17 доказів того, що світ живе за своїми законами і йому начхати на всі теорії вчених

Уявіть, що все, чого вас колись вчили – неправда. У світі науки таке трапляється день у день. Поки одні придумують теорії про те, як влаштований світ, Всесвіт робить нові сюрпризи.

Тутка зібрав майже два десятки явищ і речей, які виходять за рамки звичного. І не всі з них можна якось пояснити.

Зони, де тяжіння більше немає

Таких місцин на Землі багато. Одне з них, Містері Спот, перетворилося на атракціон ще в першій половині XX століття. Тут відбуваються порушення гравітації, змінюється перспектива і висота об’єктів: люди стоять під нахилом, а кулі котяться вверх в гору.

Рибка, яка впорається з будь-яким тиском

Не так давно вважалося, що вижити на дні Маріанської западини – завдання непросте через серйозний тиск. Але недавно виявлена там рибка своєю опуклою формою і спритністю втерла носа вченим. Ось що означає сталевий характер!

Гори, які притягують до себе літаки

Гравітаційні пагорби – місця, де автомобіль на нейтральній передачі котиться вгору по гірці так, немов сила тяжіння працює навпаки. Через сильне магнітне поле літаки, що пролітають там, змушені збільшувати швидкість.

Зірка, яка неможливо гаряча для науки

Поверхня Сонця має температуру близько 5 500 ºС. А на відстані близько 10 000 км від поверхні Сонця знаходиться сонячна корона, яку ми бачимо як свого роду гало – її температура досягає вже мільйона градусів. Причина такої різниці в температурі між поверхнею і короною досі не вивчена.

Крапля води, від якої вибухає все навколо

Цікава реакція відбувається, якщо змішати магній і нітрат срібла, а потім просто додати трохи води. Саме вона «підриває» суміш – зовсім не те, що ми звикли бачити в її виконанні.

Аерогель, щоб збирати зоряний пил

Гель без рідини на 99,8% складається з повітря. На дотик схожий на пінопласт. Завдяки йому вчені створюють пастки для зоряного пилу. Він має антисептичні властивості, легко блокує звук, стійкий до полум’я і не забруднює навколишнє середовище. Як термоізолятор тунелю карданного валу його вже використовують в Corvette C7.

Безмозглий слиз, який поводиться як розумна істота

Яскраво-жовтий слизовик, що мешкає в гнилому листі, вміє запам’ятовувати регулярні зміни у своєму житті, щоб адаптуватися до них, і здатний швидко та безпомилково знаходити вихід з лабіринту. Завдяки цьому слиз вчить людей, як краще проектувати дороги і лінії метро, наприклад, в Японії.

Привид, який матеріалізується з повітря

Реакція алюмінію з киснем, яку каталізує ртуть. Правда, все відбувається набагато повільніше: на відео зйомка прискорена. Такі фокуси, разом з відомим дослідом «Фараонова змія», переконують, що деякі речі можуть буквально виникнути з повітря.

Щось у Всесвіті поводиться по-іншому, якщо за ним не спостерігати

Йдеться про ефект Зенона: якщо ви спостерігаєте за деякими частками, вони не рухаються. Підсвічуючи їх лазером для зручності спостереження, вчені з’ясували, що частинки рухаються тільки в момент, коли підсвічування зникає. Чудеса? Ні, просто квантова фізика. Але це не точно.

Газ, з яким левітація можлива

Це елегаз (гексафторид сірки). Він важчий за повітря, тому міцно сидить в акваріумі й утримує на собі легкі предмети. А якщо його вдихнути, то можна говорити голосом Дарта Вейдера – він дає протилежний до гелію ефект.

Щось іноді змушує корабель летіти швидше

Явище відоме як пролітна аномалія: дивні стрибки імпульсу виникають під час перельоту супутника або космічного корабля по орбіті планети. Це прискорює рух апаратів і змінює траєкторію польоту. Роджер Шоер пропонує використовувати цю аномалію для створення двигунів без палива.

Восьминоги еволюціонують і вже будують свої міста

Ось кого варто боятися. Восьминоги легко приймають будь-яку форму, використовують медуз як зброю, змінюють колір і навіть свою РНК, щоб в наступному поколінні краще пристосуватися до життя. А тепер стало відомо, що вони живуть комунами і разом будують житла, полюють і захищають одне одного.

Істоти, які літають навпаки

Джмелі не порушують законів аеродинаміки. Причина не у вазі комахи і розмірах крил, а в тому, як вона вміє ними користуватися, створюючи повітряні вихори.

А ось колібрі – єдині птахи, які вміють літати задом наперед. А ще зависають у повітрі, вертикально злітають і сідають. Поки вченим не вдалося створити літальний апарат, який зміг би витворяти щось схоже. Але НЛО, за спостереженнями тих, хто в них вірить, літають саме так.

Істоти з іншою ДНК, які вже серед нас

View this post on Instagram

Этот светящийся гребневик – Берое, герой Черного моря. Он спас наше единственное тёплое море от нашествия американского гребневика Мнемиопсиса, попавшего в Новороссийский порт в 1987 году с балластными водами нефтеналивных танкеров. Этот вселенец быстро размножился, и через 4 года его биомасса составляла 1 миллиард (!) тонн. Он уничтожил кормовую базу и личинок черноморских промысловых рыб. Море опустело. Только его естественный враг Берое смог восстановить баланс, да и то, не в полной мере… — По вопросам приобретения и установки морского аквариума обращайтесь по телефону: 8(495) 005-3825 или Whats App: 8-926-216-9327. www.luxaquarium.ru #Underwatershot #Beautifulpic #Saltwateraquarium  #Marineaquarium #Luxaquarium #thereefgarden #Marinereef #морскойаквариум #aquariumhobby #гребневик

A post shared by nadtokatravel (@nadtokatravel) on

Нещодавно ми дізналися, що реброплави – найдавніші жителі нашої планети, які мільйони років еволюціонували незалежно від всіх інших істот. У них інша нервова система, яка не використовує нейромедіатори, мозок вміє регенерувати навіть при найважчих ранах, а частина їх генів більше не зустрічається в жодного відомого науці живого організму. Прибульці на Землі?

Телепортація стала можливою з 1997 року…

Те, що більшість людей вважає за неможливе, вчені роблять уже 20 років. Вперше це вдалося зробити в 1997 році вченим в Австрії. Йдеться про квантову телепортацію – вона передбачає миттєву передачу інформації на великі відстані. Але телепортація об’єкта або енергії поки вважається неможливою.

…і подорожі в часі теж

Вченим вдалося зафіксувати, як частинки нейтрино подолали 732 км на кілька мільярдних часток секунди раніше, ніж планувалося. А подолання швидкості світла вважалося неможливим і суперечило теорії відносності Ейнштейна. Але тепер це факт: частинки можуть подорожувати в часі, і передавати інформацію в минуле – більш не фантастика.

Найзагадковіша річ у Всесвіті – це темна енергія

Немає точного пояснення, що це, але вона існує. З темної енергії складається велика частина Всесвіту, і вона ж є тим, що її все швидше розширює. Не плутати з темною матерією – загадковими невидимими частинками, з яких складається інша частина Всесвіту. І ця новина точно сподобається Темному лорду.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker