7 дрібних звичок, які щодня руйнують ваше життя

Вважається, що щастя – поняття відносне. У кожного воно своє. Але психологи і нейробіологи так не думають. Вони точно знають, що робить нас задоволеними життям, а що – навпаки. Дуже часто ми погано почуваємося через найбільш буденні речі та дрібні щоденні звички, на які навіть не звертаємо уваги.

Ми в Тутка дізналися, чого потрібно уникати, щоб бути щасливим. І склали список шкідливих речей, які потрібно припинити робити якомога швидше.

1. Весь час сидимо

З появою комп’ютерів і розвитком Інтернету сидяча робота все більше стає нормою життя. Увечері ми пересідаємо в машину або громадський транспорт, а вдома знову сідаємо: дивимося телепрограми або фільми та переписуємося з друзями.

Але без руху рівень ендорфінів та інших гормонів, що відповідають за щастя, падає. Щоденна півгодинна ходьба або два тренування на тиждень зроблять вас більш бадьорими і задоволеними життям – незалежно від того, які проблемні події в ньому відбуваються.

2. Уникаємо глибокої прихильності

Незалежні дослідження вчених з різних країн переконують, що люди, які мають міцні прихильності, живуть довше і хворіють менше. При цьому деякі з учасників дослідження були далеко не багатими.

Міцна любов, а зовсім не гроші або соціальне становище дає нам стабільне відчуття щастя. Якщо у вас достатньо статків і багато вражень, а задоволення від життя все одно мало, подумайте: може, міцні стосунки – це саме те, чого вам не вистачає?

3. Проводимо цілий день у приміщенні

Майже всі розуміють, що режим «дім-робота-дім» не сприяє щастю. Але виявилося, що кіно, клуби, ресторани та інші місця, де ми сидимо в чотирьох стінах, теж мало допомагають насолоджуватися життям.

А ось походи на природу, особливо в незнайомі місця, по-справжньому роблять нас щасливішими, піднімають самооцінку і навіть покращують навички спілкування з іншими людьми. Психологи назвали це пригодницькою терапією. При цьому зовсім не важливо, чи поїдете ви в іншу країну або в сусіднє селище, де ніколи не були.

4. Не беремо участі в тому, що відбувається

Ми отримуємо задоволення тільки від активної уваги, коли дійсно захоплені. Важливо не тільки, що ми робимо, але і як. Наприклад, уявімо двох дівчат. Одна нервує, що їй доводиться займатися прибиранням: вона хотіла б зараз сидіти в кафе на побаченні, але ніхто її не запросив. Інша спокійно миє посуд, милується новим горнятком і повністю задоволена, що у неї з’явився час прибрати вдома.

У першому випадку після цієї простої справи дівчина відчує себе емоційно спустошеною, у другому – отримає приємні емоції і розслабиться. Уміння повністю бути присутнім в дійсному моменті і не відволікатися на спогади, жаль або страхи про майбутнє – ось що робить життя цікавішим і осмисленішим.

5. Споживаємо, а не творимо

Але однієї уваги, нехай і активної, для щастя нам недостатньо. Щоб життя мало сенс, ми повинні не лише брати, але й робити в нього свій внесок. Це приносить нам задоволення і допомагає відчути свою важливість.

Гарна новина: навіть найменші дії, які ми здійснюємо за власним бажанням, відразу ж підвищують настрій. Купити комусь подарунок, написати статтю, пофарбувати стіну – всі ці прості речі повертають нам стійкість і дають відчуття, що ми живемо не дарма.

6. Ізолюємо себе від інших

У століття індивідуалізму приналежність до групи досі залишається дуже важливою людською якістю. Нам недостатньо мати друзів або люблячу сім’ю. Для повноцінного щастя потрібно відчувати себе пов’язаним з чимось більшим, ніж ми самі.

Судячи з досліджень, це допомагає швидше справлятися з хворобами, знижує рівень стресу і дає відчуття впевненості. При цьому практично неважливо, до якої групи ви себе відносите: можна відвідувати релігійні збори, займатися в футбольному клубі або групі геймерів і бути однаково задоволеним. Головне – відчувати себе на своєму місці.

7. Не займаємося творчістю

Творчі заняття потрібні нам не для грошей або слави, а для здоров’я. Доведено, що будь-який творчий процес знижує стрес, підвищує настрій і допомагає швидше вийти з депресії.

Варто звикнути до того, що творча діяльність – це не лише спів або малювання, а й будь-яка справа, до якої ви знаходите свій унікальний підхід. Вирощувати квіти, вибирати колір стін і прибирати – до всіх цих занять можна підійти не як до рутини, якщо ввімкнути фантазію.

Щастя – це не мета, до якої потрібно прийти. Воно складається з щоденних дрібниць, а отже, створити його ми можемо практично в будь-який момент.

А у вас є такі звички, від яких складно позбутися і які заважають вам жити на повну силу?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker