13 найпоширеніших «фактів» про вагітність, які виявилися неправдою

Згідно зі статистикою, з усіх пар, які намагаються зачати дитину, лише 30% жінок вагітніють протягом першого циклу, 85% – протягом 12 місяців, а іншим може знадобитися кілька років і, можливо, навіть допомога лікарів. Але 100% майбутніх матерів так чи інакше шукають інформацію про вагітність і пологи. На жаль, в інтернеті дуже багато неправдивих і навіть шкідливих фактів про цей період життя жінки.

Ми в Тутка склали добірку найпопулярніших псевдонаукових фактів і рекомендацій для вагітних і дізналися, чому цій інформації не варто вірити.

1. Жінкам з широкими стегнами легше народжувати

Стегна, які заведено називати широкими, виглядають так через більшу клубову кістку – верхню частину стегон. Однак її розмір не має нічого спільного з розміром пологових шляхів, які важливі під час пологів.

При народженні дитина проходить через вхідний канал – круглий отвір всередині тазу, який зовні неможливо побачити. Розмір каналу різний у всіх жінок і не залежить від розміру стегон.

2. За розміром і формою живота можна зрозуміти, хто народиться: хлопчик чи дівчинка

Було б дуже зручно визначати стать дитини таким чином, але, на жаль, це неможливо. На розмір і форму живота впливають лише 2 фактори: розмір плоду і його розміщення в утробі. Статева приналежність майбутньої дитини ніяк не відображається на формі тіла матері.

3. Часті УЗД можуть нашкодити плоду

Немає жодних наукових доказів, що правильно проведене пренатальне УЗД може завдати шкоди матері або її ненародженій дитині. УЗД – це не випромінювання, а високочастотні звукові хвилі. Вони відбиваються від плоду, і за рахунок цього зображення виводиться на екран.

Інтенсивність хвиль низька, а сама процедура триває лише кілька хвилин. Небезпека може виникнути, якщо проводити УЗД занадто довго, але професійні медики цього не допускають.

4. Вагітним не можна лежати на животі

Плід знаходиться всередині матки і надійно захищений м’язами органа. Вагітна жінка може спати і лежати на животі скільки завгодно, поки їй це зручно. Майбутній дитині це положення ніяк не шкодить.

5. Вагітним не можна бігати

Вагітність – не причина відмовлятися від бігу. Якщо виношування плоду протікає нормально і у жінки немає проблем зі здоров’ям, вона цілком може бігати, поки відчуває, що це комфортно.

Однак при наявності ускладнень, фізичних навантажень, звісно, необхідно уникати. До факторів ризику відносяться багатоплідна вагітність, підвищений кров’яний тиск, зайва вага і відсутність звички до фізичних навантажень. У будь-якому випадку необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж займатися спортом.

6. Нудота при вагітності виникає тільки вранці і тільки в 1-му триместрі

Нудота – найпоширеніший симптом вагітності. За її появи багато жінок визначають, що чекають дитину. З нею стикаються 80% всіх майбутніх матерів, проте тільки у 2% нудота проявляється тільки вранці. Деякі лікарі називають ці неприємні відчуття «хворобою на цілий день», оскільки не можна сказати точно, в який час доби вони з’являться.

Нудота дійсно найчастіше проходить після 1-го триместру, однак деякі вагітні відчувають її аж до пологів, і це цілком нормально.

7. Підняття рук може викликати зсув пуповини і задушити дитину

Підняття рук, так само як й інші рухи тіла, ніяк не впливають на стан пуповини. До того ж її неправильне положення найчастіше не веде за собою жодних серйозних проблем.

Діти, які народжуються з пуповиною навколо шиї – не поодинокий випадок в акушерстві. Зазвичай лікарі швидко усувають її і пологи закінчуються добре.

8. Вагітним краще триматися якнайдалі від кішок

Кішки – носії токсоплазмозу. Це рідкісне захворювання викликає патології в розвитку плоду. Але хвороба не «вбудована» в кожну кішку. Імовірність, що нею заражений домашній вихованець – мінімальна.

Набагато простіше, наприклад, підхопити інфекцію від сміттєвого відра. Тому якщо ви, будучи вагітною, вирішите його помити, обов’язково робіть це в рукавичках і мийте руки відразу після збирання.

Але найчастіша причина зараження токсоплазмозом – це не смітники і кішки, а вживання в їжу сирого або недовареного м’яса. Саме з цим потрібно бути обережнішим.

9. Всі жінки почуваються щасливими під час вагітності

Чомусь в суспільстві міцно закріпилася думка, що вагітні жінки відчувають себе щасливими, а виношування дитини – чи не найкращий час у житті. Це, звісно, не зовсім так. Багато майбутніх матерів відчувають страх, стрес, ніяковість та інші негативні емоції. А у 14-23% вагітних жінок спостерігаються навіть симптоми депресії.

Це викликане гормональними змінами в організмі, які зачіпають в тому числі й роботу мозку. Депресію не варто заперечувати, її потрібно обов’язково лікувати, адже цей стан носить ризик в тому числі і для майбутньої дитини.

10. Якщо зрідка пити спиртне, це не зашкодить розвитку плоду

Алкоголь здатний проникати через плаценту, тому разом з жінкою келих пива або вина випиває і її майбутня дитина. Вживання алкоголю під час вагітності підвищує ризик розвитку у плоду фізичних, психічних або психофізіологічних дефектів. І чим частіше майбутня мати п’є, тим вищі ризики.

У науці порушення розвитку, викликані алкоголем, називаються фетальним алкогольним синдромом. Жоден лікар не може сказати, яка саме доза спиртного може викликати зміни в розвитку, тому утримуватися від його вживання протягом всієї вагітності – найбезпечніший варіант.

11. Вага, яка з’явилася під час вагітності, зникає при пологах

Вага, яка збільшується за час вагітності, складається з маси дитини, плаценти, матки і грудей, які збільшуються в розмірах, крові та рідини, яких також стає в організмі більше, і жирових відкладень. Під час пологів відходить вага дитини, плаценти і навколоплідних вод.

У наступні тижні жінка скидає ще кілька кілограмів за рахунок зменшення рідини в організмі. Але жирові відкладення самі нікуди не йдуть – потрібен час і фізичні вправи, щоб позбутися від них.

12. Кесарів розтин – найпростіший спосіб пологів

Багато вагітних жінок надають перевагу кесаревому розтину, ніж природним пологам. Вважається, що він менш болісний і більш безпечний. Насправді різниця в тому, що біль з’являється не під час пологів, а після. І триває він, як правило, значно довше.

Крім того, кесарів розтин також може викликати ускладнення, хоча все залежить, звичайно, від конкретного випадку. Але в загальному лікарі рекомендують вибирати цей спосіб пологів, тільки якщо до нього є конкретні призначення або коли він може врятувати життя матері або дитини.

13. На плід не впливає те, що відбувається зовні

Раніше вважалося, що діти народжуються на світ без будь-яких знань про зовнішній світ. Однак тепер лікарі набагато більше знають про внутрішньоутробний розвиток.

З певного етапу розвитку майбутня дитина починає сприймати звуки, особливо голос матері, бачить світло і навіть може відвернутися, якщо воно занадто яскраве. Малюк куштує їжу, яка проникає в плаценту, обнюхуючи і облизуючи її і стінки матки, і може бачити сни.

Тепер точно відомо, що на пізніх етапах розвитку дитина вже здатна реагувати на навколишній світ і на неї впливає багато з того, що відбувається зовні.

Готуватися до вагітності та пологів – це природно і корисно. Але не варто вірити у все, що ви знаходите в інтернеті або чуєте від вашої бабусі. Звичайно, якщо вона не акушер.

А ви знаєте інші безглузді міфи про вагітність?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker