12 принципів для кожного, які варто пам’ятати при підключенні до безкоштовного Wi-Fi

Безумовно, що безкоштовний Wi-Fi – класна штука. Однак громадські доступи до інтернет-мережі приховують багато небезпек, одна з них – втрата коштів на банківському рахунку.

Тутка підготував для вас декілька пам’яток, як не стати жертвою онлайн-шахраїв при користуванні вільним Wi-Fi.

Найбільш ненадійний спосіб захиститися від веб-крадіжок – використовувати інтернет для придбання товарів чи інтернет-банкінг. Краще оплатити кілька мегабайт та бути в безпеці.

Вимикаючи Wi-Fi-налаштування. Ви вирішуєте одразу три проблеми: швидке розрядження акумулятора телефона, автоматичне підключення до злодійських мереж та отримання непотрібних електронних листів. Щоби ще краще уберегтися від всіх загроз, налаштуйте до свого браузера розширення DoNotTrackMe – воно допоможе уникнути відстеження вашого місцезнаходження іншими девайсами.

VPN або Virtual Private Network допоможе зберегти невидимий режим, навіть перебуваючи онлайн: на сайтах, куди ви будете заходити, відображатиметься віртуальний IP, але не ваш.

Такі застосунки платні та сповільнюють підключення. Однак ціни не надто високі, до того ж багато VPN-провайдерів мають також безкоштовні сервіси.

Більшість гаджетів автоматично запам’ятовують та з’єднуються з хот-спотом, якщо ви вже одного разу його використовували. Шахраї легко можуть створити свою точку доступу з іменем користувача і таким чином, отримати доступ до профілю чи навіть особистих коштів.

Хакери часто використовують мережі з назвами, схожими до тих, які вже знаходяться поблизу. Єдина відмінність полягає в тому, що автентична точка доступу вимагає оплати або авторизації/паролю, а фальшивий користувач може вільно користуватися. Тому перед підключенням до вільної мережі спочатку запитайте його власника про його назву.

Завжди використовуйте найновіші антивірусні версії. У світі вигадують нові способи обману, які з’являються майже кожен день, і антивірус повинен залишатися в курсі. Крім того, антивірусне програмне забезпечення попередить вас про можливі несправжні точки Wi-Fi.

Мережа, яка не вимагає додаткових дій для підключення, може бути шахрайською. Щоб залишатися в безпеці, виберіть точку доступу, яка вимагає введення коду, надісланого як текстове повідомлення на телефон. Це захистить вас від злочинців, що дублюють імена вільних мереж.

Незважаючи на те, що, здавалося б очевидним не записувати своїх паролів у телефоні, багато людей саме так чинять. Така необачність значно полегшує злочинцям доступ до ваших даних. Якщо ви все одно хочете зберігати паролі на своєму мультимедійному пристрої, принаймні використовуйте менеджер паролів, який шифрує в ньому інформацію.

Фальшиві мережі також можуть зробити гіперпосилання на відомі веб-сайти, за винятком тих, що збирають лише ваші особисті дані. Якщо ви бачите будь-які дивні символи в URL-адресі знайомого веб-сайту, це швидше за все означає, що він не є автентичним. Google.com і ogleoogle.com не збігаються. Переконайтеся, що використовуєте надійний та безпечний браузер, оскільки хороший браузер виявить такі розбіжності та попередить вас.

Безпечне з’єднання легко визначити: URL починається з https:// замість звичайного http://. Деякі веб-сайти, наприклад Google, завжди використовують безпечне з’єднання для передачі даних.

Якщо ви хочете, щоб всі сайти були захищені, подумайте про встановлення розширення HTTPS Everywhere, сумісного з усіма популярними браузерами.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker