6 залізних правил англійської ввічливості, які варто перейняти усім

Антрополог Кейт Фосс – істинна англійка. У книзі “Спостерігаючи за англійцями. Приховані правила поведінки” вона описала англійське суспільство зсередини.

Тутка перераховує правила, яких дотримуються жителі Туманного альбіону. Можливо, і нам варто взяти дещо до уваги?

Правило вибачень

Кейт провела цікавий експеримент: вона наче ненавмисно стикалася з перехожими, щоб перевірити, чи вибачаться вони. У більшості випадків вона чула вибачення.

Англійці при будь-якому ненавмисному контакті говорять “вибачте”, навіть якщо не вони були винуватцями зіткнення. Це не означає, що вони винять себе в ситуації. Їх вибачення – рефлекс, вихований в дитинстві.

Британці просять вибачення за будь-яке порушення чужого спокою : “Даруйте, це місце вільне”?, “Пробачте, але ви, здається, сіли на мій плащ”. І заслужили репутацію найбільш ввічливої нації у світі.

Правило дотримання черги

Будь-яка англійська черга куди-небудь – це рівний ряд людей, що дотримуються дистанції. Якщо раптом хтось намагається пролізти без черги, англійці не роблять йому зауваження, а тільки значущо підводять брови або знизують плечима. “Не влаштовувати сцен” – одне із залізних англійських правил. Людина і так принизила себе: так, вона заощадила декілька хвилин, але чи не втратила при цьому почуття власної гідності?

Правило несерйозності

Англійці ставляться до себе і своїх успіхів з легкою іронією. Їх дипломи, як правило, висять де-небудь на стіні в туалеті, а їх самих з дитинства вчать “не бути занадто серйозними” щодо відношення до себе. Людина з великою зарозумілістю, що обожнює розповідати про власні досягнення, ризикує піддатися кепкуванням.

Британці не будуть стомлювати співрозмовника своєю персоною. Замість того, щоб намагатися зацікавити його перечисленням своїх переваг, вони почекають, коли той сам виявить до них щиру цікавість.

Правило скромності

Англійці не менше амбітні, ніж інші нації, але вважають, що хвалитися і величатися – ганебно. Демонструвати свій статус не прийнято: ні одяг, ні марка машини не повинні показувати, що ви в чомусь перевершуєте інших.

Правило знайомства

Англійці свято дотримуються права на особисте життя. “Ми не сунемо носа в чужі справи”, – гордо говорять вони про себе. Не варто ставити англійцеві питань про його роботу, сімейний стан і кількість дітей, якщо він перший не заговорить про це: це нетактовність, як і розмови про гроші та рівень зарплати.

Правило розмови про погоду

Про що ж тоді говорити? Англійці досконало освоїли мистецтво small talk – коротких бесід на нейтральні теми. І ці розмови – не якась формальна нісенітниця, а загальноприйнята форма демонстрації доброзичливості. Не обов’язково похмуро мовчати, якщо їдеш в ліфті з сусідом. Чом би, наприклад, не перекинутися парою слів про погоду?

Незважаючи на те, що англійці скромні, своїх співрозмовників вони обсипають компліментами направо і наліво. Для них це зовсім не лестощі, а проста ввічливість. Істинна англійська ввічливість.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close