Що відбувається з вашим тілом, якщо ви практикуєте голодування

Клітини нашого тіла розпадаються, а потім постійно переробляють свої частки. У 2016 році доктор Есінорі Осумі з Японії отримав Нобелівську премію з фізіології і медицини за відкриття механізмів цього процесу, відомого як аутофагія. Більшість тканин нашого тіла регулярно замінюють свої клітини новими. Кожному органу потрібен свій час, щоб повністю оновитися. Однак є тканини, які ніколи не перероджуються.

Ми в Тутка зацікавилися відкриттям доктора Осумі й тепер розповімо вам, як застосувати його на практиці.

Дослідження з показовим результатом

Доктор Осумі, японський біолог, провів роки, вивчаючи, як клітини людини переробляють свої відходи. Цей процес називається аутофагія. Вона допомагає нам залишатися стабільними. За допомогою лізосом (відповідальних за руйнування внутрішньоклітинного матеріалу) організм руйнує білкові структури і перетворює їх на амінокислоти. Пізніше він використовує їх, щоб створити більше нових клітин.

Організм може використовувати власний запас білка, що зберігається у вигляді пошкоджених клітин і бактерій. Середньостатистична людина споживає приблизно 70 г білка на день, що недостатньо для створення нових клітин. При використанні «білкових відходів» ваше тіло буде отримувати необхідну кількість. Коли механізм природної переробки не діє, пошкоджені клітини і їх частки починають накопичуватися в організмі. Таким чином, неможливо нейтралізувати ракові клітини і клітини, заражені небезпечними бактеріями і вірусами. Через це можна серйозно захворіти.

Як викликати процес аутофагії

У всіх своїх дослідженнях доктор Осумі використовував голодування, щоб стимулювати організм руйнувати токсичні клітини і позбавлятися від відходів. Коли ви голодуєте, ваші клітини живуть довше і виробляють більше енергії. Тіло менше запалюється. Крім того, якщо ви вирішите обмежити кількість споживаних калорій, рівень оксиду азоту в організмі збільшиться – це молекула, яка допомагає організму омолоджуватися.

Переривчасте голодування, яке складається з періодів їжі й голоду, може допомогти організму очиститися. Це допомагає схуднути і прискорити обмін речовин. Переваги цього методу включають в себе зниження ризику серцевих захворювань, неврологічних проблем і діабету, а також зниження запалення, стресу і артеріального тиску. Існує багато видів голодування, тому ви зможете вибрати стратегію, яка підходить вам більше всього.

24-годинне голодування

Якщо ви хочете спробувати цей метод, необхідно вибрати один день тижня, коли ви голодуєте. Наприклад, можна поснідати о 8 годині ранку в понеділок і не їсти до сніданку вівторка.

Голодування з перервами

Якщо ви вибрали цей варіант, протягом одного дня ви дотримуєтеся свого звичайного раціону і голодуєте на наступний день. Але це не означає, що ви не повинні їсти в голодні дні. Наприклад, якщо зазвичай ви споживаєте 2 000 калорій, то в день посту необхідно скоротити кількість до 500 калорій.

Пропускання прийому їжі

Якщо ви новачок в голодуванні і не готові повністю перейти на цей тип харчування, почніть пропускати прийоми їжі. Просто відмовтеся від однієї трапези на день, щоб прискорити обмін речовин і активізувати процеси очищення організму. Варто пам’ятати,  якщо ви пропустили обід, не потрібно переїдати під час вечері.

Обмежене голодування

Обмежений голод – це вид голодування з перервами. Щоб його виконати, ви можете їсти тільки по 8 годин на день. Інша назва цього методу – голодування 16/8, тому що ви не їсте протягом решти 16 годин. Якщо ви тільки починаєте, спробуйте менш сувору схему. Наприклад, сніданок о 8 ранку і вечерю о 18.00. Таким чином, ви проведете 14 годин без їжі. Як тільки ви звикнете до такого типу харчування, скоротіть час для їжі до 8 годин.

Водне голодування

Якщо ви вирішите іти за цією стратегією, необхідно вибрати один день тижня, коли ви п’єте тільки воду або свіжі соки без цукру. Найкращий час для такого виду голодування – весна, але ви також можете дотримуватися цієї дієти протягом всього року.

Що ви думаєте про це відкриття? Ви практикуєте голодування або хотіли б спробувати його після прочитання цієї статті?

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker