Чому не можна сидіти, закинувши ногу на ногу

© brightside.me

Багато з нас закидають ногу на ногу, коли сідають, і роблять це майже автоматично. У цій позі ми здаємося елегантнішими і сексуальнішими і її часто називають «жіночною». Ми приймаємо таке положення тіла не замислюючись, але лише мало хто знає, до яких серйозних наслідків це може призвести.

Тутка вирішив поділитися з вами цінною інформацією про цей простий і звичний всім рух, щоб допомогти вам уникнути проблем зі здоров’ям у майбутньому.

© dailymail.co.uk

Хоч жінка на фото вище для більшості людей виглядає вельми привабливою завдяки тому, як вона сидить, все ж кожному необхідно знати, що відбувається з тілом, коли людина довго займає позицію «нога на ногу»:

  • Схильність перебувати в цій позі годинами може привести до такого неприємного захворювання, як параліч малогомілкового нерва або просто параліч. Це саме можна сказати і про те, коли ви сидите в одній і тій же позі протягом тривалого періоду часу. Виявляється, поза, що викликає подібні ускладнення здоров’я, – звичайне схрещування ніг.
  • Ще в 2010-му численні дослідження довели, що довге сидіння в позі «нога на ногу» викликає підвищення артеріального тиску . Навіть якщо у вас ніколи не було проблем з тиском, відмова від сидіння в цій позі допоможе вам стати здоровішими і уникнути проблем з циркуляцією крові.
© pexels

Причина підвищення кров’яного тиску полягає в тому, що коли ви кладете одну ногу на коліно іншої ноги, відбувається додаткове навантаження на судини і кров надходить до серця в більшій кількості, що в підсумку викликає стрибок тиску. Інше можливе пояснення полягає в тому, що тиск піднімається в результаті ізометричного скорочення м’язів ноги (це відбувається, коли суглоби не рухаються і м’язи не змінюють свою довжину). Ось чому перехрещення ніг біля щиколоток не викликає такого ж ефекту, як закидання однієї ноги на іншу.

© mandylynne
  • Ця поза тіла також може привести до проблем з м’язами таза. Тривале знаходження ніг в перехрещеному стані з часом робить коротшими м’язи внутрішньої частини стегна, а м’язи зовнішньої сторони – довшими, в результаті чого суглоби піддаються ризику зсуву.
  • Звичка класти ноги навхрест збільшує шанси заробити варикозну «сіточку» на ногах. Незважаючи на те, що варикозне розширення вен в більшості випадків передається у спадок, часте перехрещення ніг може викликати запалення перетиснутих вен. У кровоносних судинах є крихітні клапани, що запобігають протіканню крові в неправильному напрямку. Коли ноги схрещені, тиск у венах збільшується і це перешкоджає нормальному кровотоку, викликаючи звуження і послаблення еластичності стінок судин. В результаті відбувається згущення крові і вени на ногах здуваються.

І нарешті, дослідження показують, що якщо сидіти зі схрещеними ногами більше 3-х годин на день, розвивається сутулість, болі в нижній частині спини і шиї, а також з’являється дискомфорт в стегнах.

© exgag

Таким чином, ми дали вам деяку інформацію для роздумів, і тепер ви можете раз і назавжди відмовитися від цієї звички, щоб уникнути хронічних проблем зі здоров’ям. Будьте впевнені, що коли наступного разу ви зловите себе на тому, що закидаєте ногу на ногу, ви відразу перестанете це робити!

Фото заголовку brightside.me
За матеріалами bbc, ncbi, cdc, nhs

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close