Правда і міфи про сиве волосся

© fabbiosa.com

Деякі людям сивина надає особливий шарм і чарівність, демонструючи всьому світу їх досвід і мудрість, набуті з роками. Інші сприймають сиве волосся як ознаку того, що насувається старість і відчувають глибоке розчарування.

З появою сивини пов’язано дуже багато міфів, які ми і спробуємо підтвердити або спростувати в цій статті.

Волосся починає сивіти, коли ми стаємо старшими

50 на 50. Доведено, що сиве волосся у більшості випадків з’являється в певному віці, так як це пов’язано з процесом старіння шкіри. Волосся сивіє через нестачу меланіну, гормону, який надає йому колір. У кожної людини цей гормон виробляється в різних кількостях і у своєму власному ритмі, тому деякі люди починають зафарбовувати сивину вже в 25 років, а інші і після 50 зберігають свій природний колір волосся.

Якщо вирвати один сивий волос, на його місці виросте сім нових

Брехня. Не існує ніяких наукових підтверджень цього поширеного міфу. Неможливо оцінити, щоб сталося, якби ми не вирвали цей волосок, так само, як і зрозуміти, чи з’являється нове сиве волосся з-за цього, чи це просто природний, обумовлений природою процес, який неможливо зупинити і повернути назад.

Сиве волосся швидше росте

50 на 50. Існують дослідження, які стверджують, що сиве волосся росте з більшою швидкістю, ніж пігментоване, тим не менш, інші дослідження повідомляють, що швидкість їхнього росту практично не змінюється або навіть уповільнюється порівняно з іншими періодами життя.

Стрес провокує появу сивини

Брехня. Складно знайти прямий взаємозв’язок між стресом і появою сивини — не доведено, що, якщо ми сьогодні перенервуємо, то завтра у нас з’являться сиве волосся. Тиску, який на нас чинить суспільство, не вдається уникнути нікому, але тим не менше сьогодні на вулиці не більше сивих людей, ніж 50 років тому. Очевидно, існує генетичний взаємозв’язок: якщо ваші батьки рано посивіли, то і ви, швидше за все, також рано посивієте.

Сиве волосся сильніше

50 на 50. Невідомо, чи дійсно діаметр сивого волосся більший діаметра пігментованого волосся, проте можна з впевненістю стверджувати, що сиве волосся може здаватися  густішим через заломлення світла. У деяких людей сиве волосся дійсно може бути дуже сильним і міцним.

Сиве волосся сірого кольору

Брехня. Поєднання сивого волосся з темним створює оптичну ілюзію, завдяки якій все волосся здається нам сірим. Насправді, сиве волосся жовтого кольору, а не білого чи сірого. Це пов’язано з тим, що такий відтінок залишається у волоссі, коли воно позбавляється природного меланіну або кератину. В залежності від типу, волосся може бути білішим або жовтішим.

Недолік вітаміну B прискорює процес сивіння

Правда. Якщо ви ще молоді, тобто, вам менше 35, а у вас вже багато сивого волосся, то це може стати причиною дефіциту вітаміну B, особливо вітаміну B5 або пантотенової кислоти. Цю проблему можна вирішити, почавши приймати вітамінний комплекс. Також варто ввести в раціон продукти з високим вмістом цих вітамінів.

Куріння провокує появу сивого волосся

50 на 50. Тут все так само, як в теорії зі стресом. Куріння — шкідливе, воно не може сприяти розвитку корисних процесів в організмі і тільки приносить проблеми. Існують наукові дослідження, які демонструють, що люди, які багато палять, ризикують отримати сиве волосся в більш ранньому віці, хоча цей процес також пов’язаний з генетичними передумовами.

Сиве волосся можна фарбувати лише стійким барвником

Брехня. Є безліч способів повернути сивому волоссю колір, тому не варто вірити в поширений міф, що перманентне фарбування — єдиний дієвий спосіб. Існує безліч натуральних барвників, трав’яних настоїв, всім відомі хна і басма, які вважаються менше шкідливими для нашого волосся.

Сивому волоссю можна повернути природний колір

Брехня. Немає жодного дослідження, яке доводило б, що людина може повернути природний відтінок волосся, не вдаючись до фарбування або спеціальних продуктів і ліків. Як тільки сиве волосся з’являється — це назавжди, тому що цей процес неможливо повернути назад.

Сиве волосся можна отримати внаслідок травми

Брехня. Напевно, бабуся розповідала вам про щось подібне. Так само, як і у випадку зі стресом, практично неможливо, щоб людина посивіла за одну ніч і на ранок після травми прокинулася повністю сивою. Тим не менш, зв’язок між травмувальними ситуаціями і процесом посивіння існує, але він проявляється в довготерміновій перспективі.

Сонце провокує посивіння волосся

Брехня. Сонячне світло може трохи висвітлити волосся і зробити його рудим або коричневими, але не існує ніяких наукових доказів, які б доводили, що ультрафіолетові промені можуть зробити волосся білим або сивим.

У появі сивого волосся винні наші гени

Абсолютна правда. Генетично зумовлено, в якому приблизно віці людина почне сивіти. Те, що міститься в нашій ДНК, неможливо змінити. Зробіть тест на аналіз ДНК вашої родини і ви зрозумієте, в якому приблизно віці варто очікувати появи перших сивих волосків.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close