11 речень, які змінять життя вашої дитини

© redbubble.com

У нашому сучасному світі у батьків більше проблем, ніж коли-небудь раніше у вихованні дітей. Проблеми з грошима, напруженість у роботі, занадто багато обов’язків, відсутність відпочинку та інші фактори можуть стати величезними перешкодами у догляді та вихованні дитини.

Батьки дуже змінилися з часом, але цінності, які ми повинні прищеплювати нашим дітям, залишаються тими ж. Уявіть собі, як змінився б світ, якби всі діти дізналися про покору, щедрість, доброту, співчуття, великодушність, терпіння, повагу і прийняття інших.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

При цьому, незалежно від того, скільки часу ви проводите зі своїми дітьми, час, необхідний для прищеплення цих життєво важливих цінностей, дозволить їм вирости у здорових, щасливих, поважних дорослих.

1. «Завжди давай, що можеш»

На жаль, у нашому світі сьогодні нам промивають мізки, думаючи, що бути №1 дає нам щастя. Нас навчили прив’язуватися до найновіших телефонів та інших гаджетів, тому що корпорації говорять, що ми заслуговуємо. Однак, якщо б ми всі виросли, вивчаючи протилежне − давати якомога більше іншим, не просячи нічого натомість, ми майже, напевно, мали б добріший, здоровий світ.

Навчіть своїх дітей, що давати набагато важливіше і цінніше, ніж отримувати, тому що побачивши усмішку на чиємусь обличчі після того, як ви допомагаєте їм, приносить більше винагороди.

2. «Цінуй маленькі речі в житті»

Зрештою, це дрібниці, які дійсно наповнять ваших дітей любов’ю і радістю, а не великі речі. Метелик, який пролітає повз них на прогулянці по лісі, поїздки, які ви здійснюєте разом, вигляд сонця, що піднімається над горизонтом, перш ніж світ почне пробуджуватися – це ті речі, які вони запам’ятають.

Навчіть своїх дітей тому, що дійсно важливо з раннього віку і вони будуть пам’ятати про це все життя. Вони не будуть змушені переслідувати неправильні речі для прийняття щастя і завжди будуть витрачати час зі свого дня, щоб просто бути живими.

3. «Люби життя»

Так багато людей живуть, думаючи, що вони не заслуговують кращого, або просто втомлюються від пошуку. Однак, якщо ваша душа дійсно не відчуває себе щасливою, ви завжди можете зробити краще для себе.

Навчіть своїх дітей переслідувати те, чого вони хочуть у житті і ніколи не здаватися. Навчіть їх іти за тим, що робить їх щасливими, навіть, якщо це не має сенсу для інших людей. Поки вони знаходять задоволення і люблять життя, в якому живуть, вони не зупиняться.

4. «Будь вдячним щодня»

Незалежно від того, з чим ви стикаєтеся в житті, якщо у вас є дах над головою, вода для пиття, одяг, їжа на столі й люблячі люди поруч, ви живете краще, ніж ви думаєте. Нам потрібно нагадати нашим дітям про це простий факт життя, тому що наша сучасна культура вчить нас тому, що нам чогось не вистачає, якщо у нас немає всіх останніх «винаходів».

Навчіть своїх дітей залишатися вдячними за все дароване їм благословення і не бажати нічого, крім того, що їм дійсно потрібно. Зрештою, Будда сказав це найкраще: «Бажання – це корінь всіх страждань».

5. «Задоволення – найбільший подарунок, який ти можеш зробити»

Доброта не коштує ні копійки, але має більшу цінність, коли її віддають беззавітно. Якби  ми вчили своїх дітей любити всіх, служити всім і нічого не чекати натомість, вони б виросли, щоб змінити світ, просто живучи у згоді зі своїми цінностями.

Навчіть своїх дітей виявляти доброту до всього, що вони бачать, навіть, якщо це просто повертає посмішку, допомагаючи комусь покласти продукти в машину або навіть тримати двері відчиненими для них. Навчіть їх залишатися в реальному світі, тому що люди потребують допомоги щодня і вони можуть покращити його, якщо вони будуть тримати свої серця відкритими.

6. «Стався до всіх з повагою, навіть, якщо ти не згіден з людиною»

Якщо ми поглянемо назад в історію, так багато розбіжностей, битв і воєн відбувалося з-за різниці в думках і відсутності здатності знайти спільну мову. Уявіть, скільки страждань ми могли б уникнути, якби ми ставилися одне до одного з повагою, незалежно від того, чи погоджуємося ми з кимось чи ні.

Навчіть своїх дітей ставитися до всіх з гідністю, співчуттям і повагою, навіть, якщо вони не мають нічого спільного з ними.

7. «Іди за серцем завжди»

Цей світ може тягнути вас у найрізноманітніших напрямках, але найвірніший компас лежить всередині вас. Якщо ви не йдете за своїм серцем, то ви воюєте в битві зі своєю власною душею і єдиний спосіб перемогти – це здатися. Поступіться своїм найглибшим бажанням, тому що це єдиний реальний спосіб відчути себе живим.

Навчіть своїх дітей, що, незалежно від того, що світ може їм сказати, тільки вони знають реальні відповіді. Навчіть їх дивитися в себе, а не шукати за межами себе правильний шлях.

8. «Не дозволяй іншим людям красти твою радість»

В цьому реченні є багато «міні-уроків», так як ми можемо інтерпретувати його кількома способами. По-перше, навчіть своїх дітей, що хвилювання про те, що думають інші люди і є психологічною в’язницею, вони застрягнуть в одній частині їх життя, якщо вони не навчаться звільняти себе. Як втекти? Звичайно, залишаючись вірним собі, незалежно від того, як інші можуть їх сприймати. Навчіть їх, що їх власна думка про себе має набагато більше значення, ніж думка інших, які не знають їхню історію.

По-друге, навчіть їх, що вони несуть відповідальність тільки за свої почуття і емоції. Вони не можуть контролювати ситуації, але вони можуть взяти відповідальність за те, як вони реагують на них.

9. «Ти стаєш тим, про що ти думаєш»

Цей проникливий урок від самого Будди буде корисним завжди. Про що б ви не думали, навчіть своїх дітей пам’ятати про свої думки і намагатися дивитися на речі оптимістично. Заперечність виснажує їх енергію, в той час як позитивність додає енергію. Навчіть їх дивитися на світлу сторону речей і життя не буде здаватися таким складним.

10. «Не бійся робити помилки»

Це, мабуть, одна з найважливіших речей, які ви можете сказати своїм дітям, перш ніж вони почнуть рости і дозволять страху паралізувати їх. Хоча ми повинні знати про наше оточення і чинити розумно, ми не можемо провести все наше життя в абсолютному страху перед усім, що нас оточує. Ми повинні вийти за межі нашого міхура і дозволити життю трапитися з нами, якщо ми хочемо вчитися і рости. Звичайно, ми можемо спіткнутися, впасти і зустрітися з невдачами, але це неминуче в житті.

Навчіть своїх дітей бачити можливості, коли двері закриваються, тому що це просто означає, що в будь-якому випадку це були не найкращі двері для них. Навчіть їх, що помилки є здоровою частиною буття людини.

11. «Поводьтеся з навколишнім середовищем, як з будинком»

В ці часи цей урок є найважливішим, ніж коли-небудь раніше. Якщо ви подивитеся на всі руйнування на нашій планеті, це багато в чому пов’язано з нашими марнотратними методами і неправильним управлінням ресурсами. Ви можете не усвідомлювати цього, але те, чого ми вчимо наших дітей зараз, прямо вплине на майбутнє цієї планети, тому, у певному сенсі, ви несете відповідальність за те, щоб у них була здорова планета. Запитайте своїх дітей: «Ви хотіли б повернутися додому в будинок, повний сміття, забруднень і хаосу?» Вони, напевно, скажуть «ні». Отже, навчіть їх ставитися до Землі, як до свого дому: збирати сміття, брати тільки те, що потрібно, і ставитися до Землі з повагою і добротою, на які вона заслуговує.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close