11 дуже корисних трюків, і тільки деяких з них нас навчили в школі

А скільки з них знаєте ви?

Навіть у наш час іноді трапляється опинитися без смартфона, інтернету і навіть калькулятора під рукою. У такі моменти допомагають випробувані роками трюки і мнемонічні прийоми, які раніше знав напам’ять кожен школяр.

Але чи пам’ятаєте їх ви?

Ось 11 прийомчиків, які дуже навіть згодяться вам у житті:

1. Як вирахувати, скільки часу до заходу сонця.

Це дуже просто. Розкрийте долоню і подивіться на сонце так, щоб воно знаходилося точно над вказівним пальцем. Тепер підрахуйте, скільки пальців поміститься між сонцем і горизонтом.

Кожен палець – це 15 хвилин. Тому чотири пальці між сонцем і горизонтом означають, що до заходу залишилося 60 хвилин, три пальці – 45 хвилин і так далі.

2. Як вирахувати кількість днів у місяці.

Стисніть кулаки обох рук, і почніть лічити місяці за суглобами і проміжками між ними. Якщо місяць приходиться на суглоб, в ньому 31 день. Якщо він потрапляє у простір між ними, в ньому 30 днів (чи, у разі лютого, навіть менше).

3. Як дізнатися, місяць росте чи старіє.

Щоб визначити основні фази місяця, вам просто треба запам’ятати ці три латинські букви: O, D і C. Коли місяць росте – він Дитя (літера D), а коли старіє – він Старий (літера С). Якщо місяць схожий на O, він повний.

4. Як зрозуміти римські цифри.

Щоб розуміти значення римських цифр, треба запам’ятати дивну, але важливу англійську фразу: My Dear Cat Loves Xtra Vitamins Intensely (“Моя дорога кішка любить додаткові вітаміни інтенсивно”).

У цьому реченні перша буква кожного слова представляє римські цифри, що йдуть в порядку спадання. Отже, M дорівнює 1000, D дорівнює 500, C дорівнює 100, L дорівнює 50, X дорівнює 10, V дорівнює 5, а I дорівнює 1.

5. Як визначити, чи заряджена батарейка.

Щоб дізнатись стан заряду батарейки, підніміть її на декілька сантиметрів над столом і дайте впасти. Якщо вона відскакує і падає – значить, розрядилася.

6. Як помножити 6, 7, 8 і 9 на пальцях.

Поверніть обидві руки долонями до себе. Дайте кожному пальцю номер, починаючи з мізинця. Тепер мізинці – це 6, безіменні – 7, середні – 8, вказівні – 9, а великі пальці – 10. Тепер для прикладу помножимо 7 × 8:

  • Торкнемося нашим лівим безіменним пальцем (7) середнього пальця правої руки (8).
  • Порахуємо пальці, які торкнулися, і що усі, що залишилися під ними. В цьому випадку отримуємо 5 (зімкнуті середній і безіменний палець, безіменний палець правої руки і два мізинці). Нижні пальці символізують десятки, тому 5 × 10 = 50.
  • Усі пальці поверх зімкнутих представляють одиниці, і треба перемножити їх кількість на обох руках. В цьому випадку у нас є 3 верхні пальці лівої руки (середній, вказівний і великий) і 2 пальці правої руки (вказівний і великий). Якщо ми їх помножимо, то 3 × 2 = 6.
  • Тепер додамо дві отримані цифри (50 + 6) і отримаємо відповідь: 56.

7. Як помножити число 9 за допомогою пальців.

Якщо вам треба помножити невелике число на 9, то робити це ще простіше.

Підніміть долоні перед собою. Перший палець (лівий мізинець) представляє цифру 1, лівий безіменний палець – цифру 2, лівий середній – номер 3 і так далі до 10. Тепер, припустимо, ви хочете помножити 9 на 3. Для цього зігніть третій палець (лівий середній палець).

Тепер підрахуйте пальці ліворуч і праворуч від зігнутого пальця. В цьому випадку ми маємо 2 ліворуч і 7 справа. Об’єднайте їх, і відповідь буде 27.

8. Як швидко виміряти градус кута.

Ви можете легко вирахувати градуси кута, використовуючи одну руку. По-перше, розпрямте пальці якнайширше. Потім покладіть долоню вниз на кут, який ви хочете виміряти, щоб мізинець торкався нижньої сторони.

Цей мізинець є 0°. Тепер подивіться, який з пальців найближчий до вимірюваного кута: кут між великим і мізинцем складає 90°, між мізинцем і вказівним – 60°, між мізинцем і середнім – 45°, між мізинцем і безіменним – 30°.

9. Як швидко виміряти невелику відстань.

Між розчепіреним вказівним і великим пальцями – близько 18 сантиметрів, між великим і мізинцем – близько 20 см

10. Як запам’ятати порядок планет.

Запам’ятайте це речення, щоб завжди пам’ятати порядок планет від Сонця: “Маленький Василько з маленьким Юрком співали українські народні пісні”. Розшифровка: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон. (Варто мати на увазі, що Плутон більше не вважається однією з головних планет, це одна з більш ніж сорока «карликових планет» сонячної системи.)

11. Як визначити міру свіжості яйця.

Опустіть сире яйце в склянку води.

  • Якщо воно відразу опустилося на дно – все гаразд.
  • Якщо воно опустилося повільно і залишилося стояти – воно вже залежане, хоча і придатне для вживання.
  • Якщо воно не тоне, а спливає – воно зіпсувалося.

А ви знали ці трюки? Можливо, ми щось забули?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close