А ви знаєте до якого віку дитині необхідно автокрісло?

Критично важливе питання.

Багато батьків вважають, що дитині після семи років не потрібно автокрісло або бустер.

Але це велика помилка! Справа в тому, що дорослий ремінь безпеки розрахований на ріст 145-150 см. Він не врятує дитину нижчого росту, якщо та не сидить на бустері (спеціальній подушці, яка підвищує сидіння).

Тобто насправді бустери потрібні переважній більшості не тільки семилітнім, але і 8-, 9- і навіть 10-літнім!

Більш того, багато 11-літніх і деякі 12-літні теж не проходять «П’ятикроковий тест», який визначає, чи потрібно дитині додаткове сидіння.

Врахуйте, що одна і та ж дитина може пройти цей тест в одній машині, але не пройти в інший з-за різних сидінь.

5-кроковий тест.

Чи готова ваша дитина проміняти автокрісло на дорослий ремінь безпеки?

1. Спина дитини повинна рівно прилягати до спинки сидіння.

2. У цій позі ноги дитини повинні вільно звисати з краю сидіння.

3. Ремінь безпеки повинен перетинати плече дитини і не врізатится їй в шию.

4. Ремінь безпеки повинен сидіти на поясі дитини низько і щільно, торкаючись її стегон.

5. Ця поза повинна бути зручною для дитини, щоб вона могла зберігати її протягом всієї поїздки.

На жаль, у нас не прийнято садити дітей старших 7 років в бустери. А дуже даремно!

Майже всі діти у віці 8-12 років повинні користуватися бустерами — інакше ремінь безпеки не зможе захистити їх під час ДТП!

Обов’язково скористайтеся 5-кроковим тестом, щоб визначити, чи готова дитина сидіти без автокрісла. Пам’ятайте: дитина нижче 145 см за визначенням потребує бустер!

Звичайно, багатьом дітям це може не сподобатися. Вони будуть соромитися ровесників, які можуть дратувати їх у школі. Вони будуть кричати, що «вже не маленькі».

Але безпека важливіша! Чим більше людей будуть про це пам’ятати, тим поширенішим стане цей підхід — і тоді діти перестануть соромитися, адже це увійде в норму!

А що каже закон?

Згідно п. 21.11 (б) діючих в Україні Правил дорожнього руху, заборонено перевозити:

«дітей, ростом менше 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу;

на передньому сидінні легкового автомобілябез — використання зазначених спеціальних засобів».

А ви правильно пристібаєте дитину?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

facebook
Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: