12 дивовижних речей з різних країн, яких немає більше ніде на усій планеті

Що, якби кожна країна могла назвати хоча б один найцікавіший факт про себе? Наприклад, це може бути якесь унікальне місце, інноваційний спосіб вирішення проблеми, безглуздий закон або мила традиція. Що б це було?

Ми вирішили поміркувати на цю тему і вибрали 12 фактів про різні країни, якими вони можуть по праву пишатися.

1. У Південній Кореї працівники офісу можуть за своїм бажанням сісти у в’язницю

Якщо ви втомилися, не подобаються колеги, дістає бос або просто відчуваєте стрес, то усі ці проблем легко вирішити, сівши у в’язницю. Принаймні такий спосіб популярний в Південній Кореї.

Послуга називається “В’язниця всередині мене”. Після оплати 150 тис. вон (близько $ 146) людину відвозять у будівлю на відшибі та саджають на 24 години в невелику, але теплу поодиноку камеру з вікном. Ніяких телефонів і годинника, “ув’язнені” одягають синю форму і сплять на підлозі. З речей тут є лише набір для чаю, ручка і блокнот, щоб записувати свої думки.

Така в’язниця дає можливість відпочити від зовнішнього світу, визначити свої подальші перспективи і прийняти рішення. Правда, після “відсидки” всі відвідувачі стверджують одне: “Це не в’язниця; ось те місце, куди ми потім повертаємося, і є справжня в’язниця”.

2. У місті Тітібу в Японії є музей під назвою Chinsekikan (“Зал цікавих облич”) з каменями, схожими на обличчя

Все розпочалося із захоплення Шозо Хаями (Shozo Hayama), який 50 років збирав камені, що нагадують обличчя. Він відбирав лише ті, що створила сама природа, і в результаті його колекція включає більше 1 700 “облич”, схожих на акторів, музикантів і просто на веселих диваків. А вже після його смерті був відкритий музей, що став одним з популярних місць Японії.

Хтось може сказати: “Ну і що, подумаєш, камінчики”! Але жоден з відвідувачів музею так не вважає. Кожен з камінчиків можна роздивлятися дуже довго, вони ніби виражають певну емоцію і розповідають історію. Але яку історію? Вирішувати вам.

3. Існує велетенський яскраво-рожевий слизень, якого можна знайти тільки в одному місці на Землі

Його можна побачити тільки в ізольованому лісі біля підніжжя гори Капутар (Kaputar) в Австралії. Розміри таких слизнів – в середньому 20 см, вночі вони часто приповзають на сільськогосподарські угіддя неподалік і поїдають зелень. А з настанням дня ховаються під коренями або опалим листям. До речі, в цих же місцях мешкають велетенські равлики-канібали. Ну, а що ж ви хотіли, це ж Австралія.

4. Бутан – єдина країна з негативним рівнем викидів вуглецю

Бутан – це невелике королівство між Індією і Китаєм. Територія Бутану на 60 % покрита лісом, вирубувати який на експорт заборонили ще в 1999 році. А потреби держави в електроенергії покривають тільки ГЕС. В країні немає промислових підприємств, а транспорт на бензині представлений у мінімальній кількості. Цікаво, чи зможуть великі країни хоч би наблизитися до показників маленького Бутану?

5. У перукарнях Великобританії є “тихий стілець” для людей, які не хочуть, щоб з ними розмовляли під час стрижки

Не всі хочуть вести світську бесіду під час відвідування перукарні. Тому в декількох салонах Великобританії ввели “тихий стілець” для тих, хто хоче розслабитися, послухати музику і навіть подрімати під час процедур з волоссям. Причому якщо ви прийдете в перукарню і сядете на такий стілець, то ніхто на вас не образиться і не визнає вас непривітним. Усі знають, що іноді хочеться тиші та спокою.

6. У Швейцарії народ сам може змінити будь-який закон

Люди піднімають картки, що означають голос “за” або “проти”.

Швейцарець ходить голосувати не раз в 4 роки, а 4 рази в рік, а то й частіше. Річ у тім, що в цій країні передбачена система “прямої демократії”. Тобто останнє слово при ухваленні рішень завжди за народом. Громадяни мають право ігнорувати уряд, змінювати закони, створювати нові та змінити уряд, якщо того захоче більшість. Звучить чудово, проте така система складалася поступово на протязі майже 800 років.

7. У Франції є парк, де замість прибиральників працюють ворони

Ворони – одні з найрозумніших птахів. Щоб в цьому переконатися, відвідайте парк Пюі дю Фу в регіоні Вандея (Франція). Там птахів навчили літати по парку, піднімати з газонів сміття і складати його в спеціальні урни. А за виконану роботу пернаті отримують смакоту.

“Мета проекту полягає не лише в тому, щоб зробити парк чистішим. Ми хочемо показати людям, що навчити нас піклуватися про довкілля може сама природа”, – сказав Ніколас де Вільєрс, доглядач парку.

8. У Китаї є місто-базар

Китайське місто Іу (Yiwu) – це місце, яке називають “місто товарів”. Річ у тому, що на місцевому оптовому ринку Yiwu International Trade City можна знайти буквально все. Тут з 70 тис. прилавків покупцям пропонують різноманітні товари, загальне число яких не піддається підрахунку. Перша ж м’яка іграшка, яку ви побачите в магазині, зроблена саме тут.

Це настільки великий ринок, що поділений на секції, кожна з яких нагадує окремий світ. Наприклад, секція іграшок, в’язаних шапок, домашніх рослин або гаджетів. Зазвичай сюди приїжджають, щоб перевірити товар перед тим, як зробити замовлення, але останнім часом ринок став популярний як одна з пам’яток Китаю.

9. У Хорватії є Музей розірваних стосунків, куди можна віддати речі, які залишилися колишніх

Музей розірваних стосунків (Museum of broken relationships) дозволяє анонімно залишати предмети, які нагадують про вашого колишнього. А потім перетворює вашу особисту історію на окремий експонат. У 2006 році він був лише арт-проектом, а сьогодні, окрім основного музею в Хорватії, можна знайти 45 його тимчасових експозицій у всьому світу. Він постійно переміщається і в кожному місті збирає експонати. Може, він є і у вашому місті?

10. Амстердамська компанія з прибирання сміття наймає алкоголіків і бездомних і платить їм пивом

Можна подумати: як же так, цим людям треба допомагати, а не посилювати їх пристрасть! Але засновники компанії думають інакше. У амстердамських парках, де влаштувалися бомжі та алкоголіки, вранці видають прибиральний інвентар, 2 банки пива і сигарети. А в кінці дня, якщо прибиральники не байдикували, то кожен з них отримує по € 10. Вважається, що такий підхід не лише допомагає позбавитися від сміття, але й привчає людей до праці. А згодом деяким навіть допомагають знайти постійну роботу.

11. Фінські татусі проводять з дітьми більше часу, ніж мами

Як правило, татусі більш зайняті, через що вони проводять з дітьми менше часу. Але у Фінляндії є ряд законів, які заохочують активніша участь батька в житті дітей. Наприклад, відпустка батька для догляду за дитиною може тривати 9 тижнів, при цьому виплачують 70 % зарплати. Це перетворило Фінляндію на першу країну, де батьки відіграють велику роль (в порівнянні з іншими країнами) у догляді за дітьми.

12. У Ісландії є традиція: напередодні Різдва усі обмінюються книгами, а потім решту ночі читають їх, лежачи в ліжку і поїдаючи шоколад

Звичай дарувати книги настільки популярний, що є причиною jolabokaflod, або “різдвяної повені” в книжкових магазинах країни. За статистикою, Ісландія видає більше книг на душу населення, ніж будь-яка інша країна, і продає їх саме в період підготовки до свят. Крім того, це одна з  країн, яка найбільше читає у світі.

Самі ісландці дуже гордяться своїми авторами, а книга вважається дійсно хорошим і дуже цінним подарунком (але тільки паперова). Після дарування в новорічну ніч прийнято зручно влаштуватися на дивані або в ліжку та їсти шоколад під час читання.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker