5 основних ознак нітратного кавуна, про які потрібно знати, щоб уникнути отруєння

Серпень і вересень завжди у нас асоціюються з кавунами. Але щоб купити стиглий, солодкий і вирощений в природних умовах кавун, необхідно керуватися декількома хитрощами. Наприклад, захопіть рулетку з собою в магазин і виміряйте плід, тоді ви не помилитеся з вибором. А перед подачею до столу занурте шматочок м’якоті в чисту воду кімнатної температури, щоб уникнути неприємностей.

Ми в Тутка дуже любимо солодкі кавуни. Тому, щоб і ви ніколи не помилялися при виборі ягоди, ми зібрали для вас корисні поради від користувачів інтернету і додали бонус, в якому розповімо про те, як вибрати по-справжньому смачний і стиглий кавун.

1. Жовта кірка – ознака високої концентрації нітратів

Азот – це важливий елемент для росту і розвитку рослин. Баштанники, застосовуючи його з перевищенням допустимих норм, отримують за 3 тижні плід вагою до 10 кг. Покупець може отруїтися після вживання такого плоду. Тому звертайте увагу на колір кірки при розрізі кавуна: вона не повинна бути жовтою. А в м’якоті хорошого кавуна не може бути білих прожилок.

2. Простежте, щоб у кавуні не було наскрізних отворів

Хоча хтось і вважає, що дірки наскрізь – це сліди від комах, а не від нітратних голок, все ж намагайтеся не брати такий кавун. Навіть якщо ягода хороша, частина м’якоті буде зіпсована.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

3. Не їжте кавун з великою порожниною всередині

Розриви м’якоті говорять про те, що плід переспів або містить гормони росту. Перестиглий кавун може злегка бути гірким, а кавун з гормоном росту – викликати отруєння. Тому такі ягоди краще не їсти.

4. Перед тим, як їсти кавун, опустіть м’якоть у воду

Щоб перевірити кавун на вміст нітратів і уникнути отруєння, опустіть шматочок м’якоті в чисту воду кімнатної температури. Якщо ягода небезпечна, вода забарвиться в насичений рожевий колір. Такий плід краще не їсти.

5. Кавун не повинен бути легким, коли ви берете його в руки

Іноді навіть красива рівна шкірка, жовта пляма і сухий хвостик НЕ є гарантією того, що кавун смачний. Обов’язково зважте його перед купівлею: він повинен бути щільним і важким. Якщо в магазині немає ваги, довіртеся відчуттям. Стигла ягода повинна бути досить важкою, коли ви берете її в руки.

Бонус: як вибрати смачний кавун

1. Вибирайте плід без вм’ятин

Стиглий і солодкий кавун повинен бути блискучим, рівним і без видимих пошкоджень. Невеликі вм’ятини можуть бути наслідком ударів. У таких місцях процес псування відбувається швидше, є ймовірність викинути велику частину плоду у відро для сміття.

2. Дірок і неглибоких отворів в шкірці боятися не варто

Багато користувачів інтернету пишуть, що ось такі заглибини – сліди від голок баштанників, які обколюють кавуни нітратами. Якщо поглиблення непрямі, боятися їх не варто: це сліди, залишені личинками жуків-коваликів. Вони на якість і смак ягоди не впливають.

3. Коли вибираєте кавун, шукайте невеликі бежеві сліди на шкірці

Такі бежеві “шрами” на гладкій шкірці кавуна – це місця, де бджоли намагалися “спробувати” м’якоть. Користувачі інтернету перевірили і вирішили, що такий кавун часто буває дуже солодким

4. Стиглий кавун масою 4 кг повинен мати довжину окружністю 61,9 см і більше

Згідно журналу “Юний технік” 1986 року, стиглий кавун масою 4 кг повинен мати довжину окружністю 61,9 см і більше. Користувачі інтернету перевірили інформацію з радянської публікації, і це виявилося правдою: кавун стиглий і солодкий.

5. Хвостик і пляма його кріплення повинні бути сухими

Кавуни з зеленими, свіжими хвостиками ще не стиглі. Вибирайте ягоду тільки з засохлим хвостиком. При цьому хвостика у плоду може і зовсім не бути, але пляма його повинна бути коричневого кольору.

6. Вибирайте кавун з найяскравішою жовтою плямою на кірці

Жовта пляма на шкірці – це бік, на якому кавун лежав на землі. Чим довше кавун лежав і дозрівав, тим він солодший. Стиглі ягоди завжди мають вершково-жовті або навіть помаранчево-жовті плями.

7. Намагайтеся не купувати заздалегідь розрізані кавуни

Купуйте тільки цілі ягоди. При розрізі по лезу ножа з поверхні на м’якоть кавуна потрапляють мікроорганізми. У солодкій м’якоті, в теплі, особливо під плівкою, вони розмножуються і можуть викликати кишкові захворювання.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker