потроху відщипує по шматочку від нашої соціальної витривалості й терпіння, поки не настає момент, коли від них не залишається нічого і нам хочеться залишитися наодинці.

Ми легко збуджуємося і втомлюємося, тому що ми реагуємо на все, що нас оточує

Це нагадує момент, коли маленький Супермен був всередині людини зі сталі і не міг ні на чому сфокусуватися, тому що його розум сприймав все відразу. Так, ми, інтроверти, як Супермени. Не забувайте про це.

6. Ми не можемо пояснити все так добре, як нам би хотілося

Не можу вам сказати, скільки разів я відчував, що в мене не виходить пояснити все так, як я це бачу. На папері я можу створити цілу бурю, але в цей момент я не знайду слів, щоб захистити мою точку зору. Скоріше пилюка вляжеться і виявиться, що мені є що сказати, але в більшості випадків це відбувається тоді, коли вже надто пізно щось говорити.

7. Часто ми просто не встигаємо виринути зі своїх думок

Уявіть кухню, повну шеф-кухарів, які зайняті справою і при цьому встигають віддавати розпорядження одне одному. Приблизно так і я. Я переміщуюся між шарами і пластами різних думок, і коли ви мені даєте запитання, мені потрібно виринути звідти і осмислити ще і його. Дуже скоро я дам вам докладну і аргументовану відповідь, хоча до цього часу цілком можу почути запитання: «А чому ти раптом про це заговорив?»

8. Нас дуже легко поранити

Звичайно, це не означає, що я завжди сумний, як гном з казки про Білосніжку. Це означає,  якщо хтось вирішить по-дружньому сказати щось ущипливе і звернути свій критичний погляд в мій бік, я на це зреагую приблизно в 5 разів сильніше, ніж це зробили б ви самі.

9. Коли ми вас підпустили до себе, ми зробимо для вас все

У мене є кілька друзів, нам не потрібно багато часу, щоб зібратися разом і поспілкуватися. Я їх дуже люблю, всіх, і як у будь-якого істинного інтроверта, у мене не вистачить терпіння підтримувати стосунки з 4000 друзями в Facebook.

10. Коли ми говоримо щось, ми саме це маємо на увазі

Ми не збираємося давати обіцянку, якщо не впевнені, що зможемо її виконати. Якщо вже ми вирішили заговорити і сказати щось, це обдумані слова і вони мають вагу. У цьому на інтроверта можна покластися.

11. Ми хороші на самоті

У великих компаніях друзів інтроверт завжди дозволить комусь із вас сяяти, а сам відступить на задній план. Але в розмові один на один він проявить себе в повному блиску і силі. І, можливо, від нього ви отримаєте навіть більше уваги та підтримки.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close