Прочитайте це, перед тим, як прийняти Панадол, Ефералган, Фервекс, Цитрамон!

Парацетамол — поширений і популярний лікарський засіб.

Він входить до складу багатьох ліків — Панадол, Ефералган, Фервекс, Цитрамон та ін. Вони застосовуються як болезаспокійливі і жарознижувальні.

Але останнім часом з’явилося багато досліджень про шкоду цього лікарського засобу.

Багато хто вважають, що ці препарати безпечні, адже їх можна купити без рецепта не тільки в аптеці, але і в деяких магазинах.

Мабуть, це не зовсім так.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

У США Федеральне управління з безпеки продуктів і медикаментів нещодавно визнало: щороку близько 100 000 американців стають жертвами отруєння парацетамолом… і 450 з них не виживають.

Канадська влада пішли ще далі: у 2015 році вони переглянули офіційний підхід до призначення парацетамолу. Ось що написано на сайті Департаменту охорони здоров’я Канади:

«Парацетамол — основна причина важких захворювань печінки, в т. ч. гострої печінкової недостатності, у багатьох країнах, включаючи Канаду, США, Великобританію та Австралію».

Адже більшість передозувань абсолютно ненавмисні! Більше того, у кожному п’ятому випадку токсичність настає навіть при дотриманні дозування!

На канадському сайті читаємо:

«Крім того, до 20% пошкоджень печінки, викликаних парацетамолом, відбуваються без порушення рекомендованого дозування (4 р/день, або 8 таблеток по 500 мг)».

Незважаючи на ці висновки, Канада не зробила жодних конкретних кроків.

Зате це зробила Швеція. У листопаді 2015 року шведи заборонили продаж парацетамолу в супермаркетах. І не випадково: з 2006 по 2013 роки кількість госпіталізацій через отруєння цим препаратом зросла вдвічі!

А в жовтні 2016 року у Швеції заборонили продавати більше однієї пачки парацетамолу неповнолітнім. Для дорослих ж упаковки тепер містять попередження про можливу небезпеку.

Ось, що потрібно знати про небезпеку цього популярного препарату:

1. Гостра відмова печінки.

Здорова печінка має важливе значення для виробництва енергії, підтримання здорової ваги, детоксикації, синтезу білка і виконання багатьох інших життєво важливих функцій.

Будь-які препарати, що містять парацетамол, можуть призвести до серйозного пошкодження печінки. Наскільки великий ризик?

У медичній літературі написано, що 51% гострих випадків печінкової недостатності у 1998-2003 рр. були викликані отруєнням парацетамолом. Препарати з парацетамолом викликають більше випадків гострої печінкової недостатності, ніж зловживання алкоголем.

2. Підвищений ризик псоріазу та псоріатичного артриту.

Псоріаз — це захворювання шкіри, що викликає свербіж, лускаті висипання і руйнування нігтів. Псоріатичний артрит — це болісний запальний артрит, який розвивається у 30% хворих на псоріаз.

Тривале застосування парацетамолу збільшує ризик обох цих захворювань. Одне дослідження показало, що у жінок, які приймали парацетамол кілька років, у три рази підвищується ризик псоріазу і в два рази — ризик псоріатичного артриту.

3. Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю і аутизм.

Не рекомендується приймати препарати, що містять парацетамол, вагітним жінкам.

За даними одного дослідження, застосування парацетамолу під час вагітності призводить до симптомів аутистичного спектру у хлопчиків, а у обох статей пов’язано з симптомами гіперактивності.

4. Підвищення артеріального тиску.

Високий тиск знайомий багатьом людям. Люди з серцево-судинними захворюваннями вважають, що парацетамол — безпечніший спосіб зняття болю, ніж аспірин або нестероїдні протизапальні препарати.

Але дослідники з Гарварду попереджають, що стандартна добова доза парацетамолу для полегшення болю (1000 мг) зумовлює підвищення артеріального тиску.

5. Підвищений ризик втрати слуху.

На жаль, використання парацетамолу може являти небезпеку для слуху — одного з найбільш життєво важливих відчуттів.

За даними гарвардського дослідження, чим частіше жінка приймає парацетамол, тим вище у неї ризик втрати слуху, причому зв’язок між цим препаратом і втратою слуху, як правило, вищий у жінок у віці до 50 років.

6. Парацетамол не можна змішувати з алкоголем.

Кожен дорослий сам приймає для себе рішення, чи можна вживати парацетамол з алкоголем.

Але зауважте один факт: у медицині є шкала сумісності алкоголю і ліків. Кожен медичний препарат має закріплений за ним клас небезпеки — від одного до п’яти. Чим більший клас, тим небезпечніші наслідки суміщення алкоголю з препаратом.

Парацетамолу за ступенем небезпеки присвоєно четвертий клас!

Парацетамол після алкоголю виявляє побічний ефект на всіх, хто його приймає. Але. якщо на людей з міцним здоров’ям цей вплив мінімальний, то для тих, хто звик випивати регулярно, він згубний.

Найсумніший наслідок прийому парацетамолу та алкоголю одну мить — токсичний гепатит.

7. Інформація для роздумів.

На додаток до ризиків для здоров’я, описаних вище, препарати, що містять парацетамол, неефективні для зниження болю!

В одному дослідженні було встановлено, що парацетамол знімав болі при артриті коліна не краще, ніж плацебо. В іншому дослідженні з’ясувалося, що парацетамол неефективний для полегшення гострих болів в спині.

Безпечні натуральні альтернативи.

Звичайно, приймати кілька таблеток парацетамолу раз в 2-3 місяці не є небезпечно. Але все одно краще звернутися до натуральних альтернатив!

  • При головному болю набагато ефективніше пити аспірин, а для шлунка сприятливіше буде приймати ефірну олію лаванди або м’яти перцевої.
  • Біль майже завжди викликаний запальними процесами. Кращі натуральні засоби проти запалення — куркума, імбир, які позбавлять вас від будь-яких болів.
  • При остеоартриті краще приймати глюкозамін і хондроїтин, а harpagophytum (кіготь диявола) допоможе від болю краще більшості ліків.
  • Зубні, м’язові, менструальні болі, а також симптоми грипу відмінно знімаються ефірними оліями — евкаліптовою, лимонною і вінтегреневою. Достатньо кількох крапель!

Будьте здорові і не хворійте!

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close