Як бачать світ люди з дальтонізмом

Ви коли-небудь задавалися питанням, як бачать світ люди з дальтонізмом або колірною сліпотою? Незважаючи на назву колірна сліпота, це зовсім не означає, що людина з дальтонізмом бачить світ у чорно-білій гамі. 99% дальтоніків бачать кольори, але не всі. Існує кілька видів дальтонізму – дейтеранопія, протанопія, тританопія і монохроматія.

Ось так людина бачить з нормальним зором.

1. Ось так людина бачить з нормальним зором.
© fullpicture.ru
Дейтеранопія – найбільш поширений тип колірної сліпоти. Близько 4,63% чоловіків і 0,36% жінок відчувають цей тип колірної сліпоти, іноді навіть не підозрюючи про це. Люди з дейтеранопієй бачать кольори більш приглушеними, особливо коли справа доходить до зеленого і червоного.
2. Дейтеранопія – найбільш поширений тип колірної сліпоти. Близько 4,63% чоловіків і 0,36% жінок відчувають цей тип колірної сліпоти, іноді навіть не підозрюючи про це. Люди з дейтеранопией бачать кольори більш приглушеними, особливо коли справа доходить до зеленого і червоного.
© fullpicture.ru

У страждаючих протанопією не розрізняються відтінки червоного і зеленого.

3. У страждаючих протанопией не розрізняють відтінки червоного і зеленого.
© fullpicture.ru

Люди з тританопією бачать світ в зеленуватих і рожевих тонах. Це дуже рідкісна форма колірної сліпоти, яка виявляється у 0,0001% людей.

4. Люди з тританопией бачать світ в зеленуватих і рожевих тонах. Це дуже рідкісна форма колірної сліпоти, яка виявляється у 0,0001% людей.
© fullpicture.ru

Загальна колірна сліпота, або монохроматия, є рідкісною формою колірної сліпоти. Люди з монохроматією можуть бачити лише в чорно-білому кольорі. За оцінками монохроматією страждає лише 0,00003% людей у світі.

5. Загальна колірна сліпота, або монохроматия, є рідкісною формою колірної сліпоти. Люди з монохроматией можуть бачити лише в чорно-білому кольорі. За оцінками монохроматией страждає лише 0,00003% людей у світі.
© fullpicture.ru

А тепер більш наочні приклади чотирьох видів дальтонізму. Мопс серед тюльпанів.

6. А тепер більш наочні приклади чотирьох видів дальтонізму. Мопс серед тюльпанів.
© fullpicture.ru

Світлофор.

7. Світлофор.
© fullpicture.ru

Томати.

8. Томати.
© fullpicture.ru

Фріда Кало.

9. Фріда Кало.
© fullpicture.ru

Вид на озеро.

10. Вид на озеро.
© fullpicture.ru

Фото заголовку fullpicture.ru
За матеріалами fullpicture.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close