Образа – наслідок гордині та невміння спілкуватися

Звідки ж береться це відчуття і чому так сильно впливає на людину?

Кожній людині притаманно ображатися. Ось навіть сьогодні по дорозі на роботу хтось ненароком став вам на ногу і не вибачився. Прикро? Звичайно! Або напередодні кохана людина сказала або зробила щось не так. Прикро? Ще б пак! Або ви самі, задумавшись, надпили занадто гарячої кави і обпеклися. І одразу образилися: на себе, на каву і на цілий світ. От халепа…

Незважаючи на те, що почуття образи дуже поширене і його регулярно відчуває кожна людина, необхідно розуміти його шкідливість і піддаватися цьому відчуттю якомога менше. Звідки ж береться це відчуття і чому так сильно впливає на людину?

Нікого нічим НЕМОЖЛИВО образити!

Людина сама приймає рішення, ображатися їй чи ні. У більшості випадків, звісно, ображається: а як іще сприймати несправедливе зауваження керівника, як реагувати на ставлення коханої людини до когось, на ваш погляд, не такого важливого, як ще показати світові своє невдоволення рівнем життя?

У своїх образах дорослі люди виглядають дещо смішними і схожими на дітей молодшого віку, які образами і рясними сльозами домагаються уваги.

Чого може досягти людина, яка давно переступила цей вік, але не припинила ображатися з приводу і без нього, причому ображається вона серйозно і вірить, що це почуття їй якось допоможе в житті?

  1. Вона не розуміє, що образа – деструктивне відчуття, яке заважає розвитку її особистості. Люди, які гніваються, ніколи не досягають успіху в жодній зі сфер життя.
  2. Якщо впустити образу собі в душу і дозволити їй там вкорінитися, вона стане основним відчуттям, що не дозволяє розвиватися іншим почуттям. Вона ж і почне знищувати в зародку всі найблагородніші пориви людини, необхідні для особистісного зростання.
  3. Образа – найважливіші гальма в досягненні мети.
  4. Образа – причина захворювань, що виникають на фізичному плані.

Ви розумієте, наскільки це серйозно?!

В основі всіх образ лежать невиправдані очікування і нереалізовані бажання.

У спілкуванні з близькими людьми, до яких ви небайдужі, ви перебуваєте в постійному очікуванні чогось: ось мама купить ляльку (не купила); ось мій хлопець сьогодні заради мене раніше звільниться, і ми підемо в кафе (не звільнився, не пішли); ось моя дитина ідеально вивчить англійську мову і вступить на найпрестижніший факультет найпрестижнішого вузу (не вивчила, не вступила – їй взагалі подобається лікувати тварин). І далі покотилося: образи виникають на рівному місці, практично з ваших фантазій, докори сиплються на голови рідних і близьких, як з рогу достатку, а ті не розуміють, у чому, власне, проблема і починають вважати себе винними у вашому вигаданому «горі».

Таким чином, людина, яка ображається, знищує не лише себе, але і нав’язує деструктивні відчуття своїм близьким.

Щоб образа не руйнувала ваш світ, ваші плани, вашу особистість, необхідно навчитися трансформувати це негативне відчуття в позитивну енергію успіху і розвитку:

1. Відпустіть образу, звільніться від неї. Якщо ви ображені на конкретну людину або людей, вибачте їм і будь-яким можливим для вас способом дайте їм зрозуміти, що ви на них не ображаєтеся, а вважаєте вчителями у своєму житті: напишіть їм про це, надішліть смс, зателефонуйте. Якщо вони не хочуть вас бачити і чути або ви їх, використовуйте метод візуалізації – дуже яскраво і чітко уявіть людину, якій прощаєте, і з усією щирістю і любов’ю скажіть фразу-прощення. Прощайте не для галочки, а від щирого серця.

2. Спробуйте не впускати образу глибоко в душу. Абстрагуйтеся від неприємних ситуацій і неприємних людей. Пам’ятайте, що скривджені та агресивні люди – енергетичні вампіри і своєю образою вони провокують вас на контакт, щоб хоч трохи підживитися вашою свіжою енергією. Не давайте їм такого шансу.

3. Не робіть різких рухів на шляху до досягнення своїх прагнень. Якщо ви й збудували у себе в голові якесь бажання (стати багатою людиною, стати коханою людиною), рухайтеся до нього дуже плавно і обережно, не витрачайте часу на непотрібні образи (ось не вийшло сьогодні), а поступово входьте в резонанс з цим бажанням, демонструючи спокій, а не надмірну зацікавленість (якщо я цього не отримаю, то жити не зможу).

В результаті людина розуміє, що у неї не вийшло досягти своєї мети, розчаровується, ображається на життя, на себе, на Всесвіт, який їй нібито не допоміг, і перестає діяти, а, отже, перестає розвиватися.

4. Припиніть очікувати від навколишніх необхідної вам моделі поведінки, якихось позитивних на ваш погляд змін тут і зараз, пам’ятайте, що Всесвіт функціонує за принципом «Ніхто нікому нічого не повинен»;

Образа – це наслідок гордині та невміння спілкуватися. Надмірне вихваляння змушує людину сприймати себе як супер-істоту: я найкрасивіша, я найрозумніша, я найуспішніша. А Всесвіт та інші люди сприймають її як звичайну людину, керівник видає їй попередження за запізнення, як будь-якому іншому працівнику, кохана дівчина кидає його заради іншого, тому що не знаходить нічого для себе цікавого в цій особистості. «Супер-істота» не розуміє, чому її, таку ідеальну, недооцінюють, і починає захищатися і відгороджуватися від світу образою.

Але навіть найбільш заражена марнославством і образами людина може трансформувати свої руйнівні емоції в творчу енергію. Все налагоджується через щире прощення.

Вибачте рідним, вибачте всім, хто далеко чи близько, всім, хто живий, і кого вже немає, якщо вони вас образили чимось.

Але головне вибачте собі!

Згідно зі статистикою, більшість людей найбільше образ тримають на себе: міг би зробити, але не зробив, міг би сказати, але промовчав, якби я тоді вчинив по-іншому, зараз все було б по-іншому. Не накопичуйте образи, а якщо назбирали, ви здатні перетворити їх на енергію для розвитку і особистісного зростання. І не пізно в будь-якому віці сказати: «Я був неправим, але я прощаю собі та дозволяю собі досягати тих цілей, яких я гідний!».

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker