Перші ознаки розсіяного склерозу, про які варто знати не тільки літнім людям

Розсіяний склероз є досить молодою хворобою, адже його в більшості випадків діагностують у людей у віці від 20 до 50 років. Найчастіше він зустрічається у жінок у віці 20-40 років і саме через таку схильність до нього в такі молоді роки буде краще, якщо його виявлять на ранніх стадіях.

Тутка підготував для вас 9 найбільш поширених симптомів розсіяного склерозу, виявивши які краще перестрахуватися і звернутися до лікаря.

Що таке розсіяний склероз

Ця хвороба вражає спинний і головний мозок та має хронічний характер, вилікувати її в цей час є неможливим. Хвороба виникає в результаті появи запальних вогнищ в мієліновій оболонці, яка захищає нервові волокна хребта і мозку.

Захворювання є досить поширеним – від 30 до 70 випадків на кожні 100 тис. осіб населення. Розсіяний склероз не є смертельним захворюванням, але при його постійному прогресуванні якість життя пацієнта погіршується.

Проблеми з зором

Проблеми із зором – один з найпоширеніших симптомів РС (розсіяного склерозу). Його порушення може виникнути абсолютно раптово і проявляється воно в такий спосіб:

  • одне око бачить добре, інше – погано;
  • каламутність, «мушки» перед очима, пляма, що заважає;
  • спотворення кольорів;
  • постійно здається, що щось потрапило до ока;
  • контури розпливаються.

Ви можете не відразу помітити цей симптом і звернути на нього увагу, адже сучасне життя неможливе без телефонів і комп’ютерів, які можуть стати причиною втоми очей від постійного контакту з екранами. Але справжня причина може виявитися іншою.

Дискомфорт в кінцівках

Виражається він в такий спосіб:

  • мурашки;
  • печіння;
  • стягування шкіри;
  • поколювання.

Такі відчуття можуть виникати навіть у дуже маленькій ділянці тіла: палець, зап’ястя, щока, стегно. Потрібно звертати на це увагу, адже людина може просто виправдатись тим, що засиділа або залежала ногу, руку і так далі. Звичайно, це не завжди ознака розсіяного склерозу, але якщо такі речі почали відбуватися регулярно, не варто залишати їх без уваги.

Проблеми з сечовипусканням

Це ще один із симптомів, який зустрічається у 80% людей з цим діагнозом. Якщо ви п’єте таку ж кількість рідини, що і раніше, але раптово стали рідше або частіше відвідувати туалет – це може бути серйозніше, ніж ви думаєте.

Варто уважно поставитися до цього запитання, якщо у вас з’явилися такі проблеми:

  • прискорене сечовипускання;
  • затримка сечовипускання;
  • неможливість повністю сходити в туалет;
  • раптові позиви.

Порушення координації

Також одними з найбільш ранніх ознак розсіяного склерозу є раптові запаморочення, втрата рівноваги, дивні відчуття під час ходьби. Отже, якщо ви почали часто зустрічатися з такими неприємностями, то необхідно звернутися до лікаря.

Проблеми з координацією – досить поширений симптом, який може свідчити про різноманітні порушення, починаючи від проблем з тиском і, закінчуючи захворюваннями внутрішнього вуха, тому не варто ставитися до нього легковажно.

Емоційні розлади

Раптові зміни настрою, депресивні думки, напади сміху або сліз, які з’являються без причини, теж можуть бути одними з ознак розсіяного склерозу. Це відбувається через те, що хвороба пошкоджує нервові волокна в мозку, що безпосередньо відбивається на емоційному фоні людини. Якщо ігнорувати ці прояви, то депресія може зайти надто далеко і вийти з цього стану буде ще складніше.

Проблеми з вимовою і ковтанням

Тут можуть виникнути наступні проблеми:

  • невиразна або тиха мова;
  • уповільнення темпу мови;
  • зміни голосу (хрипи, різкий голос).

Ще можуть з’явитися труднощі з ковтанням: їжа і рідина можуть частково потрапляти в трахею замість того, щоб проходити через стравохід до шлунку.

Тремтіння

Велика частина людей з початковими ознаками РС помічають у себе цей симптом. Тремтіння кінцівок приносить багато незручностей і робить життя людини дуже складним, адже стає проблематично робити навіть такі прості речі, як тримати ложку, застібати одяг, набирати номер телефону. Тремтіння з’являється через пошкодження складних нервових шляхів, що несуть відповідальність за координацію рухів.

Дивні відчуття

Кінчики пальців втрачають чутливість, німіють і стає складно зрозуміти, гаряча чи холодна вода ллється з крану. Це серйозний симптом, зверніться до лікаря якомога швидше.

«Електричні розряди»

Багато людей, які страждають РС, відзначають виникнення неприємних відчуттів в різних частинах тіла. Вони чимось схожі на удари струму. Вони можуть виникати тоді, коли ви повертаєте голову і віддавати абсолютно в будь-якій частині тіла – в руках, ногах, плечах, спині та інших місцях.

Фактори, що підвищують ймовірність виникнення розсіяного склерозу

 • Стать. Найбільш вразливі – жінки.
 • Спадковість. Якщо у одного з ваших батьків або братів і сестер був розсіяний склероз, існує ризик розвитку захворювання і у вас.
 • Інфекційні захворювання. Наприклад, вірус Епштейна-Барр.
 • Національність. Найбільшому ризику піддаються люди північноєвропейського походження. Найменший ризик виникнення РС у людей азіатського, індійського та африканського походження.
 • Кліматичні умови. Найчастіше це захворювання зустрічається в країнах з помірним кліматом, включаючи Канаду, північну частину США, Нової Зеландії, південно-східну Австралію і Європу.
 • Аутоімунні захворювання. Найбільш велика ймовірність розвитку РС, якщо у людини є захворювання щитовидної залози, діабет 1-го типу або запальне захворювання кишківника.
 • Куріння. Сигаретний дим збільшує ймовірність прояву цієї хвороби.

Якщо ви виявили у себе будь-який з цих симптомів, це зовсім не означає, що у вас розсіяний склероз. Але, якщо спостерігається декілька ознак і на постійній основі, то це привід звернутися до лікаря.

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker