Замість пігулок: присідання, віджимання і вправи для преса

© fb

Професор Сергій Бубновський колись ледь вирвався з чіпких лап хвороби. Не за допомогою ліків. Він створив свою власну систему оздоровлення — кінезотерапію, засновану не на таблетках, а на русі, і сьогодні ставить на ноги навіть безнадійно хворих.

І радить усім не сподіватися на чудодійні пігулки, а задіяти внутрішні резерви свого організму. Тим більше, що зробити це неважко. Досить згадати про прості вправи ранкової гімнастики. А ще — про присідання, які професор рекомендує робить щогодини.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

«Замість пігулок від тиску використовуйте ресурси свого організму»

— Сергій Михайлович, вранці робите зарядку?

— Само собою. Приймаю холодну ванну, займаюся на тренажерах… Рано чи пізно всі приходять до того, щоб виконувати гімнастику. Мої пацієнти з серйозними кардіологічними захворюваннями, почавши робити вправи за певною системою, дивувалися тим лікувальним феноменам, які з ними відбувалися.

Звичайно, найпростіше — проковтнути таблетку від тиску. Найскладніше — не ковтати, а використовувати ті ресурси організму, які допоможуть позбутися від постійного підвищення тиску. Ні один кардіолог в світі не може показати мені пацієнта, який вилікувався від гіпертонії, приймаючи лікарські препарати. Тобто, вас підсаджують спочатку на одну таблетку, потім на цілу жменю…

— Змова якась!

— Так, як тільки людина починає хворіти, після 40 років, кардіологи кажуть: час приймати кардіопротектори. Тобто, у тебе з’явився біль в грудях, і, замість того, щоб розібратися, чому він з’явився, ти покірно йдеш в аптеку і підсаджуєшся на препарати, які нібито створюють профілактику ішемічної хвороби серця. Насправді ж, ніякої профілактики не відбувається, йде посилення хвороби. Тому що біль в грудях — наслідок нездужання організму, а не причина. Треба розібратися, що відбувається з серцем, судинами.

Я не бачив здорових людей, що вийшли з лікарні, я бачив тих, які вижили. І сам пройшов шлях від інваліда до сьогоднішньої цілком здорової людини.

— Але всі ми, коли хворіємо, відразу йдемо, звичайно ж, до лікаря…

— І якщо вам вже за 40, він каже: а що ж робити, друже, час хворіти! І виписує пігулки. А людина п’є і зауважує: не допомагає! І грошей на ліки не вистачає! І тоді вона починає читати книги з альтернативної медицини і відкриває для себе інші ліки — рух, дихання.

Парадокс: у нас дітей, що перенесли хворобу, лікар звільняє від фізкультури! Чомусь вважається, що в русі людина неодмінно захворіє, а ось лежачи в ліжку — одужає. Але, як відомо, під лежачий камінь вода не тече.

«Щоденні присідання з прямою спиною допоможуть позбутися багатьох проблем»

— Але з болем впоратися найскладніше.

— При гострому болю ми прикладаємо холодний компрес, знімаємо набряк, поліпшуємо мікроциркуляцію. Біль — це завжди набряк, скупчення рідини. І треба робити вправи, які б прокачали рідину з суглобів.

Стенокардія — теж запалення внутрішньої оболонки судини. І з’являється біль в грудях. А ми, замість того, щоб зайнятися вправами, прокачуванням цієї ділянки судини, лягаємо в ліжко і починаємо ковтати пігулки. Але я не бачив жодної людини, яка «прокачалася» б лежачи, ковтаючи пігулки.

Пацієнти мене запитують: «І що, тепер все життя займатися гімнастикою?». А це — як чистити зуби і вмиватися. Займатися гімнастикою, коли ти вийшов з болю, з інвалідності — задоволення.

Для мене єдина по-справжньому щаслива година в день, коли я вранці займаюся гімнастикою. Тому що ти не старієш, а молодшаєш. У людини, яка регулярно займається, замість старих клітин з’являються молоді.

— Що ви порадите для цього робити?

— У мене така тріада: присідання, віджимання, вправи для преса. Я зустрічався з довгожителем, художником Борисом Ефімовим, який прожив 108 років. Маленький такий був дідок, «живчик»! Питаю у нього: «Що ти робиш, щоб так довго жити?». «Та нічого, — відповідає, — 450 (!) раз в день присідаю». Адже це універсальний спосіб прогнати кров по тілу!

Якщо ви будете щодня присідати з прямою спиною (10 разів — ковток води, 10 разів — ковток води) зникнуть багато проблем. Особливо, це важливо для тих, хто багато сидить за комп’ютером — бухгалтерів, дизайнерів, програмістів.

Візьміть за правило: годину відпрацював — присів 30 разів. А ще добре б ранок починати з холодної ванни — 5 секунд. І зануритися з головою. Можна прийняти душ, але це гірше. Душ розбиває енергетику, ванна — збирає.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close