За місяць до серцевого нападу організм почне вас попереджати. Ось 8 головних симптомів

Найкраще лікування — це профілактика. Це правило діє безвідмовно для будь-яких хвороб і особливо, актуально при виникненні симптомів, яким ми часто не надаємо значення.

Тутка розповість про 8 ознак серцевого нападу, які з’являються за місяць до нього або навіть раніше. Ставати іпохондриком не потрібно, але і уважність до свого здоров’я — річ не зайва. Особливо, якщо ви або близькі люди входите в групу підвищеного ризику, про неочевидні фактори якого ми розповімо в кінці статті.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

8. Втома

Занепад сил — рання ознака, яку лікарі відносять до одного з основних неочевидних провісників серцевого нападу у жінок. У чоловічої статі цей симптом проявляється рідко.

Особливості: Втома не пов’язана із збільшенням фізичних чи розумових навантажень і посилюється до кінця дня. Симптоми виявляється досить виразно, так що іноді виникають складнощі з тим, щоб заправити ліжко чи прийняти душ.

7. Розлад травлення

Болі у верхній частині живота, нудота на голодний шлунок і / або після прийняття їжі, відчуття здуття — один або кілька цих симптомів з’являються одночасно як серед чоловіків, так і серед жінок.

Особливості: Розлад травлення перед серцевим нападом носить хвилеподібний характер, тобто, затихає, а потім з’являється знову. Конкретно для болю в шлунку характерне посилення при напрузі та зникнення під час відпочинку.

6. Порушення сну

Також відноситься до ранніх ознак нападу, які більше характерні для жінок. Часто супроводжується тривожністю, неуважністю.

Особливості: Порушення сну може носити різний характер, але при проблемах з серцем, як правило, розлад проявляється в труднощах із засинанням і раптовими пробудженнями вночі.

5. Задуха

Прискорене дихання — симптом, який турбує людей незалежно від статі протягом одного або декількох місяців до серцевого нападу.

Особливості: Часто супроводжується запамороченням, відчуттям нестачі повітря, з-за якого збивається дихання.

4. Рідіє волосся

Посилене випадання волосся вчені також відносять до симптомів серцевого нападу. Ознака характерна для чоловіків, але зустрічається і серед представниць прекрасної статі. Ще одним передвісником є підвищений рівень гормону кортизолу у волоссі.

Особливості: більшою мірою волосся випадає в зоні верхівки.

3. Порушене серцебиття

Симптом характерний більше для чоловіків, а у жінок часто супроводжується почуттям паніки, тривоги. Виникає раптово і проявляється по-різному: як аритмією (нерегулярним серцебиттям), так і тахікардією (посиленим серцебиттям). При атеросклерозі або інших захворюваннях серця тахікардія може виникнути також після фізичних навантажень.

Особливості: Триває, як правило, не більше 1-2 хвилин. Якщо ж триває більше 2 хвилин, може виникнути запаморочення, сильна слабкість.

2. Підвищена пітливість

Збільшене потовиділення як вдень, так і вночі також відноситься до ранніх ознак серцевого нападу. Симптом більш характерний для жінок (часто плутають з припливами, якими супроводжується клімакс), але зустрічається і серед чоловіків.

Особливості: Холодний липкий піт (схожий з тим, який виникає при застуді) з’являється незалежно від температури повітря чи фізичної активності людини. Ночами настільки рясне потовиділення, що до ранку аж простирадла стають вологими.

1. Біль у грудях, тілі

Біль в грудях за характером й інтенсивністю сильно відрізняється у чоловіків і жінок. Так, серед представників чоловічої статі цей симптом зустрічається часто і відноситься до основних ранніх ознак серцевого нападу. У жінок біль у грудях виявляється тільки в 30 % випадків.

Особливості: Біль у грудях може іррадіювати в руки (частіше в ліву, але не завжди), нижню щелепу, шию, плечі, шию, шлунок. Може носити як постійний, так і тимчасовий характер.

Фактори ризику

Всі ми знаємо про такі фактори ризику, як зайва вага, малорухливий спосіб життя або куріння. Але існують й інші, досить специфічні ознаки схильності до серцевих захворювань:

  • складка на мочці вуха (особливо, якщо вона проходить під кутом по діагоналі від каналу у вусі до нижнього краю мочки);
  • жировики на повіках, найчастіше жовтого кольору;
  • біль у литкових м’язах під час ходьби;
  • посилений ріст волосся у вухах (у чоловіків);
  • рання сивина (у чоловіків).

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close