Чарівне кардіо: 10 причин змусити серце битися впевненіше

© medi-center.ru

Кардіотренування допомагають нам стати не тільки стрункішими, але і здоровішими — доведено вченими.

1. Кардіо підтримує м’язи в тонусі

Кардіовправи не допоможуть вам накачатися, але, якщо виконувати їх досить часто і інтенсивно, можна тримати м’язи в тонусі і трохи збільшити їх об’єм. Огляд 14 наукових досліджень показав, що якщо людина виконує кардіовправи з середньою або високою інтенсивністю протягом 45 хвилин чотири дні в тиждень, то м’язи ніг збільшуються на 5-6%.

2. Аеробні вправи покращують здоров’я серця і легенів

Аеробні вправи, особливо плавання, допомагають вашому тілу ефективніше використовувати кисень. Завдяки кардіотренуванням знижується частота серцевих скорочень і дихання в стані спокою, що вказує на здоров’я серцево-судинної системи.

У дослідженні 2008 року порівнювали тиск, рівень холестерину й інші показники здоров’я серця у 46 000 осіб, що займаються плаванням, бігом, ходьбою і ведуть сидячий спосіб життя. Вчені виявили, що бігуни і плавці, які регулярно тренуються мали найкращі показники здоров’я серця.

3. Кардіо знижує твердість м’язів серця

З віком багато людей менше рухаються, що збільшує жорсткість м’язів серця, в тому числі лівої камери — м’яза, який відіграє ключову роль у постачанні організму свіжою кров’ю, насиченою киснем.

Дослідження 2017 року показало, що регулярні кардіовправи допомагають запобігти підвищенню жорсткості серцевого м’яза і навіть повернути цей процес назад.

Учасників дослідження розділили на дві групи. Одна група під наглядом вчених займалася кардіовправами по 4-5 днів в тиждень, а інша виконувала асани і вправи на розвиток рівноваги. Через два роки у людей з першої групи відзначили значні поліпшення в роботі серця.

4. Кардіо позитивно впливає на роботу кишечника

Невелике дослідження 2017 року показало, що кардіовправи можуть змінити мікрофлору кишечника незалежно від дієти та інших факторів. Випробовувані займалися 3-5 разів на тиждень протягом шести тижнів, після чого у них збільшилася кількість масляної кислоти, яка зменшує запалення і окислювальний стрес, підвищує місцевий імунітет.

5. Кардіо знижує рівень поганого холестерину

Огляд 13 наукових досліджень показав, що аеробні вправи пов’язані зі зниженням рівня ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), також відомих як поганий холестерин. ЛПНЩ безпосередньо впливають на виникнення атеросклеротичних бляшок на стінках судин, що підвищує ризик інфаркту.

Разом з тим кардіовправи підвищують рівень хорошого холестерину або ліпопротеїнів високої щільності, які переробляють і виводять жири з організму, знижуючи ризик атеросклерозу.

6. Аеробні вправи захищають від діабету

Китайське дослідження виявило, що навіть невеликі кардіонавантаження (20 хвилин вправ з середньою інтенсивністю, 10 хвилин інтенсивного або 5 хвилин дуже інтенсивного навантаження 1-2 рази в день) майже вдвічі знижують ризик діабету.

Навіть одне кардіотренування збільшує активність інсуліну і толерантність до глюкози більше, ніж на 24 години, а один тиждень тренувань підвищує чутливість всього організму до інсуліну.

7. Кардіо покращує стан шкіри

Дослідження вчених з Університету Макмастера показало, що у людей, які регулярно тренуються  після 40 років шкіра краща, ніж у менш рухливих ровесників. Загальний стан шкіри активних учасників нагадує показники двадцяти – чи тридцятирічних людей.

Поки незрозуміло, як вправи впливають на здоров’я шкіри, але вчені виявили, що після тренувань у піддослідних збільшувався рівень інтерлейкіну-15 — цитокіну, який точно важливий для здоров’я клітин.

8. Кардіо піднімає настрій

За даними Гарвардської медичної школи, аеробні вправи одночасно тонізують і розслабляють, допомагають боротися з депресією і стресом.

Можливо, позитивний вплив кардіовправ на самопочуття і настрій людини пов’язаний з їх здатністю знижувати рівень гормонів стресу, таких, як адреналін і кортизол.

9. Тренування допомагають боротися з симптомами депресії

Кардіо не тільки покращує настрій у здорових людей, але і допомагає хворим депресією. У пілотному дослідженні 2001 року люди з депресією різної важкості впродовж 10 днів по 30 хвилин ходили на біговій доріжці. Вчені виявили, що активність допомогла значно знизити симптоми депресії.

10. Кардіо захищає мозок від вікових змін

Часто перед настанням хвороби Альцгеймера літні люди страждають від помірного когнітивного розладу (ПКР), при якому погіршується пам’ять, мовні навички і мислення.

В ході недавнього дослідження вчені перевіряли вплив фізичної активності на людей у віці від 60 до 88 років, які страждають ПКР. Піддослідні протягом 12 тижнів ходили по 30 хвилин в день. В результаті у них покращилися нервові зв’язки в багатьох областях мозку. Дослідники припустили, що це може збільшити когнітивний запас — здатність мозку до створення нових нервових зв’язків.

Інше дослідження літніх людей з ПКР виявило, що аеробні вправи, пов’язані зі збільшенням розміру гіпокампу — області мозку, відповідальної за навчання і пам’ять. Під час дослідження 86 жінок з ПКР у віці від 70 до 80 років двічі в тиждень протягом півроку виконували або аеробні (ходьба або плавання), або силові вправи. В результаті у жінок, що виконують аеробні вправи, значно збільшився обсяг гіпокампа. Однак, учені до цього часу не встановили, наскільки сильно це впливає на когнітивні здібності.

Навіть, якщо ви надаєте перевагу силовим тренуванням, не нехтуйте кардіонавантаженням: воно допоможе вам підтримати здоров’я і молодість всього організму. Якщо ж ви ведете сидячий спосіб життя і маєте зайву вагу, спробуйте почати з ходьби або плавання.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close