Що можна брати в ручний багаж: правила перельотів

Буде образливо, якщо у тебе відберуть дорогий французький сир або улюблені парфуми

Більшість мандрівників знає, що в ручний багаж не можна брати гострі та колючі предмети. Насправді ж нюансів, пов’язаних із правилами проходу на борт літака, значно більше. Найчастіше їх незнання може зіпсувати тобі настрій і навіть принести неприємності. Щоб цього не сталося, ми в Тутка підготували невеликий лікнеп на тему “що можна і що не можна брати в ручний багаж”.

Що можна брати в ручний багаж – основні правила

Насамперед зверни увагу, що правила для провозу ручного багажу однакові практично в усіх країнах і для всіх авіакомпаній. Але все-таки будьте уважні й обов’язково перед вильотом подивіться у квиток: там повинні вказуватися предмети, які не можна брати з собою в ручний багаж. Якщо такого списку у квитку немає, поцікавтеся цим безпосередньо в аеропорту.

Здебільшого місце для ручного багажу – одне на пасажира, а розміри в сумі не повинні перевищувати 115 сантиметрів. Найчастіше норми конкретні: довжина не більше 56 см, висота – 45 см, ширина – 25 см. Максимальна вага ручного багажу залежить від правил компанії, але переважно – це від 3 до 15 кілограмів.

Майже в кожному аеропорту біля стійок реєстрації є спеціальні стенди, де можна перевірити габарити предметів, які береш на борт. Бюджетні авіакомпанії особливо строго ставляться до перевірки ваги та розміру ручного багажу.

Що можна брати в ручний багаж – рідина

Дуже часто через незнання цих правил туристи залишаються без засобів гігієни та витрачають гроші на покупку нових. Так, необхідно знати, що об’єм ємностей, де міститься рідина, не повинен перевищувати 100 мл. Якщо у вас кілька баночок-тюбиків, то їх усі треба зберігати в одній прозорій пластиковій упаковці. Це може бути сумка для косметики з блискавкою. Але пам’ятайте, що загальна ємність сумки не може перевищувати 1 літр. Кожен пасажир має право перевозити одну таку сумку.

Дозволяється також брати на борт літака рідини, куплені на території аеропорту в магазинах Duty Free. У такому випадку магазинна упаковка товару повинна бути неушкодженою. Сам товар у Duty Free продавець зобов’язаний запакувати в спеціальний дволітровий пакет. Крім того, обов’язково зберігайте чек про покупці – його наявність можуть перевірити під час контролю, особливо при пересадці в іншому аеропорту.

Що можна брати в ручний багаж – технічні пристрої

У таких питаннях діють правила безпеки тієї країни, звідки ти летиш. Але загалом ви можете брати в ручний багаж ноутбук, мобільний телефон, МР3-плеєр, об’ємні електроприлади (фен, наприклад). Деякі види цих пристроїв не можна використовувати на борту, оскільки вони можуть заважати роботі електронних систем повітряного судна. Напевно, ви неодноразово чули, як під час польоту просять взагалі вимкнути мобільний телефон.

Що можна взяти в ручний багаж – додаткові нюанси

Крім усіх перерахованих предметів, а також технічних пристроїв, спокійно беріть з собою в ручний багаж пальто, плед або шаль. Якщо подорожуєте з дітьми, дозволяється взяти дитячу переносну колиску або візок. Також у ручний багаж, крім усього іншого, можна взяти дамську сумочку або, наприклад, невелику сумку для портативного комп’ютера. Щоб не нудьгувати під час польоту, можна взяти додатково в ручний багаж друковані видання, звісно, в розумній кількості. Дозволяється на борт літака пронести з собою фотоапарат та квіти. А також, якщо у вас травма, як доповнення до ручного багажу без проблем беріть милиці або інші потрібні ортопедичні пристрої.

Що заборонено брати в ручний багаж

Певна річ, кожна розсудлива людина розуміє, які небезпечні предмети не варто брати з собою в ручний багаж, але все-таки давайте повторимо прості правила безпеки. Не можна брати на борт літака вогнепальну зброю, колючі та ріжучі предмети. Тому краще здайте свій улюблений манікюрний набір у багаж, щоб не розпрощатися з ним назавжди на митному контролі. Не можна брати в ручний багаж тварин, газові балончики, отруйні речовини.

Що можна брати в ручний багаж – медикаменти та продукти харчування

Медикаменти, а також рідке дитяче харчування можна брати з собою в ручний багаж, навіть не запечатавши в спеціальні пластикові пакети. Але не дивуйтеся, якщо на стійці контролю можуть попросити аргументувати потребу в них під час польоту. Що стосується харчових продуктів, то їх перевезення в ручному багажі офіційно не забороняється. Тож можна взяти з собою на борт літака навіть бутерброд із ковбасою або фрукти. Але зверніть увагу, що і тут можуть бути нюанси. На контролі митник буде в поганому настрої або чимось йому не сподобається ваш пакет. Наприклад, у Парижі в аеропорті імені Шарля де Голля в усіх відбирають сир. Тож дуже корисно знати, що можна брати в ручний багаж, щоб відстояти свої права.

За матеріалами travel.tochka.net

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker