Кожна негативна думка — це крок до лікарняної палати

© econet.ru

Здоров’я псують не тільки стреси, але навіть думки про стресові ситуації. Дослідження американський учених доводить пряму залежність запалення від негативних думок.

Всі знають, що негативне мислення погано впливає на здоров’я, а постійні стреси вбивають. Але далеко не всі здогадуються, наскільки сильно організм реагує на кожну негативну думку.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Навесні 2013 року в Університеті Огайо проводилося дослідження, результати якого можуть змусити вас змінити спосіб мислення. В ході експерименту виявили, що негативно забарвлені думки безпосередньо впливають на рівень С-реактивного білка в організмі.

Що таке С-реактивний білок

Цей білок є чутливим і швидким індикатором пошкодження тканин. Іншими словами, коли в організмі відбувається запалення, некроз або травма, концентрація С-реактивного білка підвищується.

По концентрації цього білка в крові визначають, наскільки активно протікає захворювання і на якій стадії знаходиться. При запальних процесах, паразитарних інфекціях, пухлинах і травмах, що супроводжуються запаленням і некрозом тканин, рівень СРБ дуже швидко і багаторазово зростає.

Отже, офіційній медицині відома залежність запальних процесів і рівня С-реактивного білка, але як на його рівень впливають наші думки?

Позитив vs запалення

У дослідженні Університету Огайо брали участь 34 здорових молодих жінки. Їх попросили уявити таку ситуацію: ви хочете влаштуватися на роботу і розповідаєте про свою кандидатуру, а оцінюють вас дві серйозні людини в білих халатах, які при цьому сидять з «кам’яними» обличчями.

Отже, половина учасниць отримала завдання уявляти свій виступ на такій співбесіді, а інша половина — думати про нейтральні події і заходи, такі як катання на човні або похід в магазин за продуктами.

Після цього дослідники порівняли зразки крові учасників з різних груп. Виявилося, що рівень С-реактивного білка у жінок, що уявляли співбесіду, був значно вищим, ніж у тих, хто уявляв звичайну, спокійну діяльність.

Крім того, коли жінки перестали уявляти собі стресову ситуацію, рівень СРБ продовжував зростати ще протягом години, і лише після цього зупинився і пішов на спад. Для того щоб прийти в норму, жінкам знадобилася ще година нейтральних думок.

Нерадісні висновки про песимізм

Висновки не втішають, особливо якщо згадати, скільки негативних думок крутиться в голові навіть у спокійні моменти життя, не кажучи вже про стресові ситуації.

Ми можемо півгодини переживати неприємні моменти з минулого просто тому, що нам нагадали про минулий біль, годинами говорити про негативні аспекти життя, відчуваючи при цьому справжні, сильні емоції.

І весь цей час, поки ми ображаємося на когось, сердимося або засмучуємося, в організмі починаються запальні процеси, або зростають, якщо вони вже йдуть.

Але є в цьому і позитивний момент: тепер ви знаєте про вплив негативних думок на здоров’я, і не про якісь примарно-віддалені наслідки, а про цілком реальні процеси, які тривають ще близько години після кожного негативного переживання.

Ви не можете відразу і повністю виключити зі свого життя негативні думки — даються в знаки звички, та й стреси нікуди не подінуться.

Але тепер ви зможете вчасно сказати собі: «Годі пережовувати цю тему. Здоров’я дорожче».

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

facebook
Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: