10 міфів про алкоголь, в які ми вірили все життя. А марно

Алкоголь, як і способи його вживання, обріс величезною кількістю народних міфів. Ми часто ними керуємося і навіть не замислюємося, чи правда це.

Ми в Тутка вирішили розсекретити 10 найпопулярніших міфів про алкоголь, які ви точно чули.

Міф №1: Похмілля викликає зневоднення

Насправді алкоголь порушує водно-сольовий обмін, що призводить до відчуття сильної спраги. Води в організмі при цьому залишається стільки ж, але в судинах її недостатньо – вона переходить до міжклітинного простору. Вода, накопичуючись в тканинах, викликає набряки – саме вони провокують головний біль вранці.

Міф №2: Чим старше вино, тим краще

Кожне вино має свій термін придатності, воно не може зберігатися нескінченно довго. У кожного сорту є свій ідеальний вік: наприклад, ряд столових вин краще випити протягом першого року, вони не підлягають зберіганню. А є вина, які просто не можна пити раніше, ніж через 10-20 років, адже вони будуть несмачними.

Міф №3: Алкоголь зігріває

Ми відчуваємо тепло після вживання алкоголю тому, що кров надходить до шкіри. Однак в той же час вона йде з інших частин тіла, в тому числі  з внутрішніх органів. В результаті тіло стає більш сприйнятливим до морозу, хоча зовнішніх ознак цього ми не помічаємо.

Міф №4: Не можна змішувати різні напої

Те, як ви будете себе почувати після бурхливої вечірки, залежить тільки від кількості алкоголю, а не від того, що саме ви п’єте. Єдине виправдання цьому усталеному міфу – це те, якщо вживати один вид алкоголю, простіше стежити, скільки його вже було випито. В результаті шанси випити багато і не помітити цього істотно знижуються.

Міф №5: Алкоголь захищає від радіації

Джерела цього поширеного міфу невідомі. Насправді алкоголь – це не ліки від радіації, він не виводить радіонукліди і не захищає від небезпечного випромінювання. Якщо вам необхідний захист від шкідливого впливу, для цього існують спеціальні медичні препарати.

Міф №6: Антибіотики і алкоголь несумісні

Насправді тільки деякі антибіотики несумісні з алкоголем. Їх одночасний прийом може викликати нудоту, запаморочення і відчуття болю в грудях. Але про це вас обов’язково повинен попередити лікар, коли буде призначати ліки. Більшість же часто вживаних антибіотиків не зашкодять вам, якщо ви дозволите собі келих вина.

Міф №7: Не можна знижувати градус алкоголю

Насправді, якщо навіть випити віскі, а потім дозволити собі кухоль пива, нічого страшного не станеться. Не має значення, в якому порядку ви вживаєте алкоголь. Все залежить від того, скільки алкоголю ви випили.

Міф №8: Алкоголь калорійний

Насправді алкоголь не калорійний, але він заважає нормальному обміну речовин. Ваше тіло намагається позбутися від нього в першу чергу, як від шкідливої речовини. В результаті засвоєння їжі істотно сповільнюється доти, поки не буде виведений алкоголь. І все, що ви з’їли до вживання алкоголю, буде перетворюватися в жир.

Міф №9: Вживання алкоголю вбиває клітини мозку

Дослідження виявили, що немає різниці між щільністю нейронів у тих, хто вживає мало алкоголю, і тих, хто ним зловживає. Але алкоголь руйнує зв’язки між нейронами, а також перешкоджає росту нових клітин мозку. На щастя, цю дію можна зупинити і коли ви припиняєте вживати алкоголь, зв’язок між нейронами відновлюється.

Міф №10: Ситний прийом їжі не дозволить сп’яніти

Це популярна омана, проте ситний прийом їжі не допомагає НЕ п’яніти. Велика кількість їжі в шлунку просто уповільнює засвоєння алкоголю, і в результаті, не помічаючи перших ознак сп’яніння, людина випиває набагато більше, ніж варто було б.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker