Про що свідчить колір овочів та фруктів

Різні кольори означають наявність різних вітамінів та мікроелементів, отже – різний вплив на організм.

Червоний колір

© depositphotos.com

Він свідчить про те, що в овочах і фруктах міститься багато лікопіну та антоціанів. Лікопін допомагає організму протистояти розвиткові катаракти і розладам серцево-судинної системи, а також вважається однією з речовин, що запобігає виникненню раку передміхурової залози. Лідер за вмістом лікопіну – томат.

Антоціани містяться не тільки в червоних фруктах та овочах, але також у коричневих, бордових, фіолетових. Антоціани допомагають зміцнити пам’ять та зір, серцево-судинну систему, захищають сечостатеву систему від інфекційних збудників.

Щодо овочів, фруктів, ягід червоного кольору, є одне застереження: для деяких людей вони можуть виявитися алергенами.

Помаранчевий та жовтий кольори

© depositphotos.com

Мабуть, всі знають, що абрикоси треба їсти, щоб було гарне волосся, моркву – щоб був гострий зір. Усе це правда. Овочі та фрукти помаранчевого і жовтого кольорів містять багато бета-каротину. Він зміцнює імунітет та поліпшує стан шкіри. Крім того, в них містяться вітаміни А і С. Овочі та фрукти жовтого і помаранчевого кольору допомагають у нормалізації функцій серцево-судинної системи та зору.

Деякі застереження стосуються цитрусових. Яскраво помаранчеві чи жовті, вони багаті на вітамін С, дуже смачні, але для багатьох є алергенами.

Зелений колір

© depositphotos.com

Деякі рослинні продукти зеленого кольору містять каротиноїди, що поліпшують зір: лютеїн і зеаксантин. В інших багато індолів, речовин, що здатні зменшувати ризик розвитку раку грудей. Ще одна група зелених овочів містить фолієву кислоту. Отже, обмежуватися, наприклад, одним лише зеленим салатом чи огірками не варто.

В овочах і фруктах зеленого кольору багато антиоксидантів, вони допомагають уповільнити процеси старіння в організмі. Деякі дослідники стверджують, що люди, які вживають багато зелених овочів, мають кращий настрій, легше позбавляються депресії та стресу порівняно з тими, хто не дбає про палітру овочів та фруктів у своєму раціоні.

Синій та фіолетовий кольори

© depositphotos.com

Овочі, фрукти та ягоди набувають синього або фіолетового кольору завдяки антоціану, який є не тільки барвником, але й антиоксидантом. Антоціани допомагають зберігати здоров’я сечовивідної системи, пам’яті, мозкових функцій, зменшують вплив стресу. Сині та фіолетові – це не тільки баклажан або червонокачанна капуста. Це також чорна смородина, чорниці, чорноплідна горобина, темний виноград, темні оливки, сливи.

Фото заголовку depositphotos.com
За матеріалами zhyvyaktyvno.org

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close