10 речей, які знає масажист про свого клієнта, навіть якщо бачить його вперше

Спосіб життя людини накладає відбиток на організм, і справа не лише у шкідливих звичках. Захоплення, характер роботи, старі травми, проблеми із здоров’ям – все це професіонал може буквально “прочитати” на нашому тілі. І якщо одні зміни носять безповоротний характер, то з іншими впоратися ми можемо самостійно або допоможе кваліфікований фахівець.

Ми в Тутка поцікавилися, що може помітити масажист у пацієнта вже на першому прийомі. Виявилось, ці люди знають про нас більше, ніж ми думаємо.

1. Ви носите сумку на одному плечі

Досвідчений масажист відразу помітить, що одна сторона тіла напружена сильніше, ніж інша. Звичка носити сумку (особливо важку) на одному і тому ж плечі в довгостроковій перспективі призводить до зміщення хребта. З’являється скутість в сідницях, підколінних сухожиллях і чотириглавих м’язах – а це у свою чергу провокує неприродний кут нахилу тазу. Щоб уникнути неприємних метаморфоз, досить періодично змінювати руку.

2. У вас є діти

Вагітність не проходить непоміченою для жінки: всі 9 місяців йде перебудова організму, у тому числі розм’якшуються зв’язки, причому не лише в області тазу, але в усьому тілі в цілому. Відновлюватися вони можуть ще пару років, так що масажист обов’язково помітить зміни на першому сеансі. Крім того, у деяких жінок розвивається синдром зап’ястного каналу під час вагітності. На щастя, більшість проблем з часом зникають.

3. Проводите багато часу за кермом

Поза, в якій людина сидить за кермом, спочатку не зовсім правильна: коліна опиняються вище за стегна, а корпус нахиляється вперед. Через це виникає напруга в плечах і попереку, що при тривалій дії згубно впливає на хребет. Людина починає сутулитися і втягувати голову в плечі. Якщо за кермом доводиться проводити багато часу, за можливості робіть легку розминку і подумайте про спеціальні накладки на спинку сидіння.

4. Спите в неправильній позі

Фахівці впевнені, що найкраща поза для сну – на спині, причому на подушці має бути не лише голова, але й коліна. А ось любителям засинати на животі часто доводиться розплачуватися за свою звичку ранковим болем в області шиї. Додаткове навантаження на верхні відділи хребта провокує скутість м’язів, а з часом може стати причиною серйозніших проблем – наприклад, викривлення.

5. Перенесли травми в дитинстві

Наслідки деяких травм носять типовий характер, а тому навряд чи сховаються від уваги фахівця. Наприклад, у людей, що перенесли перелом стегна, хребта або ноги, частенько спостерігається невелика різниця у довжині кінцівок. Ви могли давно забути, як невдало покаталися на санчатах в дитинстві, але для масажиста після детального огляду все стане очевидно.

6. Ви зловживаєте смартфоном

Захопившись листуванням або переглядом соцмереж, ми часто забуваємо стежити за поставою. А даремно: голова неусвідомлено тягнеться до екрана смартфона, піднімаються плечі, м’язи шиї стають скутими. В результаті навіть просте розтирання цієї області може відгукнутися болем або дискомфортом. А тривале проведення часу в такій позі може спровокувати функціональні порушення і перекіс в плечах. Основна рекомендація для любителів інтернет-серфінгу – якомога частіше відриватися від екрана і робити легку розминку.

7. У вас алергія

На обличчі є особливо чутливі точки – вони локалізуються в районі очей, лоба і щік. Якщо у вас дійсно напад алергії, ці зони будуть запалені. Причому виявити проблему можна не лише візуально, але і при пальпації: тканини в цих зонах відрізняються на дотик від свого нормального стану. Лімфовузли в ділянці грудей і шиї теж можуть стати набряклими.

8. Багато працюєте за комп’ютером

Багатогодинна робота за комп’ютером має відразу декілька неприємних наслідків для організму. По-перше, виникають затиски в шиї і плечах. По-друге, сильно страждає нижня частина спини, від цього в довгостроковій перспективі у людей, вимушених весь день проводити перед монітором, розвивається перекіс у стегнах. А крім того, багато хто скаржиться на напругу в сідницях і ногах, яка незмінно накопичується від неправильного положення тіла.

9. Є проблеми з травленням

Все дуже просто: при хронічних запорах живіт стає твердим – масажист помітить проблему, ледве вас торкнувшись. На щастя, той же масажист здатний допомогти впоратися з недугою – для її усунення є безліч спеціальних технік.

10. Ви носите важкий рюкзак

У використанні рюкзака є багато нюансів, недотримання яких відгукнеться неприємними наслідками – від сколіозу до хвороб серця. Як мінімум лямки можуть врізатися в лопатки, і м’язи в цій області напружаться у відповідь на тиск (до речі, те ж саме відбувається при носінні занадто тугого бюстгальтера). Тому вкрай важливо правильно підібрати спорядження. Рюкзак повинен щільно прилягати до спини. Бажано, щоб на ньому був поясний ремінь, – тоді навантаження розподілиться рівномірно і ви мінімізуєте ризики.

А ви помічали в себе схожі симптоми? Як вважаєте, наскільки сильно звички впливають на організм?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker