Шеф-кухар поділився 11 секретами правильного вибору овочів та фруктів, і її порадами гріх не скористатися

Ця стаття присвячена рекомендаціям та порадам, на що необхідно звернути увагу при виборі найсмачніших та найкорисніших овочів та фруктів для майбутніх кулінарних шедеврів.

1. Помідори

Більшість людей думають, що помідори на гілочках – свіжіші, і тому обирають саме їх. Насправді, пагін рослини не є індикатором свіжості, але неспілості овоча. Стиглі помідори самі відпадають від стебла, але якщо вони досі тримаються на галузці, це може свідчити лише про те, що їх зрізали ще до стиглості і залишили дозрівати у ящику. У таких плодів мало вітамінів і корисних елементів.

Колір доброго плоду має бути однорідним, без зелених прожилків. Більше того – його запах має бути приємним. В супермаркеті дуже легко визначити штучні помідори – вони ідеальні на вигляд, але не пружні. Якщо ви натиснете на овоч, на ньому залишиться відбиток вашого пальця. Справжні помідори м’які на дотик.

2. Кавун

Найсмачніші та найсолодші кавуни достигають у період від другої половини серпня до кінця вересня. Щоб одержати урожай швидше, деякі виробники обробляють ягоди нітратними добривами і стимуляторами росту. Усі без вийнятку плоди вбирають в себе ці небезпечні субстанції, саме тому ніколи не купуйте кавуни, що продаються обабіч дороги. І це та сама причина, чому не можна купувати вже розрізані кавуни – у них міститься дуже багато мікробів.

Обирайте плоди середнього розміру. Світлі, виразні смужки та сяюча поверхня – ознаки достиглої ягоди. Стиглий кавун має сухий хвостик: коли він достигає, то перестає живитися з поверхні землі. З одного боку плід має бути насичено-жовтого кольору, за розміром – 5-12 см. Постукайте кулаком по ягоді – достиглий кавун відгукнеться приглушеним звуком.

3. Болгарський перець

Небагатьом людям відомо, що болгарські перці бувають двох типів – жіночого та чоловічого, і за смаком вони теж різняться. Щоб визначити, який саме вид ви тримаєте в руках, переверніть плід дороги ногами: 4 відділи свідчать, що ви тримаєте в руках дівчинку, а 3 – хлопчика. Плоди чоловічого роду більш видовжені за формою, а жінки – коротші та ширші. Плоди жіночого роду солодші та їх можна їсти сирими.

Перці чоловічого роду кисліші за смаком та пружніші на дотик. Вони прекрасно підійдуть для консервування та смаження. Чим важчий перець, тим він смачніший, хвостик його має бути зеленим та пружним. Обирайте плоди без помаранчевих цяточок – вони вказують на те, що овоч став жертвою комах.

4. Яблука

Обирайте плоди середнього розміру. Фрукт має бути важким та пружним. Не женіться за блискучими яблуками: щоб надати їм привабливого товарного вигляду виробники покривають їх поверхню воском або природними смолами.

Купуючи зелені яблука, звертайте увагу на хвостик: якщо він є – яблуко стигле. Найкраще купувати яблука в сезон їх дозрівання: тобі вони смачніші, багатші на вітаміни та не такі хімічні, як в інші місяці.

5. Вишні

Купуйте вишні в їх сезон: в червні або липні. В цей час вони смачніші, соковитіші та дешевші. Перед купівлею випробуйте фрукти на дотик: вони не мають бути ні надто твердими, ні надто м’якими, і в них не має проступати сік. Вишні повинні мати яскравий та насичений колір. Темний колір скаже про те, що плоди вишні надто насичені нітратами, каротеноїдами та органічними кислотами.

Вишні завжди необхідно продавати з хвостиками: свіжі вишні мають зелені та тверді хвостики. Якщо відчули запах бродіння, не варто купувати такі плоди – вони, імовірно, гнилі.

6. Сливи

Якщо ви купуєте сливи, шукайте фрукти однорідного кольору. Також не купуйте побиті, порізані, надщерблені та поцятковані плоди. Слива має бути важкою з солодким запахом. Якщо на шкірці спостерігається тонкий білий шар – фрукт зірвали завчасу. Зверніть увагу на хвостик – у стиглого плоду він сухий.

7. Огірки

Вибирайте овоч яскраво зеленого кольору, пружний на дотик. Якщо огірок свіжий – колір шкірки насичений, без блиску. Надто блискуча шкірка скаже про те, що у овоч додали хімікати та натерли його воском.

Придивіться до хвостика: якщо він надто закручений і сухий – овоч перестиглий. Купуйте огірки середнього розміру, 10-14 см завдовжки. Огірки, які ввібрали в себе надто багато води, мають водянистий та гіркуватий присмак. Плями, порізи та заглибини на поверхні плоду теж неприпустимі.

8. Банани

Обирайте банани яскраво-жовтого кольору. Невеличкі коричневі плями на шкірці плоду скажуть вам про те, що плід дозрів і готовий до споживання. Однак такі банани варто спожити до 2 днів після придбання, бо потім вони просто зіпсуються.

Також не купуйте фрукт з великими чорними плямами – процес гниття вже поширюється всередині плоду. Розмір банана не має значення, якщо ви не обираєте між бананами-дітьми та дорослими особинами. Діти-банани завжди дуже солодкі та дорожчі.

9. Груші

Грушу легко визначити за солодким запахом. Фрукт не має бути ні надто твердим, ні надто м’яким, на поверхні шкірки не повинно бути видимих пошкоджень. Коричневі плями біля хвостика вказують на те, що фрукт не свіжий. Відомі такі сорти груш, які мають насичений зелений колір, однак у більшості випадків легка червона пігментація – вірна ознака стиглості фрукта.

10. Ківі

Обираючи ківі, візьміть фрукт вказівним та великим пальцями та стисніть – достиглий фрукт буде м’яким, але пружнім. Ще зверніть увагу на запах – стигле ківі має яскраво виражений цитрусовий запах, його шкірка – пружня та без пошкоджень.

11. Лимони

Стиглий лимон має сяючу шкірку – наче після полірування. Також зверніть увагу на гладкість шкірки: лимони першого урожаю (зібрані з дерев, які першими плодоносять) мають гладеньку цедру. Концентрація корисних речовин в таких плодах вища, ніж у фруктах наступних врожаїв. Надто горбиста шкірка зазвичай дуже товста і важить набагато більше, ніж фрукт з тонкою шкіркою, і в таких лимонів менше м’якоті.

Бонус: як обрати авокадо

  • При виборі авокадо насамперед варто звернути увагу на його колір. Стиглі фрукти, зазвичай, темніші. Але не забувайте про те, що деякі види авокадо завжди залишаються зеленими.
  • Шкірка авокадо дещо горбиста, однак уникайте великих заглибин та слідів ушкоджень.
  • Останній крок – огляньте ділянку біля хвостика. Якщо вона зелена або жовта – сміливо купуйте фрукт. Якщо вона коричнева – плід перестиглий.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close