9 психологічних прийомів, якими ви можете почати користуватися вже сьогодні

У важких життєвих ситуаціях нам так не вистачає «чарівних кнопок» для їх вирішення. На жаль, таких поки не винайшли. А ось деякі прийоми з психології цілком допоможуть впоратися з труднощами, налагодити стосунки з іншими людьми і знайти душевну рівновагу.

Тутка відшукав такі секретики, які будь-хто може почати використовувати в своєму повсякденному житті вже після прочитання статті. І звичайно, трохи полегшити його.

Щоб заручитися підтримкою в майбутньому, попросіть про незначну послугу сьогодні

Одного разу Бенджамін Франклін вирішив завоювати прихильність людини, якій він не подобався, але котра могла вплинути на його політичну кар’єру. Та людина мала велику і дуже гарну бібліотеку. Франклін написав ввічливого листа, де попросив про послугу – дати йому на кілька днів рідкісну книгу. Її одразу надіслали. Незабаром знаменитий політик її повернув з подячною запискою. А під час наступної зустрічі книголюб першим підійшов до Франкліна, згодом вони навіть стали друзями.

Як потім написав у своїй біографії політик, «той, хто одного разу зробив вам добро, із задоволенням знову допоможе вам, ніж той, кому ви самі допомогли». В цьому і полягає суть ефекту. Як це застосувати в звичайному житті?

Ви можете попросити про якусь дрібницю людину, з якою поки мало знайомі. Наприклад, передати вам ручку або олівець. Після цього шанс на те, що людина виконає серйозніше прохання, сильно зросте. А якщо вас недолюблює колега, то основою хороших стосунків може стати ваше запитання про його точку зору з якогось важливого запитання.

Дізнайтеся, чи симпатизує вам людина – лише за одним словом

Можна дізнатися, чи подобаєтеся ви людині, не ставлячи для цього пряме запитання. Досить вибрати певне слово і кожного разу, коли вона вимовляє його або синонім, ніби ненароком кивати і посміхатися. Якщо ви приємні людині, то співрозмовник почне частіше вживати вибране слово.

Щоб заспокоїтися, пожуйте жуйку

Згідно з науковими дослідженнями, цей процес помітно знижує в крові рівень кортизолу, гормону стресу. Пояснень може бути кілька. Наприклад, прилив крові до голови і розслаблення. Або приємні асоціації, адже їжа, а отже, і жування, викликає у нас радість і відчуття спокою.

До того ж жування жуйки допомагає трохи відволіктися і звільнитися від шкідливих звичок: заїдати стрес, гризти нігті.

Розкажіть секрет, щоб покращити стосунки

Хороший спосіб привернути людину до себе – поділитися з нею якимось секретом. Звичайно, не варто розкривати дуже страшну таємницю, особливо, якщо ваша мета – саме налагодити стосунки, а не проговоритися. Адже вам важливо довести, що ви довіряєте людині, а також підвищити значущість в її ж очах. До того ж вона буде відчувати, що тепер пов’язана з вами чимось важливим.

Запропонуйте 2 малопривабливих варіанти для потрібного вам вибору

Якщо вам потрібно, щоб людина вибрала або зробила щось, що їй не дуже подобається, то просто правильно дайте запитання. Не варто питати, чи буде вона це робити чи ні. Краще запропонуйте 2 варіанти роботи.

Наприклад, вам треба отримати від співробітника звіт. Не питайте, принесе він його чи ні. Краще уточніть, коли зможе здати його: завтра або через 3 дні.

Так люди відчувають свою значущість і отримують ілюзію контролю над ситуацією.

Помиліться, щоб стати більш привабливим

Ми прагнемо уникати помилок. Боїмося, що нас засміють або перестануть поважати. Однак насправді вчинення невеликої помилки робить вас більш привабливим в очах близьких, рідних. Так, ви стаєте «простим смертним», а ідеальних або не люблять, або побоюються.

Інша людина не буде побоюватися сама припуститися помилки у вашій присутності, а отже, відчує себе комфортніше і більш вільніше. А якщо вона зможе ще й вказати на помилку, то це дуже втішить її самолюбство. Та й ваше страждати не буде. По-перше, ви зробили це навмисно. А по-друге, змогли трохи більше привернути до себе людину.

Тільки не перестарайтеся з цим. Інакше люди дійсно можуть почати сумніватися у вашій компетентності.

Ви легко сподобаєтеся іншій людині, якщо вкажете на схожість між вами

Про дзеркальне відображення жестів при розмові знаємо багато. Однак не менш позитивний ефект має і те, що ви прямим текстом позначили схожі думки і збіги в розмові з людиною.

Згадайте, як радіють іноземні туристи, коли випадково зустрічаються зі своїм співвітчизником за кордоном. Або як приємно дізнаватися, що ви з кимось вчилися в одній школі. Така людина вам відразу стає симпатичнішою.

Говоріть компліменти кожного дня

Візьміть собі звичку щодня робити комусь комплімент або просто говорити приємні слова. Навіть якщо у вас поганий настрій. Навіть якщо день не обіцяє приємних зустрічей.

Спочатку це буде важко, а потім вам це сподобається і ви навіть перестанете докладати особливих зусиль. А навколишні полюблять вас трошечки більше.

Більш того, поки ви тренуєтеся, ви можете робити компліменти не тільки приятелям і колегам, а й випадковим знайомим, продавцям і водіям. А вже приємні слова без приводу, адресовані рідним і близьким, піднімуть настрій не тільки їм, але й вам.

Не варто переоцінювати увагу до себе

Ми звикли концентруватися на собі й тому, коли не дуже добре виглядаємо зранку, на вулиці вважаємо, що всі тільки на нас і дивляться. Але насправді це не так.

Таке явище називається ефектом прожектора. Ми перебільшуємо важливість нашого зовнішнього вигляду і дій для інших людей, ніби на нас завжди спрямоване світло.

Однак згадайте відпустку або поїздки на дачу. Ви ходите в тому, в чому вам зручно, не проводите вранці годину перед дзеркалом, їсте те, що хочете. І навколишні продовжують вас сприймати так само, як і в звичайному житті. Тому просто перенесіть цей досвід і відчуття розслабленості та комфорту в повсякденну реальність.

А якими психологічними хитрощами користуєтеся ви?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker