Колишніх дружин не буває

На цю тему я вже можу захищати дисертацію. І, напевно, не одну. Демонструвати слайди з діаграмами, кидати розумними цитатами, а потім стукати указкою по кафедрі, закликаючи до тиші. Доводити як теорему, що виходячи заміж за розлученого, ми одружуємося зі всією його сім’єю, а жити пліч-о-пліч з його минулим – це як ходити по замінованому полі. Тут або лавірувати, або хитрувати, або опановувати професію сапера.

Відповідальний чоловік, який одного разу дав слово, не забере його назад ніколи. Адже, крім розчарування в тому шлюбі було багато щастя. Він любив, робив пропозицію, зустрічав з пологового будинку, привозив з duty free парфуми і водив на концерти Океан Ельзи. Тому і далі братиме участь в житті дітей і колишньої дружини. Ремонтувати проводку і двері, які протрухлявіли на балконі. Водити до стоматолога і возити під час застуди грейпфрут і жарознижувальні свічки. Купувати сир «Звенигора», а заодно вівсянку, кефір, балик і курагу.

Колишня дружина

Нова дружина може навіть не пропонувати контакти електрика і не намагатися пояснювати, що кожну вкручену лампочку і полагоджену розетку, в’єтнамки або кран екс-дружина сприймає як бажання возз’єднатися. Чоловік тут же спалахне, роздує пір’я і спробує розтерти по стіні. Скаже про свого часу взяті зобов’язання, процитує «Маленького принца» і звинуватить в недалекоглядності.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Крім того, новоспечений «наречений» ніколи не розпочне другий шлюб з чистого аркуша. Його минуле буде близько завжди. І не просто близько, а разом з нами снідати і приймати душ. Планувати відпустку й дискутувати на предмет утеплення лоджії.

Одного разу ми відпочивали в Туреччині і на мене щось найшло. В першу ж хвилину відчула, що в цьому готелі він вже бував з першою дружиною. Що ось тут вони їли гезлеме зі шпинатом, спостерігали за перегонами крабів і обіймалися біля  фонтана, що співає. У підсумку, ледве витримала тиждень, схуднувши на 4 кілограми. Чоловік спершу все заперечував і називав параноїчкою, а через кілька років зізнався, що це був їхній улюблений куточок.

Якось ми гостювали у свекрухи. Спершу застілля, тости, біле вино, а потім я попросила показати дитячі знімки сина. Вона дістала кілька альбомів. З фотокарток косив мій коханий в завеликих повзунах. Потім фігурував в колисці, з шахами, конструктором «Школяр» і зірочкою жовтеняти.

Несподівано виникли кадри з його минулого сімейного життя і посипалися коментарі:

– Медовий місяць у Одесі. Фотосесія біля моря. Молодята біля бузку з назвою «Місс Хелен Вілмот» і в музеї Прадо.

Я дивилася і відчувала свою душу, немов у виноградному пресі, але не вистачало сміливості сказати: «Досить. Мені неприємно”.

Дуже б хотілося дати пораду не зав‘язувати стосунків з хлопцями, які не з чуток знають, що таке подружні узи. А якщо ви вже вляпались, то пройти це випробування з честю і навчитися бути щасливою! Навіть якщо поруч маячить ще одна дружина.

Переклад Тутка автор Ірина Говоруха

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker