Куди втікає жир

Ми постійно говоримо про зниження ваги і спалювання жиру, але насправді зовсім не розуміємо, як це відбувається. Багато людей вважають, що жир перетворюється на енергію або тепло (що грубо суперечить закону про збереження енергії). Інші переконані, що він перетворюється в м’язову тканину або навіть кістки. Хтось впевнений, що жирову клітину взагалі неможливо зруйнувати.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Насправді все трохи по-іншому.

У своєму новому дослідженні вчені з університету в Новому Південному Уельсі зрозуміло пояснюють, що саме відбувається з жиром, коли він покидає організм. Вони представили цікаві обчислення, засновані на базових знаннях біохімії. Правда полягає в тому, що зайвий жир ми видихаємо у вигляді вуглекислого газу. Саме вуглекислий газ і вода – кінцеві продукти розпаду і жирів, і вуглеводів в організмі.

Зайві вуглеводи перетворюються в тригліцериди (наукова назва жирів). Мета схуднення – розщепити і вивести ці самі тригліцериди, що відкладаються в жировій тканині.

Австралійські вчені підрахували, що для спалювання 10 кілограмів жиру людині потрібно вдихнути 29 кілограмів кисню і виробити 28 кілограмів вуглекислого газу та 11 кілограмів води.

Така доля жиру. Вчені також визначили, скільки саме жиру виходить у вигляді газу, а скільки – у вигляді води. З’ясувалося, що з 10 кг жиру 8,4 виводиться через легені і тільки 1,6 – у вигляді рідини з сечею, потом й іншими виділеннями.

Виходить, що органи дихання відіграють головну роль в метаболізмі жиру. На жаль, це не означає, що для схуднення досить дихати в шаленому ритмі. Надмірне дихання призводить до гіпервентиляції легень, а вона, в свою чергу, загрожує нудотою і втратою свідомості. Варто покластися на старий добрий спорт і корекцію харчування.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker