Чому митися потрібно лише 1 раз в тиждень

© mylove.ru

Коли я був дитиною, то мився раз в тиждень. Батьки не були принциповими противниками гігієни, просто в шістдесяті так робили всі, і я не пам’ятаю, щоб від когось погано пахло.

Коли я виріс, то почав приймати душ щодня, але з часом зрозумів, що час повернутися до старих звичок.

У середньому на 10-хвилинний душ витрачається 60 літрів води. Використання нагрівача підвищує витрати у три рази, а на ванну потрібно як мінімум 200 літрів.

Виходить, що сім’я з чотирьох чоловік, які щодня приймають 10-хвилинний душ, витрачає 25 куб. м води кожен рік (у Великобританії традиційно встановлені окремі крани з холодною і гарячою водою без змішувача і для теплого душу потрібен проточний нагрівач — прим. ред.).

Ціна електрики підвищує вартість гігієни такої сім’ї з 400 £ до 1200 £ в рік.

І це ще не все: любителі душу виявляються відповідальними за викид в атмосферу 3,5 тонн вуглекислого газу. Щоб зупинити глобальне потепління, ми можемо дозволити собі тільки 1 тонну СО2 на людину з урахуванням всієї її життєдіяльності від їжі до транспорту.

Щоденний душ б’є по навколишньому середовищу і наших гаманцях.

Це перша причина згідно якої я знову почав митися раз на тиждень, як в дитинстві (але з щоденною гігієною пахв й інтимних частин тіла).

Крім того, у мого рішення є і медичні передумови. Вперше я замислився про них, коли зустрів приятеля, чия шкіра була сильно пошкоджена в результаті надмірного використання мила. Йому доведеться до кінця життя користуватися спеціальними кремами.

За словами дерматолога Джошуа Цейхнера, батьки повинні припинити купати немовлят кожен день, оскільки рання взаємодія з брудом і бактеріями робить шкіру менш чутливою і навіть здатна запобігти екземі.

Американська академія педіатрів рекомендує мити дітей не частіше, ніж три рази на тиждень — шкіра у немовлят більш чутлива, ніж у дорослих, з віком вона стає сухішою, а значить, не потрібно постійно мити їх з милом повністю.

Інші лікарі вважають, що занадто часте використання мила веде до втрати природного шкірного жиру і знищення корисних для людини бактерій. Це може посилювати і навіть викликати дерматит. Чим більше часу ви проводите в душі, тим більше шкірного жиру ви втрачаєте. Єдині, кому вигідна така ситуація — компанії, що виробляють та продають мило, гелі та шампуні.

Звичка щодня приймати душ — це наслідок невиправдано нав’язаної нам культурної норми, а не об’єктивно корисна для здоров’я процедура.

Ми повинні часто мити руки з очевидних причин. Але у нашої шкіри є природний очисний механізм і лише пахви, ступні і геніталії можуть поширювати неприємний запах, якщо не дотримуватися  гігієни.

У 1992 році зі мною сталася цікава історія, пов’язана з частим миттям голови. Коли я відвідав плем’я яномамо в джунглях Амазонки, то звернув увагу, що у місцевих було шовковисте і здорове волосся, незважаючи на те, що вони ніколи в житті не бачили шампуню чи мила.

Постійне використання шампуню веде до вимивання захисного шару жиру з волосся, висушує та руйнує шкірний покрив на голові. Кому це вигідно? Тим, хто потім створить цілий ринок кондиціонерів-ополіскувачів і шампунів проти лупи.

Після повернення з Бразилії я відмовився від засобів по догляду за волоссям і мию голову виключно проточною водою. З тих пір у мене немає лупи.

Звичайно, якщо вас чекає романтичне побачення чи візит до лікаря, то варто виглядати належним чином — сяяти і пахнути. Але і цього можна досягти за допомогою одного лише умивальника.

Тому давайте не будемо звертати увагу на рекламні нісенітниці і повернемося до традиційного щотижневого душу і щоденного миття окремих частин тіла. Крім усього перерахованого вище, ми заощадимо ще й купу часу.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close