Хімік Отто Варбург: Біохімічна теорія раку

© newrezume.org

Отто ВАРБУРГ — хімік (НОБЕЛІВСЬКА ПРЕМІЯ за результати досліджень зв’язку кисню і раку).

Він виявив, що жодний хвороботворний вірус, грибки або бактерії не можуть жити в присутності кисню. Що це означає?

А те, що всі ці хвороботворні віруси, бактерії і грибки з’являються в тих місцях організму, які погано забезпечуються киснем. Він же пов’язав це явище з рН рідинами в організмі людини.

Найчастіше, ми просто роками страждаємо від перманентної нестачі кисню. Дослідження показують, що 150 років тому вміст кисню в атмосфері становив 26%, зараз — 21%, а в великих містах концентрація кисню знизилася аж до 20,3%. Сумно, але нам катастрофічно не вистачає енергії життя — енергії кисню.

У науковій діяльності Варбурга після першої світової війни можна виділити 3 головні напрями досліджень: фотосинтез, рак і хімічну природу ферментів, відповідальних за біологічне окислення і біологічну трансформацію енергії. У всі ці 3 області біохімії (і біології взагалі) Варбург вніс неоціненний внесок, значно просунувши методологію і зробивши фундаментальні відкриття.

Довгі роки теорія двічі Нобелівського лауреата Отто Варбурга викликала суперечки в науковому світі. Дещо пізніше дослідники виявили, що злоякісні зміни всередині клітин і неконтрольований ріст клітин викликають генетичні мутації.

Тому більшість вчених стало схилятися до того, що відкриття Варбурга демонструє лише побічний ефект, а не причину раку.

І ось зовсім недавно дослідники з Бостонського коледжу (Boston College) і Медичної школи при Вашингтонському університеті (Washington University School of Medicine), США, отримали нові докази в підтримку теорії Отто Варбурга (Otto Warburg) про походження раку.

У 1931 році теорія, згідно з якою рак виникає в результаті порушення енергетичного метаболізму, принесла вченому з Німеччини Нобелівську премію. Однак біохімічного обгрунтування теорії досі не було, повідомляє Journal of Lipid Research.

Ще в 1924 році Варбург з’ясував, що здорові клітини генерують енергію завдяки окислювальному розпаду органічних кислот в мітохондріях, а пухлинні і ракові клітини, навпаки, отримують енергію через неокислювальний розпад глюкози.

Перехід на безкисневий спосіб енергетики, згідно Варбургу, призводить до автономного безконтрольного існування клітини: вона починає вести себе як самостійний організм, який прагне до відтворення. На підставі цього відкриття вчений припустив, що рак можна розглядати як мітохондріальне захворювання.

Тепер же американські дослідники знайшли нові докази в підтримку теорії Отто Варбурга про походження раку. Вивчивши мітохондріальні ліпіди в пухлинах різних частин мозку у мишей, вони виявили, що основні аномалії кардіоліпіну є у всіх типах пухлин і тісно пов’язані з ослабленням діяльності з вироблення енергії.

Таким чином, аномалії кардіоліпіну можуть лежати в основі незворотних дихальних порушень у клітинах пухлин, а це означає, що теорія Варбурга вірна.

Відкриття американських учених може допомогти в створенні нових ліків від раку, спрямованих на усунення біоенергетичних дефектів в пухлинних клітинах без ушкодження нормальних клітин людського організму.

За прогнозами, рівень смертності від ракових захворювань на планеті до 2030 року зросте вдвічі в порівнянні з нинішніми показниками і досягне 17 млн осіб.

Число людей, у яких діагностовано ракові захворювання, зросте до цього часу майже втричі в порівнянні з нинішніми показниками і досягне 75 млн чоловік. У 2000 році у всьому світі від раку помирало приблизно 6,5 млн осіб на рік (сьогодні рівень смертності зріс до 7 млн чоловік), а у 25 млн осіб були діагностовані онкологічні захворювання того чи іншого ступеня важкості.

Одна з найпоширеніших форм ракових захворювань – рак молочної залози. Найвищі темпи зростання смертності від раку грудей Західній Європі та США, максимальні показники у Великобританії – 27,7 смертей на 100 тис. населення.

Саме нестача кисню робить рідини організму кислотними, і саме в кислому середовищі розвиваються злоякісні клітини. Та й не тільки! Майже всі хвороби мають першоосновою цю причину.

Зробити середовище лужним – і зі злоякісною пухлиною можна боротися кардинальним чином!

Кожен науковець, який займається питаннями раку, знає, що рак не живе в лужному середовищі. Якщо ви візьмете ракову пухлину і помістите її в лужний розчин, то через 3 години вона буде мертва.

Ще в 1909 році в Пенсільванському університеті (так написано в літературі по хірургії раку) ставили п’явки на ракову пухлину, і протягом 20 хвилин пухлина зменшувалася в 4 рази. Після цього хірурги вирізали пухлину і накладали на рану тампон з каустиком, тобто олужнювали операційне поле. Через 20 хвилин зашивали розріз. І не було ні рецидивів, ні метастазів!

Далі — ще цікавіше. Продовживши дослідження, Отто Варбург зробив ще одне важливе відкриття: рак можна вилікувати з допомогою … кальцію, який, як відомо, є лугом!

Це відкриття було настільки неймовірним, що спочатку він просто не повірив у нього. Але аналізи на біохімію крові у невиліковно хворих людей (рак 3-го і 4-го ступеня) показували, що у всіх є серйозна нестача кальцію, а подальші дослідження не залишили сумнівів і сліду.

Варто згадати про те, що зробити це відкриття йому допоміг відомий доктор, а в подальшому — соратник з досліджень — доктор Карл Річ.

Річ в тому, що велика кількість пацієнтів Карла Річа страждало артритом, і доктор Річ намагався призначати таким хворим якомога більше препаратів кальцію і вітамінів, що поліпшують його засвоюваність.

Серед пацієнтів Карла Річа було кілька людей, які хворіли на рак в останній стадії. Всі вони мали недостачу кальцію, тому доктор боровся саме з цією проблемою. Але коли ці пацієнти померли, результати розтину виявилися приголомшуючими: у жодного з хворих не було ні найменшого натяку на рак!

Як тільки хворі перестали мати дефіцит кальцію в організмі, рак якимось дивним чином зник. Це означало, що рак – переможено! І допоміг у цьому чудодійний кальцій!

Вважається, що доросла людина в середньому повинна споживати в добу приблизно 1 г кальцію. Для вагітних і годуючих жінок потрібно 1.4 – 2 г на добу.

Протягом життя потреба в кальції може змінюватись. Але, безсумнівно одне: кальцій потрібен кожному і завжди. І його практично всім не вистачає. Чому?

Тому, що кальцій є найбільш важкозасвоюваним елементом. І при всьому багатстві вибору продуктів і комплексів з кальцієм нам його не вистачає.

Рівень кальцію в організмі залежить не тільки від віку, але і від пори року. Максимум вмісту кальцію в крові фіксується в серпні, мінімум — у лютому-березні.

Але навіть при самому «максимумі» кальцію нам все одно не вистачає. Відомо, що дефіцит споживання кальцію становить в середньому 350 мг на добу (решту наш організм отримує з їжею)

Закислення організму

Введення в проблему.

Ми звикли оцінювати їжу, яку з’їдаємо, з позицій калорійності, вмісту білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і інших речовин. Виявляється, їжа володіє ще однією важливою властивістю. Вона може або закисляти, або залужувати організм.

Американські вчені на початку XXI століття зробили фундаментальне відкриття і показали, що будь-який продукт має ще один важливий показник, який має критичне значення для нашого здоров’я. Вони назвали його NEAP (net endogenous acid production – чиста продукція внутрішньої кислоти).

Простіше кажучи, це кислотне навантаження їжі. Вона складається із співвідношення в їжі компонентів, які в ході метаболізму утворюють або кислоту або луг.

Крім того, вони довели, що хронічне закислення організму є однією з головних причин вимивання кальцію з кісткової тканини і масивного викиду його через нирки. Результат – руйнування кісток, каміння в нирках і ще безліч проблем.

Кислотне навантаження вимірюється за принципом: кислота мінус луг.

Коли в їжі переважають компоненти, що утворюють сірчану кислоту (сірковмісні амінокислоти) або органічні кислоти (жири, вуглеводи), то кислотне навантаження має позитивну величину. Якщо в їжі більше компонентів, що утворюють луг (органічні солі калію і магнію), то кислотне навантаження являє собою негативну величину.

Комп’ютерний аналіз дозволив визначити кислотну навантаження основних продуктів харчування.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close