Ці 20+ історичних фактів перевернуть догори дригом ваше сприйняття часу

Коли ми намагаємося розставити історичні події в їх хронології, ми часто за своєю простотою людською ділимо речі на «старі» та «нещодавні», адже нашому мозку часто важко впоратися із концептом часу як такого.

Але що станеться тоді, коли речі, які ви вважаєте приналежними до сучасного світу, насправді виявляться набагато старшими, ніж ми думаємо?

Такі факти спонукають нас вийти зі зручної класифікації та дають поштовх переосмислити звичне сприйняття історії. Як гадаєте, це нам на користь?

Ми в Тутка підібрали пари з історичних подій, які сталися приблизно або майже в один час – вони змусять вас двічі замислитись про те, як ви сприймаєте минуле. Прокрутіть мишкою вниз, відкрийте їх для себе та приготуйтеся до мозкового штурму!

№1. Джон Тайлер, десятий президент Америки, народився в 1790 році. Він має двох живих внуків. Тобто це означає…

1. Джону Тайлеру було 63 роки, коли народився його син Лаєн (1853)
2. Лаєну був 71 рік, коли народився Лаєн молодший (1924) та 75 років, коли народився другий син Харрісон (1928).
3. Обидва сини ще живуть

Подумайте про це під іншим кутом: Ще навіть сьогодні на світі живуть люди, які можуть поглянути на вас, у 2018-му році і сказати: «Тааак, моєму татові було 8 років, коли почалася війна».
– Друга світова війна?
– Аа, ні.
– А, ух ти, Перша світова?
– Громадянська війна

№2. Мерилін Монро та Королева Єлизавета народилися в один рік. Тут вони (а обом їм на той час було по 30 років) зустрілися на кінопрем’єрі в Лондоні

Вони обидві народилися в 1926-му році та одного разу зустрілися на прем’єрі стрічки «Битва біля Ла-Плати» на Лестер-сквер в Лондоні. Монро супроводжував її колишній чоловік Артур Міллер. Ми бачимо її на світлині разом з іншими запрошеними, які очікують, щоб потиснути руку молодої королеви.

№3. Черепаха Гаррієт, яка померла в 2006 році, бачила живого Чарльза Дарвіна

Чарльз Дарвін привіз черепаху Гаррієт після свого візиту на Галапагоські острови в 1835 році в рамках своєї навколосвітньої дослідницької експедиції. Спочатку її привезли до Англії, а потім переправили на місце її остаточного перебування – до Австралії капітаном у відставці судна «Бігль». Однак історія рясніє сумнівами, адже Дарвін ніколи не відвідував островів, звідки Гаррієт родом. Їй було приблизно 175 років і вона померла у зоопарку Стіва Ірвіна!

№4. Волохаті мамонти ще жили в ті часи, коли єгиптяни зводили піраміди (2600 років до Христа)

Вчені визначили, що волохаті мамути ще існували на Землі до 1650-го року до нашої ери. Цих великих істот можна було знайти на остовах біля узбережжя сучасної Східної Росії. Тоді як найстаріша із «Великих пірамід» Єгипту, піраміда Джосера, була зведена між 2630-2611 роками до Христа – поки людина трудилася над спорудженням однієї із найвеличніших будівель, волохаті мамути знай собі бродили по світу.

№5. Оксфордський університет існував багато сотень років до створення імперії ацтеків (1428 р.)

Ацтекська цивілізація зародилася із трьох міст-держав – альтепетлів. Останні керували територією Мексиканської рівнини з 1428-го року, поки об’єднані сили іспанських конкістадорів та їх корінних союзників під проводом Ернана Кортеса не перемогли їх у 1521 році. Культура ацтеків славилася багатими та складними міфологічними і релігійними традиціями, як і чудовими завершеними архітектурними і художніми перлинами.

Тим часом в Англії Оксфордський університет був вже добре розвиненим. Він не має точної дати заснування, але є свідчення того, що навчальний процес в ньому проводився ще в 1096 році, що робить його найстарішим університетом у англомовному світі та другим університетом у світі із безперервним викладанням. Він швидко розрісся з 1167 року, коли Генріх II заборонив студентам-англійцям відвідувати Паризький університет.

№6. Джордж Вашингтон помер у 1799 році. Першу кістку динозавра знайшли в 1824 році. Джордж Вашингтон ніколи не знав про існування динозаврів

14 грудня 1799-го року, у віці 67 років мирно відійшов у вічність Джордж Вашингтон. Солдат, фермер, державний діяч, а також перший президент Сполучених Штатів Америки відповідно до Конституції США. Вашингтона співвітчизники зазвичай кликали “Батьком своєї країни”. Він, як і будь-хто інший в той час, не знав, що динозаври існували, бо вони не були ще науково відкритими до 1824 року, коли британський натураліст Вільям Бакленд вперше назвав мегалозавра – тварину, яка зараз вважається першим науково відкритим динозавром.

№7. Нінтендо заснували тоді, коли Джек-Різник був ще на волі (1889)

Японська ігрова компанія Nintendo, пов’язана з такими легендами відеоігор, такими як Маріо, Donkey Kong, Zelda та персонажі Pokemon, фактично набагато старша, ніж ера відеоігор. Спочатку вони виготовляли ігрові карти під назвою hanafuda, а компанія була заснована ще в 1889 році, коли сумнозвісний Джек-Різник наводив жах на вулицях Лондона. Справжня особа “Різника” ніколи не була встановлена і він був головним підозрюваним у вбивстві невідомої жінки, відомому як “Тулуб із Пінчін-стріт”, тому що це все, що залишилося від неї. Це сталося лише за кілька тижнів до заснування Nintendo.

№8. Анна Франк і Мартін Лютер Кінг молодший народилися в одному році (в 1929-му)

Одна з найвідоміших єврейських жертв Голокосту, Анна Франк отримала популярність посмертно після публікації свого “Щоденника”, в якому вона описує факти свого життя у переховуванні з 1942 до 1944 року, під час німецької окупації Нідерландів у Другій світовій війні. Це одна з найпопулярніших у світі книг, яка послужила основою для багатьох п’єс і фільмів.

Мартін Лютер Кінг-молодший був американським баптистським священнослужителем та активістом, який став найпомітнішим представником та лідером у боротьбі за громадянські права з 1954 року аж до своєї смерті в 1968 році. Кінг найбільш відомий за захист цивільних прав населення через ненасильство та громадянську непокору, він ішов за своїми християнськими переконаннями та його надихала позиція миру Махатми Ганді. Обидва ці символи спротиву народилися в 1929 році.

№9. Найстаріше дерево світу (остиста сосна) мала вже 1000 років за плечима, коли зі світу пішли волохаті мамонти

Хочете побачити живий організм, який дійсно досі живий, але коренями сягає ще епохи волохатих мамонтів? Виявляється, що дійсно можете. Найстаріше дерево світу – це остиста сосна із пустелі Великого Басейну, Білі гори, Каліфорнія, налічує вже 5067 років!

Щоб ви уявили цю кількість років в часовому вимірі, окремі популяції волохатих мамонтів ще до 4000 року до нашої ери жили на острові Врангеля. Останній згаданий маленький острівець у Північному Льодовитому океані став прихистком для цих великих волохатих істот, яких люди на зміні клімату задовго до цього вигнали у ці місцини.

№10. Зоряні війни вийшли в той  рік, що й останнє застосування гільйотини у Франції (1977)

Прем’єра “Зоряних воєн” відбулася в США 25 травня 1977 року. У той час, коли світова аудиторія захоплювалася цим футуристичним науково-фантастичним мистецтвом, середньовічна практика
смерті від гільйотини досі проводилася у Франції, де Хаміді Джандубі або відомому як «вбивця-сутенер» відрубали голову за тортури і вбивство молодої жінки. Це було останнє використання гільйотини у Франції, з того часу ніхто у ніякому вигляді її не застосовував.

№11. До того часу, поки пілігрими висікли ці знаки на Плімутському камені, у Нью-Мексико вже був збудований Губернаторський палац

Ми звикли вважати, що перші європейці, які поселилися в Сполучених Штатах, прибули з паломниками на Плімутський камінь, штат Массачусетс, на суднах, які відплили з Англії в 1620 році. Проте іспанські першовідкривачі вже були на південному заході майже століття до того і в 1610 році почали будувати “Палац губернаторів” в Санта-Фе – на той час вже процвітаючому поселенні. Отож, коли ви почуєте слова: «Халепа, тут говорять по-англійськи, отож це – Америка» не забудьте про цей факт!

№12. Швейцарські жінки отримали право голосу того ж року, як США випробували місячний автомобіль на Місяці (1971)

Швейцарію часто вважають однією із найбільш прогресивних, якщо і не найпрогресивнішою нацією на Землі. Тож несподіваним є те, що жінкам не було надано права голосу до 1971 року, що сталося аж через 65 років після того, як Фінляндія стала першою європейською країною, яка зробила це.

До того часу НАСА вже приземлився на Місяці, та їздив там на місячних автомобілях! Тим часом, однак, Швейцарія справила величезний резонанс в царині прав жінок та гендерного розриву, зайнявши 11 місце, в світі та значно випередивши Сполучені Штати Америки, які тоді знаходилися на 45 позиції.

№13. Факс було винайдено в тому ж році, коли перша хура перетнула Орегонський шлях (1843)

Оригінальний факс, «Electric Printing Telegraph» був запатентований у 1843 році шотландським винахідником Олександром Бейном, в тому ж році приблизно 1000 людей вирушили на захід до штату Орегон, утворюючи величезний живий потік, тепер відомий як Орегонська стежка. Він започаткував період освоєння західних земель США та став початком “Великої міграції”.

№14. Ви могли сісти на метро в Лондоні та поїхати подивитися на останнє публічне повішання людини в Об‘єднаному Королівстві (1868)

Повішання було звичайним покаранням у Великобританії і не було скасовано до 1868 року. Майкл Барретт був останньою людиною, кого таким чином стратити в Ньюґейтській в’язниці в Лондоні перед великим натовпом людей.

За 5 років до цього в 1863 році відбувся перший маршрут лондонської підземки. Біля в’язниці Ньюґейт діяла станція метро, тому було можливо, що багато лондонців сідали на метро та їхали подивитися, як когось повісять.

№15. Принцеса Діана та мати Тереза померли з різницею у кілька днів в 1997 році

Принцеса Діана та мати Тереза загинули з різницею лише в декілька днів, у 1997 році. Принцеса Діана загинула в автокатастрофі в Парижі 31 серпня, а мати Тереза померла 5 вересня після ускладнень зі здоров’ям. Вона померла в Індії і її поховали з усіма державними почестями від індійського уряду, як знак подяки за її служіння бідним з усіх релігійних конфесій країни.

№16. Заарештовані прибули до Аушвіцу на наступний день після заснування Макдональду (1940)

Хоча McDonald’s традиційно пов’язують з періодом добробуту та процвітання Америки 1950-х років, перший ресторан був відкритий набагато раніше, 15 травня 1940 року. Через 5 днів перші в’язні прибули до концтабору Освенцім у нинішній Польщі.

№17. NASA вивчав Космос в той час, коли вчені дійшли до згоди щодо літосферних плит (1967)

Хоча Альфред Вегенер запропонував свою теорію континентального дрейфу ще в 1912 році, його ідеї не сприймалися серйозно багатьма геологами, які вказали на відсутність очевидного механізму континентального дрейфу. Зокрема, вони не бачили, як континентальна плита могла прорватися через набагато щільніше утворення, чим є океанічна кора. Вегенер не міг пояснити силу, яка керувала континентальним дрейфом і підтвердження його теорії сталося лише після його смерті в 1930 році. Теорія літосферних плит була прийнята науковою спільнотою аж у 1967 році, в той час НАСА і Радянський Союз вже літали далеко за межі земної кори, запускали ракети в Космос і готувалися висадитися на Місяці.

№18. Остання відома вдова ветерана громадянської війни Моуді Гопкінс (на світлині вона в своєму будинку у Лексі, штат Арканзас, 2004 рік на 89-му році життя) померла в 2008 році. В той  рік Барак Обама виграв перші президентські вибори

Моуді Гопкінс одружилася з ветераном громадянської війни Вільямом Кантреллом у 1934 році, коли їй було 19 років. Вона каже, що до цього її підштовхнула бідність, яка змусила вийти заміж за колишнього солдата армії Конфедеративних Штатів Америки, якому на той час було 86 років. Гоупкінс померла у 2008 році в Лексі, штат Арканзас, у віці 93 років, що означало, що вдова ветерана Громадянської війни ще була живою, коли президент Обама став першим афро-американським президентом, який зайняв цей пост.

№19. Екстазі був винайдений того ж року, коли затонув “Титанік” (1912)

Титанік, якого «неможливо потопити», затонув в 1912 році, прямуючи до Північного Атлантичного океану, на четвертий день свого першого рейсу із Саутгемптону до Нью-Йорка.

У цьому ж році фармацевтичний гігант Мерк зацікавився розробкою речовин, які би припинили анормальні кровотечі та один з його хіміків Антон Келішш синтезував метилендіоксиметамфетамін, щоб обійти одержання патенту суперником Bayer. За цей час препарат не мав особливого інтересу для компанії Merck і вони частково повернулися до дослідження цієї речовини впродовж найближчих кількох років. Тільки впродовж 1975 р. психоактивні ефекти препарата почали сприйматися всерйоз, опісля він набув особливої популярності завдяки своїм «розважальним ефектам» і розповсюджувався через особисті контакти фірми із психотерапевтами, психіатрами, наркоманами та заможними молодиками.

№20. Гарвардський університет не забезпечував занять з обчислень протягом перших декількох років після заснування школи… тому що обчислення ще не було винайдено

Сучасне обчислення було розроблене в Європі XVII- го століття Ісааком Ньютоном та Готфрідом Вільгельмом Лейбніцем (незалежно одне від одного, перші публікації на цю тему з‘явилися приблизно в один і той самий час), але його основи зародилися в Стародавній Греції, потім у Китаї та на Близькому Сході, а пізніше знову в середньовічній Європі та в Індії.

Гарвард був заснований в 1636 році і названий на честь свого першого доброчинця священика Джона Гарвардського. Гарвард є найстарішим вищим навчальним закладом Сполучених Штатів і його історія, вплив та добре ім‘я зробили його одним з найпрестижніших у світі університетів. Обчислення не входило до числа перших уроків, адже його як окремого предмета ще просто не існувало!

№21. Орвілл Райт був ще живим під час бомбардування Хіросіми та Нагасакі (1945)

Брати Райт справедливо вважаються винахідниками літаків і наскільки важко було для Орвілла Райта, чий брат Вільбур помер ще в 1912 році, що його велике досягнення стало винним в одному із найбільш деструктивних актів знищення людства, яких ще не бачив світ. У 1945 р. американські літаки Aмериканських повітряних сил скинули атомні бомби в японських містах Хіросіми та Нагасакі, в результаті чого було вбито щонайменше 129 000 людей, переважно цивільних.

Орвілл помер у 1948 році та висловив сумніви в інтерв’ю про смерть та знищення, спричинені бомбардувальниками Другої світової війни:

“Ми сподівалися, що винайшли те, що принесло б довгий мир на землю, але ми помилялися… Ні, я зовсім не шкодую, що взяв участь у винаході літака, хоча ніхто не може більше шкодувати, ніж я через наслідки бомбардування. Я дивлюсь на літак, а потім на вогонь – відчуття однакові, саме тому мені прикро через всю ту страшну шкоду, заподіяну вогнем, але я вважаю, що людству є за що подякувати винахіднику вогню – тепер ми знаємо, як його розпалювати і  ми навчилися застосовувати полум‘я для багатьох важливих цілей».

№22. Чарлі Чаплін та Адольф Гітлер обидва народилися в 1889 році. Цікаво, що Чаплін зобразив Гітлера в сатирі 1940 року “Великий диктатор”

Великий диктатор – це  американський політично- сатиричний та комедійно-драматичний фільм 1940-го року.  Чарлі Чаплін відзняв його, був його режисером та сам знявся у ньому в ролі британського комісара Чарлі Чапліна, наслідуючи традиції багатьох його інших фільмів. Фільм Чапліна висунув хвилююче, суперечливе засудження Адольфа Гітлера, Беніто Муссоліні, фашизму, антисемітизму та нацистів. На момент свого першого випуску Сполучені Штати все ще перебували в мирі з нацистською Німеччиною. Чаплін грає обидві провідні ролі: безжальний фашистський диктатор і переслідуваний єврейський перукар. Позаяк, Чаплін і Гітлер були однолітками, що народилися в 1889 році.

№23. Ейфелеву вежу презентували в 1889-му році для Всесвітньої виставки. У тому ж році Ван Гог створив свою «Зоряну ніч»

Говорячи про кращі роботи Ван Гога, “Зоряна ніч” є однією з найбільш відомих картин в історії західної культури. Одна з найбільш відомих споруд, Ейфелева вежа, була побудована в тому ж році, коли Ван Гог написав свій шедевр – у 1889. Вежа повинна була служити лише входом до “Всесвітньої виставки” в Парижі, але як ми зараз знаємо, вона стала основною і улюбленою фігурою паризького горизонту. Яким же плідним роком був 1889 для культових творів.

№24. Османська імперія проіснувала від другого до останнього разу, коли «Чикаго Кабс» виграли Кубок світу (1908)

До того, як «Чикаго Кабс» перемогли у світових змаганнях 2016-го року, вони не вигравали чемпіонату такого масштабу до 1908-го року. Тобто, в  період від другого до останнього змагання, коли чиказькі бейсболісти святкували перемогу, ще існувала Османська імперія, потім після поразки у Першій світовій війні вона припинила існування та стала сучасною Туреччиною.

№25. Колізей у Римі, Італія, був відкритий в 80 році нашої ери, приблизно в той же час були написані такі книги Біблії, як Євангеліє від Луки та Діяння Апостолів

Євангеліє від Луки є найдовшим із чотирьох Євангелій та найдовшою книгою в Новому Завіті; разом з Діяннями Апостолів це – двотомний твір від того ж автора, який називається Діяннями Луки. Найбільш вірогідна дата її написання – це 80-110 роки нашої ери і є докази того, що вона доповнювалася у ІІ столітті.

Тим часом Колізей, також відомий як амфітеатр Флавіїв, був завершений в 80-х роках. Це найбільший амфітеатр, який був зведений і міг вмістити від 50000 до 80000 глядачів. Він використовувався для проведення гладіаторських боїв та публічних виступів, таких як імітації морських битв, полювання на тварин, страти, відтворення знаменитих битв, а також драм на основі класичної міфології.

№26. Перша підземна лінія метро в Лондоні була відкрита 10 січня 1863 року. У той час Громадянська війна продовжувала тривати в Сполучених Штатах.

Ідея побудови лондонської підземки з’явилася в 1830-х роках, а 10-го січня 1863 року була відкрита перша лінія метро. У той час Громадянська війна в Сполучених Штатах продовжувала свою боротьбу і лише в грудні 1865 року було прийнято знамениту 13-ту поправку до Конституції США, яка визначала, що рабство повинно бути скасованим.

№27. Чарлі Чаплін помер у 1977 році. У той рік відкрили компанію Apple

Ще один дивовижний зв’язок між двома протилежними епохами – німими фільмами Чарлі Чапліна та початком комп’ютерної ери. Чаплін помер у віці 88 років у 1977 році у Швейцарії після перенесеного інсульту уві сні. Компанія Apple Computers була зареєстрована в тому ж році, показуючи лише те, наскільки швидко технологія набрала обертів у післявоєнні роки.

№28. Гаррі Поттер та Дари Смерті були опубліковані влітку 2007 року. Того ж літа була випущена перша модель Iphone

Сьома й остання книга в серії Гаррі Поттера, Гаррі Поттер і Дари смерті була випущена в 2007 році, закінчивши серію, що почалася в 1997 році з публікацією першого тому «Гаррі Поттер та Філософський камінь». У цьому ж році відбулася ще одна подія, яка, мабуть, найбільше спричинилася до того, щоб вбити дитячий інтерес до читання – світ побачив перший Iphone.

№28. Бруклінський міст побудували під час Битви при Літтл-Біггорн

Остання зупинка Кастера в маленькій річці Біггорн в 1876-му році сталася саме тоді, коли світ побачив перший залізний підвісний міст – знаменитий Бруклінський міст.

Битва велася між силами племен Лакота, Північного Шайєна, Арапахо та армії Сполучених Штатів. Поразка американських сил, очолюваних полковником Джорджем Армстронгом Кастером, стала найважливішою битвою Великої війни сіу чи Війни за Чорні пагорби 1876-го року.

А Бруклінський міст досі гордо возвеличується над світом, пройшовши значні ремонтні роботи в 2011-2015-му роках та щодня мужньо витримує 150000 автомобілів, велосипедистів та пішоходів між Манхеттеном та Брукліном.

№30. Буффало Білл був живий, коли німці бомбили з цепелінів (вид дирижаблів – прим.перекл.)

Дві абсолютно різні епохи війни об’єднані в життя Вільяма Фрідріха “Буффало Білл” Коді (1846-1917). Шоумен був одним із найяскравіших фігур американського Старого Заходу, коли чоловік опісля почав виступати в шоу, в якому демонструвалися ковбойські теми та епізоди з прикордонних та індійських воєн. Він заснував “Дикий Захід Буффало Білла” у 1883 році, об’їздивши зі своєю великою компанією Сполучені Штати і, починаючи з 1887 року, Великобританію та континентальну Європу.

Незадовго до своєї смерті легенда Дикого Заходу не могла не почути про жахливу нову концепцію війн – скидання бомб з неба. Німецькі цепеліни та літаки робили це над Парижем у 1916 році, сигналізуючи про величезний технологічний стрибок для вбивства людей, далеких від ковбоїв та індіанців верхи на конях.

№31. Microsoft була заснована, хоча Іспанія була ще під фашистською диктатурою (1975)

Дуже суперечлива фігура в Іспанії, Франко розглядається як неоднозначний лідер. Прихильники віддають йому належне за його сильні антикомуністичні та націоналістичні погляди, економічну політику, збереження традиційної іспанської практики та підтримку монархії Іспанії як і позитивного впливу на націю. Критики зневажають його як самодержавного диктатора, який жорстоко придушив опозицію та інакомислення, заборонив культуру, яка розглядалася як не іспанська, використовував концентраційні табори та примусові роботи і надавав значну підтримку силам країн гітлерівської коаліції під час Другої світової війни. Франко керував Іспанією як фашистською державою аж до своєї смерті в 1975 році, у віці 82 років.

У цьому ж році була заснована корпорація Майкрософт Паулом Алленом і Біллом Гейтсом, що стало початком нової ери в комп’ютерних технологіях.

№32. Художник Пабло Пікассо помер у 1973 р. У той же рік вийшов “Темний бік місяця” Пінк Флойд

Пабло Пікассо вважається одним із найвпливовіших художників ХХ століття, він відомий як співзасновник кубізму, винаходу складної скульптури, був співзасновником колажу та широкого спектр стилів, які він допоміг розвивати і досліджувати. Серед його найвідоміших творів – протокубістські Авіньйонські дівчата (1907) та Герніка (1937), драматичний знімок бомбардування Герніки німецькими та італійськими військовими силами під час громадянської війни в Іспанії. На відміну від деяких інших великих художників, які померли молодими, Пікассо прожив довге і повноцінне життя і помер у 1973 році.

У той же час, за волею випадку, того ж року, був випущений один з найперспективніших і найбільш прогресивних альбомів Dark Side of the Moon by Pink Floyd. Продаж приблизно 45 мільйонів копій – це найуспішніший альбом Pink Floyd та один з найуспішніших у світі. Він кілька разів повторювався і повторно випускався, мав декілька каверів своїх пісень. Група випустила два сингли – “Гроші” і “Нас та їх”, які часто розглядаються як одні з найвизначніших альбомів за всю історію музики.

№33. Авраам Лінкольн був вбитий 15 квітня 1865 року, лише за кілька місяців до створення Таємної служби

Авраам Лінкольн був убитий 15 квітня 1865 року, всього кілька місяців до того, як була створена таємна служба.

Закон про створення Таємної служби знаходився на робочому столі Лінкольна в ту ніч, коли він помер, можливо, якщо вони були створені кілька місяців до цього, вони могли б зірвати операцію вбивства президента.

№34. Принц Вільям і Кейт Міддлтон одружилися 29 квітня 2011 року лише за кілька днів до того, як був вбитий Осама бен Ладен

Весілля принца Вільяма та Кейт Мідлтон відбулося 29 квітня 2011 року в Вестмінстерському абатстві в Лондоні, Великобританія. Наречений, принц Вільям, посідає друге місце в спадщині англійського престолу. Наречена Кейт Міддлтон була його дівчиною з 2004 року. Кілька днів потому військові підрозділи спеціального призначення Військово-морських сил США  штурмували об`єднання Осами бен Ладена в Абботтабаді, Пакистан та вбили його і закінчили майже десятирічний пошук засновника Аль-Каїди.

№35. Іспанський сюрреалістський художник Сальвадор Далі помер у 1989 році. В той  рік народилися актор Даніель Редкліфф, актриса Гейден Панеттьєр та х’юстонський репер Кірко Бандз.

Іспанський художник-сюрреаліст Сальвадор Далі був найвідомішим за свої вражаючі й химерні образи в своїй  сюрреалістичній творчості, він також відомий своїм внеском у театр, моду та сферу фотографування серед інших галузей. Його навички живопису часто пов’язують з впливом майстрів Ренесансу, що, мабуть, важко зрозуміти, адже до того часу, коли Далі помер у 1989 році, сучасні знаменитості, такі як Даніель Редкліфф, вже жили на світі.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker