Найвиразніша риса людини, яка вас покине і підставить

Є ознака, за якою можна визначити людину, яка покине вас у важку хвилину. Вона, може, і не погана людина. Навіть майже добра. В загальному не зла і не підла. Але може зробити підлий вчинок і зрадити.

Тому що чудово вміє себе виправдовувати й хутко переносити відповідальність на інших людей або на обставини. Це і є головна ознака. Така людина заздалегідь себе виправдала. За все відразу. Вона класно це вміє робити.

Людина, на яку не можна покластися в скрутну хвилину

Вона ніжно скаже в будь-якому випадку: «Подумай сам, у мене були такі обставини, що я не могла стати на твій бік. Я не могла прийти, ти ж доросла людина і це розумієш. Я була змушеною зрадити тебе, та й взагалі це не зрада. Це мені завадили, і я не змогла через такі й такі справи». Вона почне звинувачувати інших. А потім почне звинувачувати вас: Чому ви не хочете по-дорослому подивитися на речі та проявляєте максималізм? А потім знецінить ситуацію і скаже: «А що, власне, сталося? Нічого особливого». Але головне — самовиправдання і перенесення відповідальності. Ось це найсуттєвіша ознака.

Навіть якщо мова йде дійсно про дрібниці: не прийшов, не зробив, не віддав того, що повинен був віддати… Сам по собі вчинок дріб’язковий, але виправдання насторожують.

«Я забув, вибач», «я злякався і промовчав», «я розгубився і сховався в кущі», «я втратив гроші, пробач!», – ви такого не дочекаєтеся. Але лавина виправдань почнеться відразу. І виправдання перейдуть у звинувачення; ви ж і залишитеся винними. Або інші люди. Але сама людина ніколи не визнає свою провину.

Одна легенда розповідає, як пророк збирав жителів міста у військовий похід на ворогів; треба було захистити місто від небезпеки. Всі чоловіки зібралися і пішли битися, крім вісімдесяти осіб. Останні злякалися: переживали і за майно, і за свої торгові точки, і багаті будинки. І за своє життя. Ось і сховалися серед жінок, старих і дітей.

Потім воїни з перемогою прийшли додому. І цих вісімдесятьох осіб змусили відповідати — чому вони не пішли захищати місто? Більшість знайшли собі виправдання, тисячі виправдань: раптова хвороба, слабкість в ногах, дружина народжувала, дитина захворіла, пожежа почалася, — різні виправдання звалювали один на одного ці люди.

Дуже красномовно. І тільки троє щиросердно зізналися, що злякалися. Їм соромно, але їм не вистачило хоробрості, тому вони просять їх покарати по справедливості. Їм немає виправдання.

І ось цим трьом містянам пробачили. Два місяці їх уникали та не спілкувалися з ними. Але ці троє проявили каяття і всім допомагали, ділилися, спокутували провину, як могли. І потім погане забулося. А пророк сказав: той, хто чесно визнає провину і не шукає виправдань, — достойна людина. Він здатний виправити помилку. І наступного разу вчинить правильно. Так і вийшло, до речі.

А лицеміри невиправні. І вони знову зрадять, тому що заздалегідь знайшли собі виправдання. Вони себе наперед виправдали, а вже потім зробили підлий вчинок.

Спочатку людина виправдала себе, а потім зрадила. «Мене на це штовхнули обставини, я випив, мені були потрібні розваги, зрада — це нормально, всі так роблять, зрештою, я — жива людина!». Ось так виправдала себе, а потім зрадила.

Спочатку виправдала себе: «Мені дуже потрібні гроші, якщо навіть я їх не віддам, нічого страшного, в іншої людини все одно ці гроші зайві. А мені дуже треба, тому я візьму і не віддам. Або віддам, коли розбагатію!» А потім взяла і не віддала.

Спочатку виправдала себе: «А що тут такого страшного. Мені ж потрібна ця посада. Директор і так скоса зиркає на колегу і готовий його звільнити. Якщо я трохи прискорю ситуацію і збрешу про слова колеги, то це просто трохи пришвидшить процес. Колега сам винен, що патякає направо-наліво!»… Така людина себе виправдає, а потім буде доносити.

Виправдання і звинувачення — це ознаки тієї людини, яка вас підставить і залишить в скрутну хвилину. Тому що такій людині не доведеться боротися з совістю, вона з нею давно домовилася. Досягла повного розуміння. А якщо людина не виправдовується, визнає провину і намагається виправити те, що наробила, — це нормальна поведінка. І помилку можна пробачити, якщо її можна виправити.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker