Чим шкідливий чай: 6 несподіваних висновків учених

© podrobnosti.ua

Нові шкідливі факти про старий корисний напій.

В користі чаю мало хто сумнівається: мільярди азіатів, які вживають цей гарячий напій протягом тисячоліть, не можуть помилятися. Чай чудово втамовує спрагу і бадьорить, знижує рівень холестерину і нормалізує роботу серцево-судинної системи, уповільнює старіння і навіть робить розумнішим.

Проте велика кількість плюсів зовсім не виключає мінусів:

1. Гарячий чай може викликати кровотечу

Британський отоларинголог і пластичний хірург Генрі Шарп (Henry Sharpe) вважає , що звичка пити обпікаючий чай може погано позначитися на судинах носоглотки. Пар з чашки змушує їх розширюватися і нерідко провокує носові кровотечі.

Крім того, існує версія, що гарячий чай може збільшити ризик розвитку раку стравоходу. На щастя, з нею згодні не всі.

У будь-якому випадку оптимальною температурою напою вважаються 50-60 °С. Щоб досягти ідеалу, чашці з свіжозавареним напоєм досить постояти 5-7 хвилин при кімнатній температурі.

2. Занадто міцний чай руйнує зуби і кістки

© createsmile.ru

The New England Journal of Medicine опублікував історію кількох пацієнтів, які постраждали від звички пити занадто міцний напій. Так, примітний випадок 47-річної жінки, яка протягом 17 років щодня випивала чай заварений з 100-150 пакетиків. За відносно короткий термін вона втратила практично всі зуби і набула зайвої крихкості кісток. Це симптоми скелетного флюорозу. Його викликає накопичення в кістках, фтору, що надходить в тому числі з міцного чаю.

Зрозуміло, що стільки міцного чаю не кожен в себе увіллє, однак, пам’ятати про міру все ж таки варто. Дієтологи рекомендують вживати не більше 4-5 чашок на день.

3. Чай може містити важкі метали

У 2013 році канадський Journal of Toxicology опублікував результати дослідження великої кількості зразків пакетованого чаю з різних регіонів планети.

Токсикологи виявили в зразках важкі метали, зокрема свинець, алюміній, миш’як і кадмій. Передбачається, що метали потрапляють в чайне листя з-за забрудненості ґрунту: нерідко плантації розміщуються, наприклад, поруч з неекологічними вугільними електростанціями.

Концентрація металів в напої залежить від часу заварювання. Якщо пакетик знаходиться у воді 15-17 хвилин, рівень токсичних речовин піднімається до небезпечного (наприклад, у деяких зразках концентрація алюмінію склала до 11 449 мкг/л при допустимому денному максимумі 7 000 мкг/л).

Вчені зробили висновок: чим довше заварюється чай, тим більше всякої гидоти вимивається з листя у воду. Тому не варто настоювати напій довше 3 хвилин.

Ще один варіант — віддавати перевагу білому чаю. Його листя зривають зовсім молодими, а значить, вони не встигають накопичити в собі критичну дозу важких металів.

4. Іноді чай шкідливий для печінки

© 1popecheni.ru

Трав’яні чаї нерідко накопичують у собі пірролізидинові алкалоїди — токсини, що виробляються деякими видами квітучих рослин. Наприклад, простою, на перший погляд, мати-й-мачухою.

Ці токсини негативно впливають на організм вцілому, але основною їхньою мішенню є печінка. У 2015 році американський журнал Food Chemistry опублікував результати дослідження 44 зразків трав’яних чаїв, призначених для немовлят, вагітних і жінок, які годують. Вчені виявили пірролізидинові алкалоїди у 86% зразків.

В принципі доза токсинів, яку реально отримати з чаю (при помірному його вживанні, природно), для дорослої людини практично безпечна. З грудними дітьми, а також вагітними і жінками, які годують ситуація інша. З-за низької ваги тіла немовля і тим більше ще не народжений малюк більш вразливі для токсинів.

5. Вживання чаю після їжі може призвести до нестачі заліза

Дослідження, проведені в Каліфорнійському університеті в 2011 році, довели: чай «зв’язує» залізо, яке надійшло з їжею, що значно погіршує його поглинання організмом. Якщо регулярно пити чай після їжі, можна допитися до залозистого дефіциту, що загрожує неприємними наслідками: від погіршення стану шкіри, волосся, до залізодефіцитної анемії, розбиратися з якою доведеться разом з лікарем.

Тому медики рекомендують не запивати улюбленим напоєм сніданок, обід або вечерю. До чаювання має пройти хоча б 20 хвилин.

6. Чай провокує безсоння

© wworld.com.ua

Винні в цьому кофеїн і ароматичні речовини, за які ми, власне, чай і любимо. Підбадьорливий ефект напою має фізіологічну основу: пульс частішає, кров прискорюється, надниркові залози виділяють більше адреналіну, центральна нервова система і головний мозок приходять у збудження… Вранці або під час робочого дня чай — просто знахідка!

А от увечері чайне перезбудження може перебити вам весь сон. Якщо вже дуже хочеться чайку на ніч, краще обмежитися трав’яними напоями, вміст кофеїну в яких знижений у порівнянні з чорним і, особливо, зеленим чаєм.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close